W czasach panowania PiSu, ustawa korzystna dla niepełnosprawnych może zostać uchwalona tylko przez pomyłkę

Prezes popłynął czy faktycznie nadal umiejętnie gra koalicjantami?

Parafrazując słowa poety, w Sejmie stała się rzecz niesłychana. Została przyjęta poprawka opozycji dotycząca zwiększenia kwoty minimalnej z 1100 zł do 2250 zł, od której osoby niepełnosprawne będą mogły starać się o rządowy dodatek 500 plus. Przyjęta poprawka oznacza, że więcej osób niepełnosprawnych będzie mogło wystąpić o obiecany dodatek, ale jednocześnie stanie się to nieplanowanym zwiększeniem wydatków partii rządzącej.

 

Na stronie internetowej wyborcza.pl dostępne jest nagranie z Sejmu, na którym widać ogromne zamieszanie, jakie towarzyszyło głosowaniu. Szok i niedowierzanie w szeregach PiS i wyraźne zdenerwowanie na twarzy samego prezesa podyktowane zostało tym, że aż 41 posłów PiS głosowało za przyjęciem poprawki opozycji, a 68 nie wzięło w ogóle udziału w głosowaniu. Byli wśród nich m.in.: Waldemar Andzel, Tomasz Latos i Józefa Hrynkiewicz, którzy nie chcieli w ogóle rozmawiać z dziennikarzami o głosowaniu.

Zamieszczone nagranie pokazuje gorączkowe narady samego prezesa z ministrem pracy Zbigniewem Sosnowskim, również unikającym spotkania z dziennikarzami. Sejmowe zamieszanie usiłował skomentować sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, Łukasz Schreiber, który w rozmowie z przedstawicielem mediów stwierdził, że „pan prezes podjął decyzję, żeby jeszcze sprawę przeanalizować.”

 

Na pytanie dziennikarza, jak prezes Kaczyński mógł podjąć decyzję, skoro także nie głosował w ogóle, Schreiber udzielił wyczerpującej odpowiedzi: „No, no. Także…” Wniesiona przez opozycję poprawka pozwoli większej liczbie osób niepełnosprawnych na udział w rządowym programie dofinansowania, jednak zanim to nastąpi poprawkę musi jeszcze przyjąć Senat.

wb

Źródło: wyborcza.pl; wiadomosci.onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
ewaPolka gorszego sortuGrzegorzHerodAntypisRafał P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Sądzę, że jeszcze nie pora cieszyć się z tego zapisu. Ten pisuar powiedział prawdę, jest jeszcze senat.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Spokojnie, nie ma się czym ekscytować. Nadprezes tupnął nóżką i senat to skreśli. Niepełnosprawni i ich rodziny to grupa wyborców niewarta zachodu. Poza tym to jasne, że pisiate się ich wstydzą. Niech siedzą w domu i nie kłują w oczy. Według nich „prawdziwy Polak” jest sprawny fizycznie, napakowany, zawsze skory do zadymy i na co dzień chadza w szaliku w barwach jakiejś drużyny piłki kopanej. Cała reszta to godny pogardy gorszy sort.

ewa
ewa

będą długo analizowac czy sie kalkuluje czy a ich nie obchodzi czy to są niepełnosprawni, sztuka to sztuka

Maciek123454321
Maciek123454321

Pomylyly się… 😀

Rafał P
Rafał P

Czyli czym jest ten polski Sejm? Cyrkiem, czy burdelem?

Grzegorz
Grzegorz

Chlewem dla PiS-owców.

HerodAntypis
HerodAntypis

Szansa dla Adriana. Wreszcie będzie mógł zawetować a prezesina go nie skarci.