Uwaga! Prezydent raczył przemówić

Duda coś kombinuje, pytanie tylko, co?

Andrzej Duda raczył się wreszcie ujawnić i udzielił wywiadu „Dziennikowi Gazety Prawnej”.

Oczywiście, tematem numer jeden, był wczorajszy wyrok TK, stwierdzający, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją. Takie podejście do sprawy idealnie mieści się w poglądach Dudy, bo przecież „wiele razy o tym mówiłem i nigdy tego nie ukrywałem, że aborcja z tzw. względów eugenicznych nie powinna być w Polsce dozwolona. Uważałem i uważam, że każde dziecko ma prawo do życia”.

Nie mogło też zabraknąć komentarza do powołania tak kontrowersyjnego polityka jakim jest Czarnek na ministra MEN. Duda twierdzi, że nie miał wyboru, nie mógł właściwie nic w tej sprawie zrobić, bo ministrów powołuje premier, a konstytucja nie przewiduje w takim przypadku weta prezydenckiego.

Owszem, nie zgadza się ze słowami Czarnka dotyczącymi roli kobiet i jak zaznacza, „wychowałem się w domu, gdzie praca naukowa i rozwój zawodowy, realizacja ambicji kobiety była na piedestale i ten dom normalnie funkcjonował. (…) Moja żona, zanim została Pierwszą Damą, była czynna zawodowo, co przynosiło jej bardzo dużo satysfakcji”.


Nieco łagodniej odniósł się do środowiska LGBT. Owszem, nie zgadza się z ich „ideologią” i próbami zmiany świata, ale przecież „mamy demokrację, można mieć różne poglądy”. Jednocześnie podkreślił, że nie ma jego zgody na akty agresji wobec osób niezależnie od ich poglądów, przekonań czy orientacji seksualnej”.

Na zakończenie, pan Duda poprosił, by nie nadinterpretować jego wcześniejszych słów, dotyczących szczepień, bo nie jest antyszczepionkowcem i choć sam się nie zaszczepił przeciwko grypie, to jednak zachęca ludzi starszych, należących do grupy ryzyka, by skorzystały z tej szczepionki. Chyba zapomniał, że jest ona nie do dostania…

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tyle Andrzej Duda, a ja zastanawiam się, czy takiego wywiadu potrzebują dzisiaj Polacy? Czy potrzebują prezydenta, który milczy w najważniejszych kwestiach, nie wspiera swych obywateli, gdy koronawirus szaleje, nie słucha naszego głosu. Siedzi sobie w jakiejś klatce, całkowicie oderwany od realiów i ma tak naprawdę w nosie, co się wokół dzieje.

Tamara Olszewska

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
23 października 2020 08:45

Niestety, takiego prezydenta sobie polacy wybrali.

Zbyszek
Zbyszek
23 października 2020 11:43
Reply to  Joanna

Prezydent wszystkich oposów.

Marek
Marek
23 października 2020 09:10

A co mądrego może powiedzieć katolicki fundamentalista? Cieszy się jak dziecko że kobiety zapełnią więzienia, znowu o LGBT było tak jak by pomiędzy Odra a Bugiem innych problemów nie było.
Polscy biskupi twierdza że pandemia to „kara boska” za….. To wierny poddany kościoła musi myśleć tak samo i Duda tez tak myśli. A jak jest kara to cierp „ludu boży”, władza zaoferuje Ci trochę propagandy i codzienną mszę w rządowej tv, opieka lekarska nie potrzebna nic tak nie chroni przed wirusem jak woda święcona, krzyże morowe i modlitwa Więc się Polaku módl a pandemia ustąpi

greg
greg
23 października 2020 10:01

Znaczy się tatuś swojej córeczce, zdaje sie Kinga to jest, chce zapewnić ewentualne tortury podczas ciązy i porodu. A prawdopodobnie koronawirus znacznie zwiększa prwdopodobieństwo takich przypadków.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
23 października 2020 22:59
Reply to  greg

Nie bój nic! W sprawie swojej córeczki, gdyby nie daj boże przytrafiło jej się takie nieszczęście, tatuś pierwszy zadzwoni do najlepszego ginekologa z klauzulą sumienia i wytłumaczy mu, że ona i on są generalnie przeciw aborcji, ale to jest wyjątkowa sprawa. I córeczka będzie miała zabieg w rządowym szpitalu.

Zwinka
Zwinka
23 października 2020 11:00

Niech Du*a uważa. Ma córkę, której różne rzeczy mogą się przytrafić. Prof. Dębski mówił w wywiadzie o politykach przychodzących po prośbie w sprawie aborcji, „bo to , panie profesorze, bardzo wyjątkowa sytuacja”…

Zwinka
Zwinka
23 października 2020 11:07

Należy walczyć z całą mocą z fałszywym określeniem „aborcja eugeniczna” i nie używać go w żadnym przypadku. Ten kłamliwy zwrot nawiedzeńcy spod znaku ordo iuris i kobietona Godek wtłukują nam w głów , aby wywoływać proste skojarzenie z nazistowskimi Niemcami. To bezczelne kłamstwo. W medycynie Istnieje patologia ciąży i tak takie przypadki należy nazywać.

Kundzia
Kundzia
23 października 2020 13:06

Duda chociaż raz powiedział prawdę że nie miał wyjscia powołując fanatyka czarnka na ministra. Przecież pan kazał a sługa musial. A co do wyroku TK – to niech duda uważa bo koło się obraca i do niego wraca. Ma córunię więc niech się tak szybko nie cieszy bo życie płata różne figle.

Agnieszka
Agnieszka
23 października 2020 14:18

Blazen i oszolom. Duda to deficent mozgowy.

Rafapon
Rafapon
23 października 2020 17:44

Krótko mówiąc: Konstytucja jest niezgodna z logiką.

Zenek
Zenek
25 października 2020 00:19
Reply to  Rafapon

Wprowadzili ją czerwoni z SLD, to co się dziwisz?