W lidze szachowej pojawił się nagle klub z ministrem. Przypadek…?

Żona ministra na Topie

9 kwietnia 2021 r. Zarząd Polskiego Związku Szachowego wydał nietypową uchwałę. Zezwala ona na przeniesienie uprawnień pozwalających na start w Ekstralidze (szachowej) na rzecz innego klubu przez Zarząd PZSzach. Warunkiem jest oczywiście to, że poprzedni klub dobrowolnie zrezygnuje z udziału w rozgrywkach.

 

„Gazeta Wyborcza” wyjaśnia: „Wziąć udział w Ekstralidze może każda drużyna, którą całkowicie arbitralnie wyznaczy zarząd PZSzach”.

I tak na początku czerwca bydgoski klub „Gwiazda” został wybrany przez PZSzach. Okazuje się, że założyciel klubu ma być znajomym ministra Łukasza Schreibera.

„Klub Gwiazda Bydgoszcz  zarejestrowano 14 maja 2021 roku . Na liście członków tego dnia jako zarejestrowana widniała tylko jedna osoba, podobno zaufany znajomy Schreibera. I 6 czerwca zarząd PZSzach przyznał miejsce w Ekstralidze Gwieździe Bydgoszcz. Dla wszystkich wtajemniczonych i niewtajemniczonych: Gwiazda Bydgoszcz w drodze do Ekstraligi nie rozegrała ani jednej partii szachowej!!!” – powiedział jeden z rozmawiających z „Wyborczą” szachistów.

 

Jak się okazuje, członkiem świeżego klubu został niedawno sam Schreiber. Oprócz tego m.in. Radosław Wojtaszek, Marcin Dziuba, Joanna Majdan i Zbigniew Pakleza – pozostali wymienieni to dość uznani i znani specjaliści z zakresu swojej dyscypliny.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Czy sprawa, waszym zdaniem, wygląda na „przypadek”…?

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
24 lipca 2021 12:15

Ja zapamiętałam Łukasza Schreibera jako bardzo ruchliwego liczmena pamiętnej nocy w Sali Kolumnowej.
Dwoił się i troił …

Rafapon
Rafapon
24 lipca 2021 17:41

Czy sprawa wygląda na przypadek? Ależ oczywiście. To bardzo poważny przypadek choroby umysłowej, zwany pisalinozą.

Marek
Marek
26 lipca 2021 09:22

A po cholerę im gra w lidze? Ogłosić mistrzem Polski a właściwie powinno być „miszczem” . Ze sportem to nie ma nic wspólnego