Ustawka w MEN? „Przypadkowi samorządowcy” chwalą reformę oświaty

MEN w oparach absurdu. Legitymację uczniowską musi „pokwitować’ rodzic

Dowiedzieliśmy się więc na dzisiejszej konferencji prasowej w MEN, że wszystko jest w najlepszym porządku i właściwie nie ma żadnych problemów z powodu kumulacji uczniów. Jeden z „przypadkowych samorządowców”, czyli starosta powiatu stalowowolskiego Janusz Zarzeczny z PiS, twierdził nawet, że wręcz nie mógł… się doczekać podwójnego rocznika.

 

Ja osobiście z wielką nadzieją czekałem na ten czas, kiedy ten rocznik zawita do naszych szkół. (…) To bardzo dobra sytuacja, gdzie możemy „nabrać” tej młodzieży więcej. Ratujemy pracę nauczycielom, zapewnimy sobie większe finanse, bo pieniądze idą za uczniem, a tym samym będziemy mogli realizować swój plan nauczania” – tokował Zarzeczny.

Po nim głos zabrał też „przypadkowo” związany z PiS prezydent Chełma Jakub Banaszek. Oczywiście, zapewniał, że w jego mieście nie ma kłopotów z podwójnym rocznikiem.

 

Wtórował im były poseł PiS i były burmistrz Łap Roman Czepe, obecnie wicestarosta białostocki. Kropkę nad i postawiła dyrektorka Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach Dorota Kondratiuk. – „Powiem szczerze, jako szkoła, czekamy na ten zwiększony nabór i jesteśmy zadowoleni, mając przygotowanych ponad 240 miejsc, przyjęliśmy 173 uczniów w tej chwili. (…) Mamy około 60 miejsc wolnych, także uczniowie, którzy nie dostali się gdzieś, mogą spokojnie realizować swoje ambicje właśnie w szkole w Łapach” – powiedziała. – „Proponuję w ramach wymiany co drugie dziecko przerzucić na przeciwny koniec Polski, a co grzeczniejsze za granicę. Taki programik edukacyjny ‚500 km+” Ponoć podróże kształcą” – ironicznie skomentował jeden z internautów.

bt

Źródło: gazeta.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
antyuzurpatormarianewaKrzysztoferwinek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Komiczne. Wybrali z samorządowców same jakieś kozie wólki czy bździny dolne i tam, rzeczywiście nie ma problemu, a nie ma bo nikt do takich marnych nieznanych szkół nie chce iść, no ale to wystarczy w propagandzie by powiedzieć, że wszystko jest w porządku. oczywiście, żaden samorządowiec pis z dużego miasta z prestiżowymi szkołami na tej konferencji nie wystąpił. Głównie dlatego, że pis takich samorządowców prawie nie ma.

antyuzurpator
antyuzurpator

Znowu Bareja czy inny Machulski.
Seksmisja, scena w której dwie funkcjonariuszki udające Maksia i Albercika po naturalizacji, z ekranu telewizora wychwalają jedynie słuszną Ligę i samą naturalizację.
Tym pisiatym łebkom na „konferencji” brakowało tylko białych „pilotek” na głowach.
No to teraz „na wschód, tam musi byc jakaś cywilizacja!”.

Maciek123454321
Maciek123454321

A jak za cztery lata obecni gimnazjaliści zapomną dzisiejszą gehennę? Dostaną kasę bez PIT-u i też zagłosują na PiS. Ludek polski przekupny jest………

PiJar
PiJar

Proponuję śledzić dalszą karierę tych „przypadkowych”. Zapewne w niedługim czasie „przypadkowo” awansują lub dostaną jakieś synekury. Partia (tym razem nieprzypadkowo) nagradza wiernych aparatczyków.

erwinek
erwinek

Już widzę rzesze uczniów którym nie udało się dostać do wymarzonej szkoły i będą realizować swoje marzenie w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach. A mieszkańcy Łap już zacierają ręce z radości ile to gotówki spłynie do nich za uczniami.Wójt gminy planuje nowe inwestycje a sami nauczyciele są ogromnie wdzięczni Rządowi w osobie minister Zalewskiej ze nie stracą pracy a będą mieli możliwość realizowania swoich aspiracji zawodowych.
Proponuję ogłosić konkurs na NAJWIĘKSZEGO WAZELINIARZA W POLSCE>

Krzysztof
Krzysztof

Interesujące… Czekają na uczniów, ale czy mają jeszcze nauczycieli? Jeżeli jedyne kadry, jakimi dysponują to pochodzący z „łapanki” koleś wójta w stopniu katechety, to po prostu PKP (pięknie, k…a, pięknie)…

ewa
ewa

jakim trzeba byc człowiekiem żeby zrobic ustawke dot. edukacji, rozumiem Szydło i inni ale mieszać w polityczne rozgrywki dzieciaki to trzeba miec tupet

marian
marian

A kto będzie uczył tych ,,nabytych” uczniów?,katecheci czy strażacy?,choć właściwie ,,sprawdzili” się na maturach to może i w nauczaniu się sprawdzą,wiadomo strażacy nie zarabiają dużo w stosunku do katechetów to każdy grosz im się przyda.