Uznani specjaliści od hodowli koni arabskich solą w oku PiS

PiS–owskim urzędnikom wystarczyły dwa lata, żeby pogrzebać całą polską hodowlę arabów. Nie będzie „Pride of Poland”

Jak rzeczywistość nie spełnia naszych oczekiwań, zamknijmy oczy – taki prosty przepis zastosowały wspólnie Agencja Nieruchomości Rolnych i stadniny w Janowie Podlaskim. O co chodzi? Na dwa dni przed aukcją Pride Of Poland – prestiżowym świętem konia arabskiego w Janowie Podlaskim – z listy gości honorowych zostali skreśleni wieloletni działacze Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich: Jerzy i Urszula Białobokowie, Irena Cieślak i Alina Sobieszak.  I związek ten wysłał pismo w tej sprawie do organizujących aukcję Międzynarodowych Targów Poznańskich – ustalił reporter RMF FM Grzegorz Kwolek. Święto Konia Arabskiego ruszy w piątek i potrwa do 14 sierpnia. Najważniejszym punktem programu jest ciesząca się długoletnią tradycją, organizowana już po raz 48. aukcja Pride of Poland – którą przewidziano na niedzielę.

Agencja Nieruchomości Rolnych, Międzynarodowe Targi Poznańskie i stadnina w Janowie Podlaskim na razie nie komentują sprawy, więc nie wiadomo, jakie były oficjalne powody takiej decyzji. Po cichu rozmówcy – związani ze środowiskiem hodowców – mówią o obawach ANR i stadniny w Janowie Podlaskim, związanych z obecnością na aukcji wymienionych osób, nie szczędzących PiS krytyki. Jerzy Białobok to zwolniony prezes stadniny w Michałowie, a do tego założyciel Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich i jego wieloletni, były prezes. Alina Sobieszak jest znaną dziennikarką zajmującą się końmi arabskimi, a Irena Cieślak to była menedżerka Shirley Watts – właścicielki dwóch klaczy, które padły podczas pobytu w Janowie. Dla branży to autorytety

Przypomnijmy: w lutym 2016 roku ANR odwołała wieloletniego prezesa stadniny w Janowie Podlaskim Marka Trelę. Pretekst, że w stadninie łamane są przepisy, nie znalazł w sądzie potwierdzenia: kilka dni temu śledztwo dotyczące nieprawidłowości umorzono. Ucierpiał za to prestiż polskich koni arabskich, czyli nasz Pride Of Poland. Trela pracy długo nie szukał jako niekwestionowany specjalista w dziedzinie szybko znalazł ją w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Joanna Kluzik-Rostkowska, była minister edukacji w rządzie PO-PSL ostro skomentowała informację o skreśleniu wspomnianych specjalistów od koni arabskich z listy gości honorowych. „Drogi PiS, jesteście BURAKAMI!!!” – napisała na Twitterze.
(Źródło: rmf24.pl, natemat.pl)

mpm

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
HANNAPedziwiatr Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pedziwiatr
Pedziwiatr

Sledzę tą sprawę od samego początku,bo to skandal naprawdę dużego kalibru.
Cała ta sprawa pokazuje tylko,jak i wiele innych,że najważniejszą rzeczą dla pisdzielskiego rządu jestobsadzenie wszystkich stanowisk swoimi,,wieśniakami””.
Dyplomacja,poszanowanie dla kompetencji ,dobrych relacji z innymi krajami jest rzeczą mało istotną.
Pokazała to ta sprawa,sprawa odwoływanych dyplomatów myślących,,nie po linii”.(np.Meksyk)
p.s
BURAKI MADE IN POLAND
zapewne nawet nie wiedzą kim jest Shirley Watts

HANNA
HANNA

OBY ŻYCIE POSZŁO W DAL…TYLKO KONI , TYLKO KONI, , TYLKO KONI ŻAL..PANI MARYLO ŚPIEWAJĄC TĘ PIOSENKĘ , NIE PRZEWIDZIAŁA PANI JAK PROROCZE BĘDĄ TE SŁOWA…