W Małopolsce „z całą pewnością nic nikomu nie zagraża ze względu na preferencje seksualne” – powiedział Jan Duda

W Małopolsce „z całą pewnością nic nikomu nie zagraża ze względu na preferencje seksualne” – powiedział Jan Duda.

Do Polski przyleciało dwóch deputowanych Bundestagu, Ulle Schauws oraz Sven Lehmann. Przedstawiciele partii Sojusz 90/Zieloni chcieli porozmawiać o sytuacji osób LGBT w Małopolsce. Obaj deputowani, zajmujący się w Bundestagu polityką antydyskryminacyjną, zwrócili się z apelem do niemieckich miast, by zerwały umowy partnerskie z polskimi miastami i regionami, które uchwaliły deklaracje „stref wolnych od LGBT”. Postanowili odwiedzić Małopolskę, która jako jeden z pierwszych regionów w kraju wprowadziła homofobiczną deklarację, polegającą na potępieniu „promowania ideologii ruchów LGBT”, poparciu dla rodziny „opartej na tradycyjnych wartościach” i ochronie „systemu oświaty przed propagandą LGBT”.

 

Deklarację uchwalił m.in. Jan Duda, ojciec prezydenta RP; dlatego z nim chcieli się spotkać niemieccy deputowani. Jednak na dzień przed planowaną wizytą w Krakowie otrzymali pismo z odpowiedzią odmowną. Jan Duda tłumaczy się zaplanowanymi wcześniej obowiązkami oraz obostrzeniami wynikającymi z sytuacji pandemicznej. Przy okazji odpowiedzi zapewnił także obu gości, że „w Małopolsce nie ma środowisk samorządowych postulujących wprowadzenie jakichkolwiek form dyskryminacji osób ze względu na orientację seksualną. Z całą pewnością nie wprowadzimy także prawa penalizującego takie zachowania”.

Deputowani próbowali, wobec tego spotkać się z innymi radnymi sejmiku. Niestety, wszyscy im odmówili. Ograniczyli się zatem do wizyty w Muzeum Auschwitz, gdzie złożyli wieniec z barwami Niemiec oraz tęczową wstążką, czcząc w ten sposób więźniów wysłanych do obozu z powodu ich orientacji seksualnej.

W czwartek delegacja spotkała się z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim i radną RMK Niną Gabryś. W magistracie przywitała ich tęczowa ikebana, a rozmowy dotyczyły przeciwdziałaniu dyskryminacji osób LGBT oraz grup mniejszościowych. Delegacja w Krakowie rozmawiała również z organizacjami feministycznymi, a także aktywistami ze środowiska LGBT. Te spotkania były dość trudne – ocenia towarzyszący deputowanym Jerzy Szczęsny, doradca frakcji Sojusz 90/Zieloni – ze względu na pogorszenie się sytuacji osób LGBT oraz rosnącą wobec nich agresję.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Wobec tych opowieści odmowa spotkania radnych Sejmiku z gośćmi raczej potwierdza ich obawy i przeczy górnolotnym zapewnieniom Jana Dudy.

/ep/

źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
smęteksmętekAndrzejHerodAntypisZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
*****. ***
*****. ***

To jest właśnie tchórzliwa reakcja populistycznej chaskiej hołoty z pisuaru, której znaczącym reprezentantem jest ten „straszny dziadunio” z poparciem w pałacu namiestnikowskim!
Typowe dla tej pisuarskiej mafii oszołomów: namieszać, namieszać, a potem podkulić ogon i wrzeszczeć to nie my….

HerodAntypis
HerodAntypis

W Małopolsce „z całą pewnością nic nikomu nie zagraża ze względu na preferencje seksualne” – o ile jest się księdzem- zapomniał dodać stary dziadunio. Czarną stronę Tęczy chroni katolski immunitet.

Zwinka
Zwinka

W Polsce rozprzestrzenia się ideologia przyklejonych do PiSu beznadziejnych dupków i to jest prawdziwe zagrożenie da przyszłości Polski.

Andrzej
Andrzej

Sam fakt,że trzeba składać takie zapewnienia jest kompromitujący.

smętek
smętek

Składający zapewnienia nie rozumie tego i to jest nasz problem.

smętek
smętek

Tytuł naukowy nie wyplenił z seniora chamstwa małorolnego chłopa. Nie należy się teraz dziwić zachowaniom synka. Skąd miał czerpać wzorce kulturalnego obycia kiedy głównie pasem do niego przemawiał tatulo. Żenada. Wstyd.