W MSZ mieli rozpocząć ważne rozmowy, ale zapomnieli o… partnerach

Czaputowicz: „Nie można nic zarzucić Andruszkiewiczowi, jeśli chodzi o poglądy”

W polskiej dyplomacji nie dzieje się najlepiej. Tym grzecznym stwierdzeniem chciałoby się podsumować kolejne wpadki, jakie nam serwuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jednak bez słowa „blamaż” raczej się nie obędzie. A przecież dopiero co otrząsnęliśmy się z lekkiego szoku po ujmującym wyznaniu świeżo upieczonego szefa resortu Jacka Czaputowicza. Przyznał on publicznie, że… to nie on miał zastąpić orła dyplomacji Witolda Waszczykowskiego na stanowisku ministra.

Tym razem MSZ – w sytuacji narastającego skandalu w relacjach polsko-izraelskich strzeliło sobie w stopę, ujawniając rażący poziom niekompetencji. Jak donosi twitterowe konto resortu, wczoraj wieczorem odbyło się pierwsze spotkanie członków Zespołu ds. Dialogu Prawno-Historycznego z państwem Izrael. Niestety wyłącznie w polskim gronie. Dlaczego? Otóż przedstawiciele Izraela byli nieobecni, bo samo spotkanie zaplanowane zostało w szabas, kiedy Żydzi nie pracują. MSZ wprawdzie uświadomiło sobie wpadkę i szybko tweeta skasowało, jednakże znalazł się bystry internauta, który wykonał screena. Na domiar złego wczoraj wyciekła tajna instrukcja dla ambasadorów, mówiąca o tym jak nasi dyplomaci mają sobie radzić z najnowszym kryzysem, czytamy w portalu crowdmedia.pl.

https://twitter.com/miszdziwiony/status/959608679074066432

W sytuacji postępującej izolacji naszego kraju na arenie europejskiej, jak i międzynarodowej niefrasobliwość tej instytucji poraża. Wygląda na to, że Kaczyński przecenił swoją zdolność do zmieniania i ocieplania wizerunku rządu, gdy zajdzie taka potrzeba. Koszty rewolucyjnych cięć, dokonane po wygranych wyborach (nie tylko) w dyplomacji okazują się zbyt duże, a wizerunkowe straty – coraz trudniejsze do odrobienia.

mpm

Źródło: crowdmedia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
NihilMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Koń – jaki jest – każdy widzi.

Nihil
Nihil

Jeszcze mamy San Escobar… To zawsze będzie nasz przyjaciel