„W meczu Skiba kontra TVP jest 1:0”, czyli muzyk wygrał proces z telewizją Jacka Kurskiego

„W meczu Skiba kontra TVP jest 1:0”, czyli muzyk wygrał proces z telewizją Jacka Kurskiego

Tak na Facebooku Krzysztof Skiba poinformował o dzisiejszym wyroku sądu. – „Dobra wiadomość! Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów umorzył dziś (2.12) sprawę przeciwko mojej osobie dotyczącą pomówienia TVP” – napisał muzyk.

 

Przypomniał, co powiedział po zamordowaniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w styczniu tego roku: „TVP szczuła na prezydenta Gdańska i oto mamy tego efekty”. – „Zdaniem sądu ta wypowiedź ma charakter opinii i nie wyczerpuje znamion przestępstwa z paragrafu 212 (pomówienie). Postanowienie sądu nie jest prawomocne. W meczu Skiba kontra TVP jest 1:0. Ufff!” – cieszył się Skiba.

Dodajmy, że tuż po śmierci Pawła Adamowicza na Facebooku Krzysztof Skiba domagał się dymisji szefa TVP Jacka Kurskiego, który – zdaniem muzyka – jest „odpowiedzialny za bezpardonowe ataki i szczucie na prezydenta Pawła Adamowicza. Napastliwi „reporterzy” tacy jak pan Sitek czy Rachoń spuszczeni ze smyczy przez Kurskiego są moralnie odpowiedzialni za ten polityczny mord”.

 

Nie miał jednak złudzeń, że Jacek Kurski odejdzie z TVP. – „Gdyby miał resztki honoru, to sam podałby się do dymisji, po morderstwie swojego dawnego kolegi z Gdańska, ale ponieważ ich nie ma, to powinny zrobić to władze. Taka decyzja byłaby być może pierwszym krokiem do pojednania. Ale to niestety raczej nie nastąpi” – napisał 15 stycznia Skiba.

Przypomnijmy, że TVP Jacka Kurskiego w podobnej sprawie pozwała m.in. Adama Bodnara. Pisaliśmy o tym w artykule „Sąd oddalił pozew TVP przeciw Rzecznikowi Praw Obywatelskich”.

bt

Źródło: Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anda
Anda
3 grudnia 2019 07:17

Moje zdanie jest takie, że TVP moralnie współodpowiada za całe zło, które od 2015 dzieje się w Polsce. Przecież aktywnie w tym uczestniczy, pełniąć swoją odrażającą rolę.