„W jednym tylko wydaniu „Wiadomości” TVP Duda był pokazywany 30 razy dłużej niż Kidawa-Błońska”

„W jednym tylko wydaniu „Wiadomości” TVP Duda był pokazywany 30 razy dłużej niż Kidawa-Błońska”

– „Złożyliśmy do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na działalność TVP, który jako nadawca publiczny łamie artykuł 21 ustawy, tzn. powinność rzetelnego ukazywania wydarzeń i zjawisk w kraju i zagranicą, oraz działanie sprzeczne z zobowiązaniem mediów publicznych do zachowania pluralizmu, bezstronności i wyważenia” – poinformował Adam Szłapka ze sztabu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Dodał, że radykalnie zachwiane zostały proporcje czasu poświęconego kampanii poszczególnych kandydatów.

 

 

Szłapka podał konkretny przykład. – „W „Wiadomościach” 15 lutego o 19:30 materiał dotyczący kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy trwał 10 minut. W tym samym wydaniu 1,5 minuty trwał materiał dotyczący wszystkich innych kandydatów, w tym Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, o której informacja trwała zaledwie 20 sekund. To oznacza, że w jednym tylko wydaniu „Wiadomości” Andrzej Duda był pokazywany 30 razy dłużej niż Kidawa-Błońska” – podkreślił poseł KO.

– „Od bardzo dawna widzimy, że TVP jest jednoznacznie stronnicze. W zasadzie zajmuje się tylko i wyłącznie propagandą i zachwiane są proporcje w pokazywaniu poszczególnych kandydatów. – „Kampania relacjonowana jest w sposób skrajnie nieobiektywny i stronniczy, a zasada pluralizmu sprowadzona została do fikcji” – stwierdził Szłapka.

 

Według sztabu Kidawy-Błońskiej, „radykalny brak obiektywizmu i bezstronności nie polegał wyłącznie na całkowitym zachwianiu proporcji czasowych, ale także na bardzo stronniczym wydźwięku materiałów”. – „Polegał on przede wszystkim na zatarciu granicy między informacją a komentarzem. W relacji z inauguracji kampanii Andrzeja Dudy znalazło się mnóstwo niezwykle pozytywnych komentarzy dziennikarskich na temat kandydata i jego programu przemieszanych z informacjami o przebiegu konwencji i o programie wyborczym” – napisano w skardze do KRRiT.

– „Apeluję do przewodniczącego KRRiT o przeprowadzenie postępowania w tej sprawie i ukaranie nadawcy za te skandaliczne naruszenia i podjęcie skutecznych działań zapobiegających powtarzaniu się tego rodzaju praktyk w przyszłości” – powiedział Szłapka. Zaapelował też o pełen monitoring TVP podczas całej kampanii wyborczej.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
smętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Kurwizja to rządowa tuba czego innego można po nich oczekiwać.