W czasach pandemii najważniejsze jest dziedzictwo kulturowe Jana Pawła II. To priorytet MEN

W czasach pandemii najważniejsze jest dziedzictwo kulturowe Jana Pawła II. To priorytet MEN

MEN bardzo poważnie traktuje wychowanie młodego pokolenia w oparciu o dziedzictwo kulturowe Jana Pawła II.

Już kilka dni temu, na platformie epodreczniki.pl oraz na stronie niepodlegla.men.gov.pl  pojawił się  2 moduł gry „Godność, wolność i niepodległość”, który w opinii ministerstwa, jest świetnym narzędziem edukacyjnym, wprowadzającym młodego człowieka „w świat wartości wielkiego Polaka”.

 

Jak informuje na swojej stronie resort, ta: „Gra edukacyjna poświęcona Janowi Pawłowi II składa się z 18 misji (zadań dla ucznia), które swoją tematyką nawiązują do biografii Papieża Polaka. Stanowi ona bazę wiedzy na temat życia, działalności i dziedzictwa kulturowego Jana Pawła II. Wykorzystane treści są zgodne z podstawą programową kształcenia ogólnego. To nowatorska propozycja przeznaczona dla uczniów klas I-III i IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych”.

Uczestnik gry będzie mógł sporo dowiedzieć się o życiu Jana Pawła II, ubierze go w odpowiedni strój czy też ułoży  ustawienie drużyny piłkarskiej, co nawiązuje do ulubionego sportu zespołowego papieża.

 

Gra przeznaczona jest dla uczniów klas I-III i IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych i można ją wykorzystać na lekcjach wychowawczych, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, geografii, biologii i religii., oraz na zajęciach w świetlicy i na kołach zainteresowań.

Moduł gry o Janie Pawle II kosztował 790 tys. zł!

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Pomysł wydania takich pieniędzy wzbudził sporo kontrowersji.

Magdalena Kaszulanis, rzeczniczka Związku Nauczycielstwa Polskiego, w rozmowie z  Super Expressem, nie ukrywa, że „Dzieci w pandemicznym zamknięciu naprawdę potrzebują pomocy. Resort mógłby przeznaczyć te pół miliona na pomoc psychologiczną dla dzieci, na umożliwienie rozmowy z prawdziwym człowiekiem. Bo dzieci mają teraz naprawdę ważniejsze problemy, niż to, w co ubierał się 12-letni Karol Wojtyła”.

Trudno się z nią nie zgodzić.

Tamara Olszewska

Źródło: noizz.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
25 lutego 2021 19:58

Obrzydliwy fundamentalizm, ktorego rzad uzywa by wyprac mozgi polakom. Katolicyzm to dno i falsz…

Norweg
Norweg
25 lutego 2021 20:15

Czyli mamy średniowiecze ale z internetem . Tego nawet szanowny Lem nie wymyślił

HerodAntypis
HerodAntypis
25 lutego 2021 20:45

Polecenie ” ubierz papieża” sugeruje, że jest on goły. Gra dla nieletnich poniżej 15-tego roku życia o takim tytule to bardzo silny podtekst pedofilski. I nie chcę słyszeć o żadnym wyrywaniu z kontekstu!
Czekam na następną grę o dziedzictwie kulturowym j. kaczyńskiego:
„Ubierz Lalkę Balbi”

Zwinka
Zwinka
26 lutego 2021 03:59

Mam młodych ludzi w pobliżu. 18 – latek i 14-latka.
Wiem, co sobie myślą.

Rafapon
Rafapon
26 lutego 2021 05:17

Czy przypadkiem największym dziedzictwem kulturowym JP-II nie jest ochrona klerykalnych pedofili?

Shaq
Shaq
26 lutego 2021 07:14

A co to jest dziedzictwo kulturowe Jana Pawła II? On coś malował? Rzeźbił? Komponował? Słyszałem o jakichś wierszach z młodości, poza tym tylko te kompletnie niezrozumiałe dla narmalnie myślącego człowieka encykliki (wiem, co mówię, czytałem fragmenty).
Pewnie to porównanie będzie dla Garnka trudne, ale nachalne pakowanie JPII do programów szkolnych bardzo przypomina Lenina w ZSRR.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
26 lutego 2021 15:09
Reply to  Shaq

Jakieś sztuki do teatru ponoć pisał. Ale cicho, sza, bo jeszcze każą to wstawić w obowiązkowy repertuar każdego teatru od opery po kółko teatralne w domu kultury w ostatniej pipidówie.

marian
marian
26 lutego 2021 07:30

Takimi postępkami ,Czarnek i jemu podobni zohydzą to co mogło by być powodem do dumy.

HerodAntypis
HerodAntypis
26 lutego 2021 08:32
Reply to  marian

Zohydzą i obżydzą bo to judeo chrześcijański papież był.

Marek
Marek
26 lutego 2021 08:44

Tak właśnie będzie wyglądała edukacja wg PiS i kolejny etap upadku polskiej edukacji.Widocznie zamiast informatyków, inżynierów czy biotechnologów potrzeba nam teologów!!! Tu po prostu ręce opadają.

daroo
daroo
26 lutego 2021 09:13

PiS jest mistrzem w obrzydzaniu ludzi, te ich próby indoktrynacji przynoszą odwrotny od zamierzonego skutek . to zupełnie jak reklamy, w momencie kiedy robią się zbyt nachalne to przestaję zwracać na nie uwagę i tak samo zaczyna być z JPII ,owszem to wielki Polak ale co za dużo to niezdrowo 😐

smętek
smętek
26 lutego 2021 11:33
Reply to  daroo

Mieliśmy większych (Skłodowska-Curie, Hirszfeld, Weigl, członkowie lwowskiej szkoły matematycznej) i można by długą listę sporządzić. Problem w tym, że Oni wszyscy prowadzili prace mające na celu pomoc i ochronę maluczkich. Wojtyła, dla większości młodych ludzi, nie jest wzorcem i autorytetem.

daroo
daroo
26 lutego 2021 12:31
Reply to  smętek

Mniej-więcej to miałem na myśli, prywatnie mam obojętny stosunek d JP-II i próby narzucenia jakichś idei na mnie ani moich bliskich nie mają żadnego wpływu, co innego dzieciaki w szkołach które będą miały „pranie mózgów” zafundowane przez fanatyków pokroju Czarnka i jemu podobnych

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
26 lutego 2021 15:10
Reply to  daroo

Najwyższy czas reaktywować tajne komplety.