W Małopolsce kończą się testy na koronawirusa – nowe mają pojawić się dopiero w piątek!

Poważne zmiany dotyczące pobytu na kwarantannie

Laboratorium Sanepidu, działające w szpitalu im. Jana Pawła II w Krakowie, w środę rano miało zaledwie kilkanaście testów na obecność koronawirusa. To ta placówka jest odpowiedzialna za wykonywanie testów wśród mieszkańców Małopolski i personelu małopolskich szpitali.

 

Zabrakło odczynnika, który jest niezbędny do wykonywania testów. Chodzi o zestaw do izolacji kwasów nukleinowych. Nowe testy mają pojawić się najwcześniej w piątek – ustaliła „Gazeta Wyborcza”.

Z kolei laboratorium krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego wstrzymało wykonywanie testów na koronawirusa u osób spoza tej placówki. – „Musieliśmy podjąć taką decyzję, bo nie mamy testów. W pierwszej kolejności musimy zabezpieczyć swoich pracowników i pacjentów. Dziennie na izbę przyjęć trafia do nas ponad 60 osób. Dziś od rana było ich już 40. Nie możemy tych ludzi zostawić bez testów” – powiedziała „Wyborczej” Maria Włodkowska, rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego.

 

„Rząd ma wszystko pod kontrolą jak widać …. Nie ma testów, nie ma chorych, można opowiadać o wielkim sukcesie…” – podsumował jeden z internautów.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
wiśnia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wiśnia
wiśnia

Nie widzę problemu. Przecież to jest szpital im. JP2. Na pewno wielokrotnie pokropiony i okadzony. Tam nic się nie może zdarzyć bo opatrzność czuwa, a w Krakowie są najbardziej światli hierarchowie kościelni we wszechświecie.