W Legnicy – dom Boży czy polityczne targowisko?

W Legnicy - dom Boży czy polityczne targowisko?

„W parafii pod wezwaniem św. Tadeusza w Legnicy konkordat na dwa tygodnie kampanii wyborczej wylądował w koszu” – napisał Michał Kuczyński na Twitterze i załączył fotkę.

W ten sposób skomentował decyzję miejscowego proboszcza, który najwyraźniej zezwolił na oblepienie kościelnego ogrodzenia wyborczymi plakatami i gdzie na czas tuż przed wyborami kościół stał się miejscem masywnej wręcz agitacji politycznej.

W tym kościele proboszcz bezczelnie wskazuje, na kogo głosować, nie zważając na to, że czyni w ten sposób instytucję kościoła pospolitym narzędziem propagandy jednego ruchu politycznego oraz w ogóle podważa wiarygodność i zaufanie do kościoła w Polsce.

Na dodatek obrazek z Legnicy, daje paliwo krytykom kościoła i pokazuje, że polskie duchowieństwo wciąż nie dorosło do czasów, kiedy kościół nie sprawuje już władzy i kiedy o uwagę wiernych trzeba zabiegać. A ci nie są bezkrytyczni.

„Bardzo was proszę, zróbcie z tym w końcu porządek. Albo to jest dom Boży, albo polityczne targowisko. Nie po to budujemy kościoły, by służyły politykom. Nie po to” – komentuje internautka na Twitterze.

/p/

Źródło: CrowdMedia

Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JacekRyszardMaciek123454321Waldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar
Waldemar

Nie tylko konkordat wylądował w koszu, ale i konstytucja soborowa „Gaudium et spes”, która jasno zakazywała wspierania przez Kościół jakichkolwiek partii czy ugrupowań politycznych. Ale jak widać jest dziś moda na olewanie wszelkich konstytucji.

Maciek123454321
Maciek123454321

„Kler” nie wystarczył? Dowalić wam jeszcze, czarni?

Ryszard
Ryszard

„Dom Boży”? A to od kiedy miejsce pracy (i nie tylko) urzędników watykańskich jest Domem Bożym?

Jacek
Jacek

Mamo a ci Panowie to są nasi święci pyta mnie dziecko idąc ze mną do kościoła…. Co za patologia……..