W dokumencie Sekielskiego upada mit kolejnego kapelana „Solidarności”

Sekielski: „W II części „Tylko nie mów nikomu” pojawi się jeden z urzędujących biskupów”

Premiera filmu dokumentalnego „Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego, dotyczącego pedofilii w polskim Kościele, w najbliższą sobotę na YouTube. Efekt wielomiesięcznej pracy zobaczyli wcześniej dziennikarze.  – „To nie jest jeszcze jedna ważna opowieść zawierająca dramatyczne relacje ofiar księży pedofilów. To dziennikarskie śledztwo Sekielskiego, którego wyniki są druzgocące. Musicie Państwo ten film koniecznie zobaczyć” – napisał na Twitterze Janusz Schwertner z onet.pl.

W filmie jest m.in. mowa o ks. Franciszku Cybuli, który był osobistym kapelanem w czasach prezydentury Lecha Wałęsy, ale także wtedy, kiedy pierwszy przywódca „Solidarności” był internowany podczas stanu wojennego. Sekielski dotarł do ofiary jego czynów pedofilskich.

Nagrał też samego księdza Cybulę, który w konfrontacji z pokrzywdzoną przez niego osobą, do wszystkiego się przyznaje. Były kapelan Wałęsy zmarł w lutym tego roku. W filmie pojawia się wypowiedź byłego prezydenta, który mówi, że nie uwierzy, dopóki nie dostanie dowodów.

W dokumencie, który trwa dwie godziny, przedstawiono wiele przykładów molestowania dzieci przez księży. Pokazano także przypadki duchownych, którzy wciąż odprawiają nabożeństwa, choć przed laty krzywdzili dzieci. Odniesienia się do ujawnionych przypadków pedofilii w Kościele odmówili Sekielskiemu hierarchowie Kościoła katolickiego w Polsce, m.in. prymas ks. Wojciech Polak i abp Sławoj Leszek Głódź. Konferencja Episkopatu Polski już zapowiedziała, że nie zamierza w żaden sposób odnieść się do dokumentu Sekielskiego.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
9 maja 2019 23:04

Konferencja Epidiaskopu nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia. Morda w kubeł, purpuraty. MILCZEĆ, ZROZUMIANO????!!!!!

Jantar
Jantar
10 maja 2019 00:48

Ależ purpuraty będą się drzeć, że to „atak lewactwa na święty kościół katolicki”, że „każdy katolik ma święty obowiązek bronić religii i kościoła”, że „to wszystko są tylko podłe wymyślone kłamstwa”, etc, etc, etc. Tradycyjnie już żadne „przepraszamy” ze strony purpuratów nie padnie. No i proszę, nawet abp Polak, prymas Polski, nabrał wody w usta! Ryś i inni też milczą w temacie dokumentu Sekielskiego. Czyli znów wychodzi na to, że tamte niemrawe głowy były tylko listkiem figowym dla zatarcia złych komentarzy po konferencji Episkopatu. Okazuje się, że jednak wszyscy bez wyjątku trąbią w tą samą trąbę. A Sekielski niedawno wypowiadał się w wywiadzie, że materiału, który nagrał, starczyłoby jeszcze na kolejne kilka części tego dokumentu. Mam nadzieję, że takowe powstaną! P. Sekielski, dziękuję bardzo za całą pracę włożoną w nakręcenie. Potrzeba więcej takich głosów ujawniających prawdę o polskim kościele – nie widzę nikogo innego na tyle odważnego, żeby pociągnął pana dzieło.

Zwinka
Zwinka
10 maja 2019 02:00

Napuszczą na Sekielskich brygadę kulsonów.

Rafał P
Rafał P
10 maja 2019 04:05

Czyli po SODOMIE vatykańskiej, którą można już sobie poczytać na dobranoc, będziemy mieli do obejrzenia SODOMĘ polską do obejrzenia.
Co raz potwierdza się aforyzm Leca, że drogowskaz nie musi podążać drogą, którą wskazuje.

anastazy
anastazy
10 maja 2019 08:31

Kto podnosi reke na ksindza podnosi reke na polske i my te renke mu utniemy- Kurdupel do narodu

Krzysztof
Krzysztof
10 maja 2019 15:25

„Konferencja Episkopatu Polski już zapowiedziała, że nie zamierza w żaden sposób odnieść się do dokumentu Sekielskiego.”

Spoko, bieg wydarzeń ich do tego zmusi…