Ustawka Dudy pod… Dudę? – prezydent skieruje do TK przepisy dot. Rady Dialogu Społecznego

Ustawka Dudy pod… Dudę? - prezydent skieruje do TK przepisy dot. Rady Dialogu Społecznego

– „Prezydent Andrzej Duda skieruje do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli następczej przepisy ze specustawy w sprawie walki z koronawirusem dotyczące funkcjonowania Rady Dialogu Społecznego” – poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Całą ustawę Duda podpisał wczoraj wieczorem.

 

A zapisano w niej, że premier będzie mógł w czasie stanu epidemii dokonywać zmian w Radzie poprzez odwoływanie jej członków na wniosek organizacji lub bez tych wniosków.

Przypomnijmy, że wcześniej na temat RDS wypowiadał się przewodniczący „S” Piotr Duda. Grzmiał i huczał, że to niedopuszczalne i apelował „do pana prezydenta Andrzeja Dudy o niezwłoczną interwencję w tej sprawie”.

 

 

– „Czyli jeden Duda wystraszył drugiego…”; – „Oj Duda Kacperkowa musi się wykazać, w Matriksie żyją”; – „Coś Ci się, Adrian, pomyliło TikToK, a nie TK”; – „Prezes TK nie ma czasu. Żurek robi. Na święta. Gościa będzie miała”; – „W Polsce nie ma już TK, jest za to Piotrowicz i Pawłowicz” – komentowali internauci.

– „Spodziewam się teraz licznych komentarzy ze strony „ekspertów” i symetrystów o tym, jak to prezydent Duda wybija się w końcu na „niezależność” od PiS-u. Po 5 latach, w przededniu wyborów, które się nie powinny odbyć” – sarkastycznie podsumował Przemysław Henzel z Onetu.

bt

Źródło: rmf24.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
1 kwietnia 2020 22:38

Oczko się odkleiło………. temu misiu.

daroo
daroo
2 kwietnia 2020 10:07

I uszko takie „klapnięte” ma