W Bytomiu członek komisji wyborczej fałszował karty do głosowania, by zaszkodzić Rafałowi Trzaskowskiemu!

Jak prawidłowo oddać głos w dzisiejszych wyborach prezydenckich?

Domorosły fałszerz z Bytomia został przyłapany przez szefa komisji wyborczej. Mężczyzna miał wyszukiwać karty z poparciem dla Rafała Trzaskowskiego i dopisywać na nich znak „X” przy nazwisku prawicowego Stanisława Żółtka. Zniekształcone w ten sposób karty wyborcze traciły przez to ważność.

 

Policja jeszcze nie wie, ile kart zostało sfałszowanych przez mieszkańca Śląska.        „(…) Zostanie wszczęte śledztwo w sprawie przerabiania dokumentów wyborczych. Grozi za to kara 3 lat więzienia” – poinformował jeden z funkcjonariuszy.

Na terenie woj. śląskiego odnotowano łącznie 33 przypadki incydentów wyborczych. 29 z nich potraktowano jako zwykłe wykroczenia, pozostałe zaś jako przestępstwa. Ślązacy najczęściej dopuszczali się niszczenia plakatów kandydatów.

 

W Mysłowicach jeden z wyborców wyniósł z komisji dwie karty do głosowania. W Dąbrowie Górniczej wyborca zorientował się, że ktoś podpisał się za niego na liście wyborczej. Uprawniało to tę osobę do oddania głosu za tego wyborcę.

We wczorajszych wyborach sukces odniósł urzędujący prezydent Andrzej Duda, który w drugiej turze zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim z KO.

Ostatni etap wyborów odbędzie się już 12 lipca (za dwa tygodnie).

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
JerzyczekIrenaCezarRenataZuza Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Pilnujcie sprawy bo za x miesięcy będzie umorzenie przez prokuraturę i żadnej kary nie poniesie.

Zuza
Zuza

Wstyd mi za Ślązaków,. Nic ostatnie miesiące ich nie nauczyły. Rząd robi ich w konia z badaniami na covid, chce kopalnie zamykać, a oni jak te ciemne barany głosują na Dudę i jeszcze fałszują karty wyborcze, zrywają plakaty. Gdzie ich honor się podział?

Marek
Marek

Honor w polsce? Umarł już dawno, w powstaniach w zaborach, w komunie itd. . Niewielu już zostało osób z honorem i prawdziwych patriotów, a patriotów i demokratów to można policzyć na palcach jednej ręki ślepego drwala.

Irena
Irena

Wciąż mysla , ze „drugi ” Gierek będzie im tylko dawal i dawal !!!

Jerzyczek
Jerzyczek

Gierek. Jak był w potrzebie, to się na niego wypięli.

Jerzyczek
Jerzyczek

Mają węgiel nie mają oleju.

Renata
Renata

Za te fałszerstwa, Duduś powinien honorowo ustąpić. Tfu ……. Długopis i honor…..

Cezar
Cezar

W razie czego Adrian ulaskawi