W MON lecą głowy? Błaszczak zabrał się za porządki?

Błaszczak zrobił paniom prezent na Dzień Kobiet

Najwyraźniej nowy szef resortu obrony Mariusz Błaszczak z marszu przystąpił do likwidowania w ministerstwie „złogów” po Antonim Macierewiczu. Pierwsza „padła” rzeczniczka Anna Pęzioł-Wójtowicz, która zrobiła w resorcie oszałamiającą karierę, zaliczając błyskawiczne awanse.

Jeszcze w kwietniu ubiegłego roku, gdy przejmowała obowiązki rzecznika MON po Bartłomieju Misiewiczu, na pagonach miała dystynkcje majora. W grudniu nosiła już trzy gwiazdki i dwie belki pułkownika. (Pisaliśmy o tym w grudniu w artykule Macierewicz stworzył własny „złoty fundusz”)

A to nie tylko sprawa prestiżu. Wątpliwe, by w tak młodym wieku zamierzała udać się na emeryturę, ale faktem jest, że gdyby tak się stało, obecna pani pułkownik mogłaby skasować co najmniej 8 tysięcy złotych miesięcznie!

Jak przypomina „Fakt” decyzją byłego już szefa MON Antoniego Macierewicza, w uznaniu zasług żołnierze mogą otrzymywać awanse w trybie przyśpieszonym, z pominięciem normalnej ścieżki, w której trzeba odsłużyć określony czas przed awansem i mieć wzorową opinię służbową przełożonego. I tak też się stało.

Na temat powodów nagłego zniknięcia rzeczniczki ze stanowiska na razie informacji brak.

/p/

Źródło: Fakt/naTemat

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
tomSiesiuObserwatorZwinkaParagraf22 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paragraf22
Paragraf22

Jak nastąpi demacioryzacja to się zrówna te emerytury do tych z dekomunizacji.

Zwinka
Zwinka

Jak w starej piosence: „Karuzela, karuzela, na Bielanach co niedziela…”

Obserwator
Obserwator

„A taka była ładna…amerykanska”

Siesiu
Siesiu

Moglaby skasować ponad 8 tyś PLN gdyby miała skończone 55 lat i 29 lat w wojsku. A w nim jest zaledwie 14? Żal mi Jej, bo gdzie z takim stopniem znajdzie pracę. Pewnie pół roku w dyspozycji i ………cywil. Ale tak to jest jak się nie myśli

tom
tom

A nauczyciel musi robić jeden awans przez parę lat i mieć jeszcze przerwy między nimi. A tu. Kolejny przykład arogancji władzy!!!