W Empiku nie kupimy „Gazety Polskiej” z naklejką „Strefa wolna od LGBT”

Sakiewicz usiłuje naprędce zorganizować kontrprotest wobec Marszu Tysiąca Tóg – „Z Piotrowiczem na czele!!!”

Redakcja „Gazety Polskiej” zapowiedziała na Twitterze, że do najnowszego numeru tygodnika, który ukaże się 24 lipca, zostanie dołączona naklejka z napisem „Strefa wolna od LGBT”. I spotkała się z natychmiastowym odzewem.

„Nie ma u nas miejsca na jawną dyskryminację i na treści łamiące prawo” – odpaliła na Twitterze rzeczniczka Empiku Monika Marianowicz, informując, że sieć nie wprowadzi do sprzedaży w swoich salonach tego wydania pisma. „Empik jest strefą pełną tolerancji, każdy jest u nas mile widziany wszystkich traktujemy z szacunkiem” – podkreśliła.

Zaznaczyła przy okazji: „Wolność słowa – oczywiście! Zawsze byliśmy i jesteśmy jej orędownikiem, ale wszystko w granicach prawa. Jeśli to jest łamane, wtedy mamy podstawy do zaprzestania dystrybucji danej publikacji” – dodała Marianowicz.

Rzecznik Kolportera Dariusza Materka – zagadnięty w tej sprawie przez portal gazeta.pl – oświadczył, że zgodnie z obowiązującymi przepisami „nie posiada prawa do ingerowania w treść wydawnictw, ani nie może utrudniać ich rozpowszechniania”.

Powołał się też na prawo prasowe, które mówi, że „pracownik poligrafii oraz kolportażu nie może ograniczać ani w jakikolwiek inny sposób utrudniać drukowania i nabywania przyjętych przez przedsiębiorstwo do druku i rozpowszechniania dzienników, czasopism lub innych publikacji prasowych z powodu ich linii programowej albo treści”.

W ogólnym odbiorze głośny już pomysł spotkał się tymczasem z falą krytyki: Wielu komentującym kojarzy się z Josephem Goebbelsem.

Tymczasem ASZdziennik przygotował własne kontrnalepki z napisem „Strefa wolna od stref wolnych” i tęczą w tle.

Dowodzi, że tak naprawdę pomysł GP jest niczym innym jak tylko poparciem dla LGBT. „Tym prostym, choć kontrowersyjnym gestem, Sakiewicz chce przypomnieć osobom świeckim i duchownym w całym kraju, że każdemu człowiekowi należy się taki sam szacunek. Podkreśla, że nie obawia się zarzutów o obrazę uczuć religijnych” – czytamy w artykule, do którego dołączono lekko tylko przerobione zdjęcie naklejek „GP„.

/j/

Źródło: ASZdziennik/gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Polka gorszego sortuHerodAntypisJerzysmętekRyszard Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Brawo Empik, choć dopóki nie zobaczę na własne oczy pozostanę sceptyczny. Ciekawe też czy już Sakiewicz, PiS albo Ordo Juris nie szykują pozwu wobec Empiku.

smętek
smętek

Szefostwo Empiku powoła się na wolność sumienia.

HerodAntypis
HerodAntypis

Dał nam przykład Drukarz jak zwyciężać mamy!

Zwinka
Zwinka

Banda prymitywnych trepów.

Ryszard
Ryszard

Powinno być: Gazety Polskiej nie tylko w empiku, ale nigdy i nigdzie NIE KUPIMY, bez względu, czy jest tam jakaś naklejka czy nie!

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

A kto normalnie myślący w ogóle kupuje tę „gazetę”? Tu czy gdziekolwiek.

Jerzy
Jerzy

A co z klauzulą sumienia?