W co gra Kukiz? Nie poprze kandydata PiS na RPO i nie zawrze sojuszu z Gowinem

Kukiz straszy złożeniem mandatu jeśli umowa z Pis zostanie złamana

Na początku ub. miesiącu Paweł Kuki zapewniał o szybkim podpisaniu umowy o współpracy z Porozumieniem Jarosława Gowina. Teraz – jak się okazało – poinformował swojego potencjalnego sojusznika o wstrzymaniu umowy.

 

„Mam swoje powody, żeby się wstrzymywać od porozumienia. Po tych dziwnych pomysłach Gowina o obsłudze w restauracji tylko osób zaszczepionych, to tylko kropla, ale… nieważne. Mam swoje powody. Dla mnie podstawową sprawą jest wykorzystanie sytuacji i ugranie jak najwięcej postulatów, z którymi przyszedłem do Sejmu. Potrzebuję czasu” – powiedział w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Dodał, że to nie Jarosław Kaczyński zablokował porozumienie z Gowinem.

W przyszłym tygodniu ma jednak najprawdopodobniej dojść do spotkania pomiędzy Kukizem a Kaczyńskim. „GW”, nieoficjalnie, podaje, że politycy Kukiz’15 poprą niektóre pomysły PiS w zamian za pomoc w przeforsowaniu ustawy antykorupcyjnej.

 

Być może Kaczyński będzie też próbował przekonać Kukiza do poparcia kandydata PiS na RPO, czyli Bartłomieja Wróblewskiego, którego lider Kukiz’15 chciał poprzeć. Teraz jednak, dość niespodziewanie, zmienił zdanie, co obwieścił „GW”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

„Ja najprawdopodobniej w ogóle nie zagłosuję, albo po prostu się wstrzymam. RPO powinien być wybierany bezpośrednio przez obywateli. To jest tak, jakby szefa związku zawodowego w zakładzie pracy wybierał właściciel zakładu pracy” – dodał.

W co gra Kukiz? Trudno to jednoznacznie stwierdzić, ale niewykluczone, że swoimi zagrywkami próbuje on „kusić” poszczególne ugrupowania Zjednoczonej Prawicy.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
15 kwietnia 2021 18:27

Kukiz już się dawno w polityce pogubił i teraz jego ruchy przypominają bezładne ruchy topielca na głębokiej wodzie, nieumiejącego pływać

Ryszard
Ryszard
16 kwietnia 2021 11:04

„W co gra Kukiz?” Pytanie źle postawione. Powinno być: o co gra Kukiz. A gra o swój nędzny byt polityczny, trochę darmowej kasy i przywileje wynikających z bycia posłem.

Zwinka
Zwinka
16 kwietnia 2021 14:51

Kukiz jest do wynajęcia w ramach licytacji.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
16 kwietnia 2021 15:37

Odpowiedź jest prosta: w kulki gra. Z niego jest taki polityk jak z koziej dudy waltornia. Zawsze się miotał od ściany do ściany i z czasem mu się pogłębia, więc na zastanawianie się, co mu chodzi po głowie, zwyczajnie szkoda czasu.

Rafapon
Rafapon
16 kwietnia 2021 17:37

Kukiz, czyli kolejny temat zastępczy. Kim on jest? Jeszcze za pierwszym razem, gdy wkraczał do polityki, zapowiadał walkę o JOW-y czyli znane z wielu demokracji Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. Przekonał kogoś do tego? Wygląda na to, że usadowiwszy się w fotelu sejmowym zmienił poglądy. Ale nie on jeden. cała ta tzw. opozycja jest niewiele lepsza. Dopiero co jednym uchem słuchałem, jak to PO pod wodzą Budki chce się zająć przekrętami Dona Orleone. Pomijając już to, że i tak nic nie będą w stanie mu zrobić, bo Orleone ma mocnych obrońców, jest to kolejny temat zastępczy. Celem NUMERO UNO powinno być wyeliminowanie z polskiej polityki Kaczafiego i Zerro, a w tym kierunku nie robią nic. Dowodem są wyniki wyborów. Wyborów do Sejmu, wyborów prezydenckich. Widząc ilu głosowało na pisuary, można policzyć, że było wystarczająco wielu, żeby ich przekonać do wyboru mniejszego zła, bo PO wielkim dobrem nie jest. Szansę zmarnowano.
No to jaki wybór mają obywatele, którym nie po drodze z kaczką? Chyba tylko wybór kraju, w którym chcieliby żyć. W każdym razie ja nie widzę żadnych szans na to, że w niedalekiej przyszłości nastąpią zmiany na lepsze.

HENRYK
HENRYK
16 kwietnia 2021 19:29

TRUDNO KUKIZA TRAKTOWAĆ POWAŻNIE JAKO POLITYKA TO DEWIANT W ZALEŻNOŚCI POD WPŁYWEM CZEGO I CZYJIM JEST PODEJMUJE RÓŻNE DECYZJE.Z REGÓŁY JEST PRZYDUPASEM PiS A WŁAŚCIWIE PREZESA KACZYŃSKIEGO