W jednym z liceów będzie klasa o profilu… disco polo? Szef MEN: „Chyba nie ma w tym nic złego”

W jednym z liceów będzie klasa o profilu… disco polo? Szef MEN: „Chyba nie ma w tym nic złego”

„Być może to chwyci. Chyba nie ma w tym nic złego, jeśli młodzi, którzy chcą występować na estradzie, byli do tego także profesjonalnie przygotowywani” – tak minister edukacji narodowej w rządzie PiS Dariusz Piontkowski odniósł się do pomysłu utworzenia w liceum w Michałowie na Podlasiu klasy o profilu disco polo.

Piontkowski to także przewodniczący struktur PiS w województwie podlaskim. Na konferencji, podczas której ustosunkował się do tego pomysłu, wystąpił razem z marszałkiem województwa podlaskiego Arturem Kosickim z PiS. To były członek discopolowego zespołu Boys, chętnie lansujący jako marszałek za pieniądze samorządu gwiazdę disco polo Zenona Martyniuka.

Szef resortu edukacji powiedział także podczas wspomnianej konferencji: – „Być może ostatnia popularność disco polo jest tutaj jakąś inspiracją dla tych działań, ale też trzeba wyraźnie powiedzieć, że ta szkoła będzie także szkołą ogólnokształcącą. Jest zobowiązana, żeby realizować podstawy programowe kształcenia ogólnego”. Dodał, że „także technicy są potrzebni, aby show biznes się kręcił”.

 

– „Czy Zenek został już wychowawcą klasy disco polo w Michałowie?”; – „Będą się uczyli pisać ambitne teksty o majteczkach w kropeczki”;

– „Temat maturalny – ”Życie i twórczość Zenka, losy jego rodziny na przestrzeni pokoleń” – kpili internauci.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
ChermeszenekNutkaWiśniasmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lesio
Lesio

Temat maturalny: Na ile Piontkowskiego pojebało i dlaczego tak uważasz?

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Podstawowa zasada którą trzeba będzie wpoić uczniom: im mniej umiejętności wokalno-muzycznych, im głupsze teksty, za to im więcej hucpy oraz im więcej wazeliny dla prezesa Kurskiego i PiSu w ogólności – tym większa szansa kariery w tym gatunku muzycznym.
Mówcami motywacyjnymi zapraszanymi na zajęcia tej klasy będą czołowi politycy PiS-u.

Ryszard
Ryszard

Czy ten żałosny kretyn naprawdę uważa, że misją polskiej szkoły publicznej jest kształtowanie gustu muzycznego młodzieży na poziomie disco polo?! Kretyn, kretyn, kretyn! Po trzykroć kretyn z Podlasia! A zaraz będzie co? Klasa o profilu sztuka odpustowa? Baloniki na druciku? Blaszane zegarki? Kościuszko gliński, tj. gliniany? Kretyn, osioł, ćwok! Dno dna, które osiągnęła polska oświata!

Ewelina
Ewelina

Ok, tylko po lekcjach i na własny koszt, nie z podatków obywateli.

Waldemar
Waldemar

No oczywiście, ze chwyci. Dalej równajmy do gleby i twórzmy nowe elity!

Irena
Irena

Swierzynski porownuje jacka kurskiego do Jana Pawla II……zona Zenka opowiada , ze oni sa jak….Elvis i Pricila….. ludzie gdzie my jesteśmy , ze dajemy sobie takie głupoty wciskać !!!

Chermes
Chermes

W Wolsce. To taki wspaniały kraj porównywalny z San Escobar…

smętek
smętek

Mamy rozumieć, że Kurski z tym promowanym gwiazdorem disco przygotują program nauki. No cóż, „Takie będą narody jakie ich młodzieży chowanie”.

Wiśnia
Wiśnia

Pan minister powinien się bardzo rozpędzić i pier…nąć łbem w betonową ścianę. Bardziej zidiociały już nie będzie.

zenek
zenek

I po co.Gówno ze łba sie wyleje i ścianę pobrudzi…

Nutka
Nutka

Moja pierwsza myśl po przeczytaniu tytułu: Patryk Pietrek z Wilkowyj byłby dumny:DDD