Ustawa represjonująca sędziów skierowana do komisji sejmowej

"Minister Robert Nowicki patrzy czy Jadwiga Emilewicz ma niezbędne dokumenty"

Głosami posłów PiS projekt ustawy kneblującej sędziom usta został skierowany do dalszych prac w komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Można było do tego nie dopuścić, ale „Gdzie byli państwo posłowie, gdy miało miejsce najważniejsze głosowanie w tej kadencji Sejmu?”.

 

Za skierowaniem projektu do dalszych prac było 227 posłów – wszyscy z PiS. Przeciw 214 – 131 z Koalicji Obywatelskiej, 45 z Lewicy, 28 z PSL-Kukiz’15, 9 z Konfederacji i 1 poseł niezrzeszony. Jeden poseł – z klubu Konfederacji – wstrzymał się od głosu.

A tymczasem rzeczona komisja ma się zebrać jeszcze dzisiaj ok. 19.00. Jej przewodniczącym jest Marek Ast z PiS, który już zdążył się „popisać”. Pisaliśmy o tym w artykule „Skandal na posiedzeniu komisji opiniującej kandydatury Pawłowicz i Piotrowicza do TK”.

 

Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że głosowanie nad całością ustawy kneblującej usta sędziom odbędzie się w Sejmie już w piątek.

Dodajmy, że posłowie KO, których nie było na porannych głosowaniach zostali ukarani karą finansową w wysokości 1000 zł – poinformował szef klubu KO Borys Budka. Kary finansowe dla każdego posła Lewicy, którego nieobecność nie była usprawiedliwiona, zapowiedział także szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
מְנֵאantyuzurpatorZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Byłem wczoraj na demonstracji. W małej pipidówce. Było nas 20 osób i uważam, że trzeba mieć trochę determinacji, żeby tam być. No i teraz jestem wk…. kurzony.

מְנֵא
מְנֵא

Ja akurat wieczorem tego dnia jechałem z Krosna do Ropczyc przez szereg małych miejscowości (Podkarpacie to ponoć pisowski bastion) i byłem zaskoczony, jak szeroki oddźwięk znalazł protest w obronie sędziów na prowincji. Oczywiście w Krośnie było bardzo dużo ludzi (chyba ponad tysiąc), ale również w małych miasteczkach a nawet wsiach (np. Frysztak, Szufnarowa, Wielopole i wiele innych) w tym zimnie, stali przy drogach ludzie paląc świeczki i trzymając transparenty z antypisowskimi hasłami, wznosząc przy tym okrzyki w obronie wolnych sądów. Nie były to jednostki, ale dziesiątki (w jednym przypadku, tak na oko, było to nawet ponad stu ludzi !). Ich… Czytaj więcej »

antyuzurpator
antyuzurpator

Obejrzałem kilka kawałków tej komisji. Ponoć pisiate mieli się wycofać z co bardziej niekonstytucyjnych przepisów. Tymczasem mam wrażenie, że właśnie jeszcze bardziej zaostrzyli swój projekt, Kakao leje wodę i idzie w zaparte, a kaleki nikt nie przekona, że białe jest białe, a czarne — czarne. Czyta mu się artykuły z Konstytucji dotyczące jej wyższości nad ustawami i nadrzędności ratyfikowanego prawa unijnego (jeśli przepis prawa krajowego jest sprzeczny z unijnym, to stosuje się prawo unijne), a ten dalej swoje i na bezczelnego twierdzi, że wyrok TSUE nie istnieje i powtarza w kółko swoje paragrafy jawnie łamiące konkretne artykuły Konstytucji, wmawiając że… Czytaj więcej »