W Godziszowie o gejach: „Łeb uciąć albo rozstrzelać. Już dawno Majdanek powinni otworzyć i ich do krematorium.”

W Godziszowie o gejach: „Łeb uciąć albo rozstrzelać. Już dawno Majdanek powinni otworzyć i ich do krematorium.”

Pojechaliśmy do gmin, które popierają Andrzeja Dudę. To była luźna rozmowa z wyborcami. Po ostatnim nagraniu zaczepili nas dwaj mężczyźni, zapytali, z jakiej jesteśmy telewizji. Na początku to była kulturalna rozmowa, powiedzieli, że wracają z pracy w polu. Na koniec, jak padł wątek LGBT, poniosły ich emocje” – opowiada Wyborcza.pl dziennikarz z Onetu, Bartłomiej Bublewicz. W piątek udostępnił na Twitterze fragment przygotowanego przez siebie reportażu.

 

Wypowiadającym się do kamery mieszkańcom Godziszowa miłość pomiędzy dwoma mężczyznami nie mieści się w głowie. Swoją niechęć do zjawiska wyrazili w słowach tyleż brutalnych, co okrutnych: „Już dawno Majdanek powinny otworzyć k… i ich w pierun do krematorium dać.” Mężczyźni są również zwolennikami kary śmierci i to chyba wymierzanej bez wyroku sądowego: „Łeb uciąć k… albo rozstrzelić (sic!). Niemiec k… by zrobił k.. lepiej”.

Na opublikowany fragment reportażu zareagował aktywista LGBT Bartosz Staszewski i zawiadomił w tej sprawie Prokuraturę Okręgową w Lublinie. W piśmie Staszewski powołuje się na artykuły 256 Kodeksu Karnego o propagowaniu ustroju faszystowskiego oraz artykuł 255 KK o publicznym nawoływaniu do popełnienia zbrodni.

 

Miejscowość podczas II wojny światowej miała swoją bohaterską kartę: dwukrotnie przeszła niemieckie pacyfikacje, toczyły się tutaj liczne walki partyzanckie, także po wojnie działały we wsi oddziały NSZ i WiN. Nazwę wywodzi się od zgody, w jakiej miały tu żyć ze sobą ludzie pochodzący z trzech różnych grup etnicznych: Małopolanie, Mazurzy i Tatarzy (za: Wikipedia). Zwykle ludzie mieszkający w miejscach o różnorodnej społeczności są bardziej otwarci i tolerancyjni. Wydaje się też, że pamięć okupacji powinna wystarczyć do znienawidzenia Hitlera i nazizmu na pokolenia.

Może mężczyźni wypowiadający się tak odważnie wcale nie są reprezentatywni dla tej miejscowości? Prawie wszędzie znaleźć można ludzi chcących popisać się swoją wątpliwą odwagą i brakiem kultury. Trudno też – na przykład – obwiniać całą społeczność za jedną osobę malującą na murach gwiazdę Dawida na szubienicy.

W referendum unijnym w 2003 r. 88 % godziszowian głosowało przeciwko UE, co było jednym z najwyższych wyników w Polsce (Wikipedia). Jest to też miejscowość, gdzie miażdżące zwycięstwo w wyborach prezydenckich 28.06.2020 odniósł Andrzej Duda (85,75 % głosów).

Czy tak ochoczo głoszone do kamery poglądy obu mieszkańców Godziszowa są zatem skutkiem tej samej propagandy, która najpierw nastawiała ich przeciwko Unii, a teraz szczuje na środowiska LGBT?

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
4 lipca 2020 11:13

Raj na ziemi dla Prawdziwych Pisowskich Polaków. Powinni wszyscy tam się osiedlić i spróbować żyć na własny rachunek.

Marek
Marek
5 lipca 2020 00:15
Reply to  Zbyszek

Pracuję zdalnie. Dałbym sobie radę. Rozważę.

Jantar
Jantar
4 lipca 2020 11:14

„Czy tak ochoczo głoszone do kamery poglądy obu mieszkańców Godziszowa są zatem skutkiem tej samej propagandy, która najpierw nastawiała ich przeciwko Unii, a teraz szczuje na środowiska LGBT?” – oczywiście, że tak! Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. A że w małych miejscowościach i na wsiach rządzi pleban to jest to tym bardziej oczywiste. W takich miejscach mało kto sprzeciwi się plebanowi i zagłosuje inaczej, niż nakazuje z ambony. Poza tym to kościół też szczuje na grupę LGBT. Przypominam o tych wszystkich grobach na Wielkanoc z grzechami, gdzie LGBT zajmuje dość wysokie miejsce. Przypominam o wyrzucaniu siłą ludzi LGBT z kościołów, o czym nawet na koduj były artykuły.

Krystian
Krystian
4 lipca 2020 12:11

Ciekawe co zrobi jak mu się jutro urodzi gei?? ( trzeba co prawda trochę poczekać az to się odkryje).Wsadzi na Majdanek???Stuku puku.Troche trzeba myśleć

Mark Twain
Mark Twain
4 lipca 2020 12:32

Co za tempy bural zycze mu geja lub lesbijki. Rodzinie

Mirek
Mirek
5 lipca 2020 00:15
Reply to  Mark Twain

O tak. Tempy… to ty jesteś.

Maria
Maria
4 lipca 2020 15:06

A co z księżmi wśród których jest sporo gejów? Tacy się urodzili, niestety…
Jakby ktoś nie wierzył niech przeczyta książkę – dokument Martela Frederica Sodoma: „Hipokryzja i władza w Watykanie”

A co z dziećmi / młodzieżą, którzy nie mogą się odnaleźć w skórze chłopaka czy dziewczyny? Mają się zabić, bo PiS tak chce?

Andy
Andy
4 lipca 2020 23:43
Reply to  Maria

T Mk 1r20-2r11a
I przyszli do Betanii. I była tam pewna kobieta, której brat zmarł. I przyszedłszy, padła na ziemię przed Jezusem i powiada do Niego: “Synu Dawida, miej dla mnie litość”. Ale uczniowie skarcili ją. I Jezus, rozgniewany, odszedł z nią do ogrodu, w którym był grób i z grobu natychmiast dobiegł wielki krzyk. I podszedłszy bliżej Jezus odwalił wielki kamień u drzwi grobu. I natychmiast, wchodząc do miejsca, gdzie leżał młodzieniec, wyciągnął rękę i uniósł go, pociągając za rękę. Lecz młodzieniec, spoglądając na Niego, pokochał go i prosił, by mógł z Nim zostać. I wychodząc z grobu przyszli do domu młodzieńca., był on bowiem bogaty. I po sześciu dniach Jezus powiedział mu, co ma robić, i wieczorem młodzieniec przyszedł do Niego odziany w lniane płótno na nagim ciele. I pozostał z Nim tej nocy, bo Jezus nauczył go tajemnic królestwa Bożego. I stąd, powstając, powrócił na drugą stronę Jordanu.

smętek
smętek
4 lipca 2020 16:53

Prawdziwi Polacy-katolicy. Jak się ktoś obcy napatoczy i będzie odstawał od ustalonych przez miejscowych standardów (czysty, posiadający wszystkie zęby, uśmiechający się do obcych) to zgotują takowemu lincz. Kar bać się nie muszą padalec ułaskawi.

Patryk
Patryk
4 lipca 2020 21:38

Nie rozumiem o jakiś nawoływaniach do nienawiści piszecie. Facet (dodam że 100% mężczyzna a nie ciepła klucha) mówi o ideologii! Czy wy nierozumiecie że lgbtqstwudnfe+- i cały alfabet wraz z alfabetem mongolskim, to jest IDEOLOGIA? O jakich ludziach wy na Boga piszecie. Swoją drogą ma prawo nie chcieć podczas spaceru by widząc dzicz,zbierało mu się na wymioty. Tyle w temacie

Wojciech
Wojciech
5 lipca 2020 00:02

To są osobnicy opóźnieni w rozwoju, prawdopodobnie wskutek alkoholizmu rodziców i swojego własnego. Szkoda czasu na roztrząsanie tego bełkotu…

Jacek
Jacek
5 lipca 2020 04:17

I bardzo dobrze że tam pojechaliście, ja tam nie pojadę nigdy. Nie chcę z tymi ludźmi nieć nic do czynienia nigdy, Jest tylu takich ludzi a tym terenie że nie ma jak ich ominąć. To jest największy problem, Nie tylko wyborczy, Uświadomcie sobie to w końcu że to jest codziennie …..

Michał
Michał
5 lipca 2020 12:06

2 pijaczków zapytali o poglądy to czego się spodziewali ? Panowie żyją na wsi od dziecka i maja swoje wartości i poglądy, a ze wypili więcej to i w bardziej wulgarny sposób to okazali. Lincz to dla kogoś kto opublikował ten materiał wiedząc ze będzie on atakiem na środowisko LGBT, a i pokaże wyborców PIS jako ciemnogród. Nie bronie tych Panów ale zastanówcie się co wam media pokazują i dlaczego 🙂

Wieslaw Seredynski
Wieslaw Seredynski
5 lipca 2020 20:08

Ludzie traca kulture! Zostawcie personalne sprawy zainteresowanym. Zajmijcie sie swoim zyciem. Anomalie sexualne istnieja juz od wiekow. Powinny byc personalna sprawa tych, ktorzy je preferuja bez popularyzacji tych zboczen i zachecania do nich. ZAPOMNIEC O NICH!!! Zycie jest wystarczjaco trudne. ZAJMIJCIE SIE SOBA!!!

Grzegorz
Grzegorz
7 lipca 2020 21:38

Nie popieram tych dwóch osobników, bo przyszło mi żyć niestety w tej samej Gminie.. Nie znoszę wręcz wrzucania wszystkich do jednego worka i stereotypów napędzanych od kiedy mieszkańcy tej miejscowości a właściwie trzech ( bo to 3 wioski o jednej nazwie Pierwszy, Drugi i Trzeci) zagłosowali przeciwko wstąpienie Polski do UE. DO Wszystkich światłych z Wielkich Miast – Pisowców, Lewicowcó, KOdersów i innych Pidżamersów…. Ludzie !!! na Boga nie wrzucajcie wszystkich k…a do jednego worka. Tu jest masa ludzi.. co prawda mniejszość… która nie głosuje na sam PIS, która nie popiera prostych starszych „chłopów” którzy akurat trafili na świetną ustawkę wykształconego w metodach psychologicznej manipulacji ludźmi prostymi pana redaktora. To że dwóch starszej daty facetów, wychowanych z dziada pradziada w rodzinach w których podstawą była matka z ojcem czyli kobieta i mężczyna a nie dwóch facetów tatusiów czy dwie mamusie, chodzących do kościoła co niedzielę i święto – wszak wolność wyznania chyba istnieje? W małej wiosce na prowincji, gdzie nie dotarła przynajmniej do ich pokolenia „Nowoczesność Europejska” oznacza że wszyscy tacy są? Masa młodych ludzi tutaj nie koniecznie popiera PIS, ale też nie koniecznie PO czemu bo zarówno jedni jak i drudzy są siebie warci…. właśnie naganiają na siebie wykształconych inteligentnych z wielkich miast na prostych tradycyjnych prostolinijnych i odwrotnie . Wszyscy mądrzy itd.. czy wy musicie uogólniać? Sam jestem po studiach wyższych, a że tutaj mieszkam? bo stąd jest moja żona i co należy wszystkich wrzucać do jednego worka? A że redakcja portalu, gazety, czy telewizji jedzie tam własnie w okolicach wyborów i podnosi prostym ludziom tego typu pytaniami ciśnienie? Przecież każdy inteligentny osobnik nawet z wielkiego miasta chyba zdaje sobie sprawę doskolane z tego iż jest to działanie zamierzone jak i celowe, żeby nie tyle zdyskredytować tych prostych ludzi, co partię na którą w większości głosują. A że jeden z drugim rykoszetem oberwie np jakimś wyrokiem sądowym? A co to już pana redaktora interesuje. Żyjemy w demokratycznym wolnym Państwie prawa, przynajmniej teoretycznie gdzie zarówno wolnośc wyznania istnieje jak i wolność światopoglądu. A że ktoś sprowokowany / nie wiem być może i po jakichś % – bo nie chcę tutaj nikogo bronić/ wyraża się w ten czy w inny sposób o osobach LGBT itp itd , więc dlaczego prostemu „chłopu” za wyrażenie się na wkur….e” grozi wyrok — bo co propaguje faszym ? nazizm? czy może chce re-opening Majdanku? Ludzie nawoływanie do nie nawiści to płynie albo z jednej albo z drugiej największej partii. A WY / My gryziemy się między sobą…a ONI? a oni schodząc sprzed kamery idą razem na wódkę i się śmieją z prostych Polaczków. Zarówno tych Ynteligentnych z Wielkich Miast jak i Proststych ze Wsi . Więć tnijmy się dalej 🙂 !! Pozdrownienia dla Wszystkich od Lewa do Prawa, przedewszystkim myślących. Zarówno z Warszawy jak i z Godziszowa.