Ustawa o IPN: „zamrożona” czy jednak obowiązuje?

To Maciej Świrski „rozbroił” Rycerza

Miała być „zamrożona” – tak przynajmniej mówili o kontrowersyjnej ustawie o IPN prominentni politycy PiS, z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim. A tymczasem fundacja Reduta Dobrego Imienia złożyła w Sądzie Okręgowym w Warszawie pierwszy pozew, w którym wykorzystane zostały przepisy tej ustawy.

Chodzi o artykuł, który pojawił się w argentyńskim portalu Pagina12. Zdaniem RDI, Argentyńczycy użyli do zilustrowania materiału o zbrodni w Jedwabnem zdjęcia pomordowanych polskich żołnierzy podziemia niepodległościowego, czyli żołnierzy wyklętych. – „Redakcja bezrefleksyjnie i celowo połączyła dwa okresy historyczne: II wojnę światową (Jedwabne – 1941 roku) i czasy komunistyczne (fotografia pochodzi z 1950 roku). Wydawca dokonując takiego zestawienia wykazał się ogromną ignorancją historyczną, za którą powinien oficjalnie przeprosić wszystkich Polaków – napisano na stronie internetowej Reduty.

Można by zapytać – nie wie lewica, co czyni prawica? RDI to przecież fundacja, której jednym z założycieli jest Maciej Świrski To także wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej, odpowiedzialnej za „słynną” pisowską kampanię billboardową o sądach.

bt

Źródło: RMF FM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Sobie-panPiJar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Lipiec 2019 roku. Dzwoni telefon w sekretariacie szefa RDI. – „Halo, kto na linii? Aaa, pani z Republiki Zielonego Przylądka. No przecież mówiłem, że pani ma termin odsiadki w Łowiczu dopiero w drugiej połowie następnego roku. Za co pani jest skazana? – (…) – Za negowanie udziału Jadwigi Kaczyńskiej w powstaniu warszawskim? Ooo. to poważna sprawa, ale i tak musi pani zaczekać na wyjście tego Amerykanina, co krytykował posła Czarneckiego za użycie słowa szmalcownik. On już niedługo kończy odsiadkę, bo zdecydował się na złożenie samokrytyki i wpłacenie sporej kwoty na fundusz wsparcia dla głodujących ministrów naszego rządu. – (…) –… Czytaj więcej »

Sobie-pan
Sobie-pan

Jasssne, nie ma co sie piescic- do pudla z nimi na trzy lata ! Ze nie ma nikogo z Argentyny- nie problem ! Wezwac Franciszka-papieza do odbycia kary za rodakow !