W MON niepewność i degrengolada

Wiceminister obrony „od afery widelcowej” odwołany

Nie od dziś wiadomo, że źle się dzieje w resorcie obrony, teraz jednak sytuacja staje się coraz bardziej nie do zniesienia. Polityk PiS zajmujący się tematyką wojskową powiedział „Newsweekowi” wprost: – „W resorcie panuje schyłkowa atmosfera. Wszystko wstrzymane, ludzie czekają, co będzie z ministrem”.

Nikt nie czuje się zbyt pewnie, ale chyba nie dotyczy to odpowiedzialnego za kadry podsekretarza stanu Bartłomieja Grabskiego. Jak pisze „Newsweek” – „to bardziej cywilizowana i skuteczniejsza wersja Bartłomieja Misiewicza”. Powołując się na anonimowych informatorów z ministerstwa, tygodnik podaje, że prawdziwy Misiewicz nadal współpracuje z Macierewiczem i jest widywany w siedzibie resortu.

Młodzi i ambitni wiceministrowie Michał Dworczyk i Bartosz Kownacki są natomiast poważnie skłóceni. Wszystko przez Wojska Obrony Terytorialnej, za które odpowiada Dworczyk, a które są zaopatrywane z pominięciem Kownackiego, który odpowiada za kontrakty zbrojeniowe.

Informator tygodnika dodaje, że jakby przyszło co do czego, Macierewicz jest gotów zrzucić na Kownackiego wszystkie niepowodzenia w dziedzinie kontraktów zbrojeniowych. – „Po targach zbrojeniowych w Kielcach minister odwiedził jedną z firm, którą od początku urzędowania eliminował przy wszelkich zamówieniach. Przeprosił i powiedział, że został wprowadzony w błąd. Ciekawe, przez kogo? Kownacki traci cierpliwość. W półprywatnych rozmowach mówi, że nie ma ochoty dłużej świecić oczami za szefa. Dworczyk jest teraz w łaskach ministra, ale to tylko zderzak” – twierdzi rozmówca „Newsweeka”.

Kolejny wiceminister Tomasz Szatkowski, choć miał obiecany wyjazd na placówkę zagraniczną, teraz liczy na to, że zostanie szefem Polskiej Grupy Zbrojeniowej. MON–u zdecydowanie ma dość. Na jego miejsce miałaby „wskoczyć” Anna Siarkowska – osoba bez doświadczenia w armii. Do Sejmu dostała się z list Kukiz’15, ale niedawno przeszła do PiS. Ta 35-latka studiowała politologię w Siedlcach i bezpieczeństwo w Akademii Obrony Narodowej; była działaczką Młodzieży Wszechpolskiej. W tej sytuacji trudno zaprzeczyć, że schyłek jest blisko.

/jp/

Źródło: Newsweek

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Maciek123454321SobiepanZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

A było tam nie leźć, jak mucha na lep…

Sobiepan
Sobiepan

WSZYSTKIE muchy do g . . na leca. A ze PiS to szambo- wiec . . .

Maciek123454321
Maciek123454321

Ale co się nachapali kasy, to się nachapali. Taka fucha już się nie powtórzy. Kownacki nie chce świecić oczami za maciora, a kto będzie świecić oczami za „francuskie widelce”? Wart Pac pałaca, a pałac Paca, ewentualnie bardziej dosadne niemieckie „alle beide stinken” (obaj śmierdzą)