Ustawy o SN i KRS przegłosowane – prezydencie, jeszcze możesz?

Opozycja twierdzi, że nie odda Senatu

Trzech senatorów PiS wstrzymało się od głosu, ale nie miało to znaczenia dla ostatecznego wyniku. Reszta przedstawicieli tej partii w Senacie przegłosowała ustawy o SN i KRS. Teraz trafią one na biurko Andrzeja Dudy.

Decyzje Senatu skomentował na Twitterze Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. – „Senatorowie Bobko, Obremski i Staroń – choć dla ich głosu (wstrzymali się) warto było walczyć w Senacie o Sąd Najwyższy. Ale teraz czas na @AndrzejDuda – tak jak mówi Prof. Adam Strzembosz, to najważniejsza, historyczna decyzja Prezydenta w tej kadencji. #PrezydencieJeszczeMożesz” – napisał na Twitterze.

https://twitter.com/PolskiSenat/status/941760957314949120

Jeszcze przed głosowaniami senator Jan Rulewski z PO, trzymając tym razem w ręku maskę z greckiej tragedii, powiedział: – „Stanisław Piotrowicz udzielał korepetycji Andrzejowi Dudzie. To tchnie duchem PZPR. To przypomina działania władzy centralnej dokonującej zmian z dala od ich podmiotu (…). Państwo z reformatorem Piotrowiczem dokonujecie zamachu. W atmosferze przedświątecznej palą się światełka, ale policyjnych suk”. Rulewski stwierdził, że stanowione prawo przypomina to, obowiązujące w stanie wojennym, chociaż – jak stwierdził, nie wszyscy to pamiętają, bo „niektórzy zaspali, kiedy nastał stan wojenny”.

Pod oknami Senatu w otoczeniu policyjnych radiowozów stali demonstrujący przeciw prezydenckim ustawom. Protestujący skandowali: „Wszyscy razem pięści w górę, obalimy dyktaturę” i „Prezydencie – jeszcze możesz”. Podziękowali trzem senatorom, którzy wstrzymali się od głosu przy ustawie o Sądzie Najwyższym.

Do protestujących wyszli senatorowie PO. – „Przyszliśmy wam podziękować. Słychać was w całej Polsce. Nie poddamy się. Będziemy wspólnie walczyć dalej. To nie jest tak, że na tym się kończy ta walka. Nie odpuścimy” – powiedział Bogdan Borusewicz.

Bogdan Klich mówił: – „Krzyczeliście hańba i myśmy też zakrzyknęli hańba, gdy te ustawy zostały przyjęte. Bo PiS zhańbił tę izbę. Dzisiaj PiS podważył niezawisłość sądów. To była godzina próby, godzina w której sprawdzają się charaktery. PiS opowiedział się przeciwko temu, co dla nas najcenniejsze. Teraz ta godzina próby jest przed prezydentem. To, co zrobi prezydent zadecyduje, jak zapisze się on w historii”.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
jack DunsterMariaTed Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ted
Ted

Ja, niestety, nie mam złudzeń, podpisze.
Podpisze i jeszcze pochwali.

Maria
Maria

Może, tylko czy zechce. Tak czy owak zanim cokolwiek uczyni niech spojrzy w lustro, niech pomyśli jak taką czy inna decyzje przyjmie najbliższa rodzina – nie mylić z rodziną radia Maryja…

jack Dunster
jack Dunster

there will be a time, perhaps 3 years, perhaps 20 and then Poland will see and those who were PIS, will be cast from this land – to be wanderers forevermore. Betrayers and traitors to Poland’s Constitution and welfare do not deserve rest, only eternal torment.