W ciągu najbliższych dni pożegnanie z maseczkami?

Obowiązek maseczki to fikcja

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy mają już dosyć maseczek. W ciągu najbliższych dni rząd ma podjąć decyzję, by w miejscach publicznych wreszcie został zniesiony nakaz zakrywania twarzy.

 

Taka decyzja ma związek z poprawiającą się sytuacją epidemiologiczną. Jak podkreśla minister zdrowia, statystyki nowych zachorowań  nabijają ogniska w kilku zaledwie województwach. Pierwszy raz od połowy marca, w ciągu doby nie zanotowano też żadnego zgonu z powodu koronawirusa.

Jednak żeby nie było tak miło, nakaz zakrywania twarzy będzie nadal obowiązywał w pomieszczeniach zamkniętych.

 

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jak będzie się rozwijała sytuacja, czy liczba nowych zachorowań nie skoczy w górę.

Wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy na takiego newsa, a ja zastanawiam się jeszcze nad jednym. Jaki wpływ na podjęcie takiej decyzji miały ostatnie wpadki przedstawicieli partii rządzącej, prezydenta Dudy i ich elektoratu , którzy wyraźnie pokazali, że ich reżim sanitarny nie obowiązuje.

Może to jakaś próba wyjścia z twarzą od łamania tych zasad, za które policja tak ochoczo karze każdego, komu z PiS-em nie po drodze? Może to próba zakrycia problemu, którym jest podział społeczeństwa na tych, których to prawo obowiązuje i tych, którzy mogą mieć je w nosie? Może wiara, ze lud szczęśliwy będzie nadal ślepy? Władza więc odpuści nam maseczki, a my znowu kupimy wszystko, co ona nam serwuje?

Tamara Olszewska

(Źródło:money.pl)

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Polka gorszego sortuHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Mafia pisowska wyprzedała posiadany towar, nowego nie chcą brać, bo kartofel zrobił się gorący i ceny spadły, więc odwołują nakaz. Z pewnością jest już gotowy nowy przekręt tylko jeszcze o nim nie wiemy.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Podejrzewam, że kupili miliony testów, które niczego nie wykazują, ale za ich obowiązkowe wykonanie trzeba będzie zapłacić. Tfu! Żebym nie wykrakała…