W niedzielę nie zatankujemy samochodu? PiSowska Inspekcja Pracy proponuje zaostrzenie zakazu handlu

W niedzielę nie zatankujemy samochodu? PiSowska Inspekcja Pracy proponuje zaostrzenie zakazu handlu

Nie dość, że handlowych niedziel w tym roku jest jak na lekarstwo, to PiSowska Inspekcja Pracy wpadła na pomysł, by ukrócić handel dla sklepów posiadających status placówek pocztowych, oraz dla tych, które sprzedają głównie alkohol i artykuły spożywcze oraz papierosy. To może oznaczać, że w niedzielę nie zatankujemy samochodu, o czym pisze serwis Prawo.pl.

 

I to nie wszystko, bo wietrząc „nieprawidłowości” inspekcja doszła do wniosku, że należy „dookreślić” krąg osób, z których nieodpłatnej pomocy mógłby w niedziele skorzystać właściciel sklepu prowadzący działalność osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek.

„To jest propozycja oderwana od realiów handlowych” – ocenił w rozmowie z Prawo.pl Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu.

 

„To najtwardsza forma zakazu niż ktokolwiek kiedykolwiek postulował. Co ważniejsze, niezgodna z jedną z intencji ustawodawcy” – podkreślił, zauważając, że w tej sytuacji funkcjonowanie stacji benzynowych w dni wolne od pracy byłoby postawione pod dużym znakiem zapytania. Jest na nich przecież sprzedawany alkohol i papierosy.

/j/

Źródło: businessinsider.com.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

21
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
9 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Comment authors
IwonaKlaraLuluRomualdZibi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Proponuję do domów wysłać też, energetyków, ciepłowników, wodociągowców, kolejarzy…..Nie wiadomo po co pracują szpitale, policja i straż pożarna, też powinni siedzieć w domu. Powinni zakazać też pracy w TV i rozgłośniach radiowych. No do ch….y nie podobne żeby w niedzielę i święta pracowali, zamiast słuchać kazania proboszcza w kościele.. Chodzenie do kościoła tez powinno być obowiązkowe, to poparcie dla PiS by urosło w krótkim czasie do 99,9% jak poparcie dla FJN za komuny.
W PIP pracowali dotąd dość rozsądni ludzie. Po przeczytaniu tekstu dochodzę do wniosku że widać wyraźnie ze „dobra zmiana” dotarła i do PIP.

Sylwek
Sylwek

Kościoły też zamknąć bo zarabiają, sklepy z dewocjonaliami też zamknąć. Dlaczego tylko klechy mogą handlować?

Anna
Anna

I studia zaoczne usunąć z ofert uczelni – wykładowcy też chcą mieć wolne!

Jantar
Jantar

A Solidarnościowy Duda postuluje zamykanie sklepów w piątki o 15.00 i otwieranie w poniedziałki w południe. Jak argumentuje, „niedziele Polacy muszą spędzać z rodziną i w Kościele, a soboty powinny być na przygotowanie się rodzin do niedzielnych mszy, czyli całe rodziny powinny czytać Biblię i Pismo Święte”. A tymczasem Polacy pracują, robią zakupy i chodzą na różne imprezy, do kin, do teatrów, kawiarni, pubów, etc., co powinno być zakazane.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Ja czasem myśle że Solidarność nie walczyla z komunizmem tylko oni chcieli stworzyć własną wersję komunizmu z katolicyzmem zamiast marksizmu-leninizmu. I niestety im się to udaje.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Nie myl Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność’ z Zależnym Niesamorządnym Związkiem Zawodowym Piotra Dudy!

Alicja
Alicja

To kościoły też pozamykać bo msze są płatne

Piotr
Piotr

A co ma na to powiedzieć rolnik który pracuje cały rok bez żadnego wyjątku w dzień a nawet i w nocy jeżeli jest taka potrzeba ? Dla swoich zwierząt też mam opowiedzieć że niedziela jest wolna od pracy ? Niech same się nakarmią ?

Romuald
Romuald

To mnie teraz rozbawiles :). Rolników o ile są jest 10 % na wsi . Ci co hoduja zwierzęta to i owszem , Ci co żyją z ziemi 70 % to lumpy I opoje. Nie ma jak to żyć z dotacji 🙂

Kobietka
Kobietka

Jestem za wolnymi niedzielami dla każdego.na stacji też pracuje ludzie i mają rodziny.

Marek
Marek

A dlaczego to ma być akurat niedziela? Potrafi pani uargumentować? I dlaczego tylko stacje paliw. Strażacy/lekarze/taksówkarze/kierowcy różnej maści/piloci też mają mieć „przymusowe wolne”? oni też są pracującymi ludźmi z rodzinami.

Co z wolnością ogólnie a wolnością wyznania i poglądów w szczególności? Wiem, że w pislandzie nie obowiązuje.

Klara
Klara

Ma pani rację , podpisuję sie pod tym zrobić wolne dla wszystkich Służby mundurowe również niech odpoczywają wraz z pielęgniarkami lekarzami w szpitalach – no przecież NIEDZIELA DLA RODZINY – Żenada

Iwona
Iwona

Jeżeli wolne niedziele na stacjach to i wolne święta wtedy byłoby dobrze

Jarek
Jarek

Wystarczy postawić automaty z papierosami alkoholem i tankomaty i po problemie albo znowu powstanie Cichy handel w domu

Pietka
Pietka

A jak będziesz chory bądź umierający w szpitalu to lekarz bądź pielęgniarka też ma mieć wolne bo niedziela????
Powodzenia madralo

Janusz
Janusz

Proponuję zamknąć w niedzielę wszystkie toalety w stolicy,warszawiacy i przyjezdni za potrzebą na Nowogrodzką.Żoliborz odpuszczam bo tam mieszka 99,99999%normalnych obywateli.

Grzegorz.
Grzegorz.

Rozumiem w niedzielę wszyscy do Dudy solidarności do chaty .Odprawi mszę za nierobów.To jest największy nierób w Polsce .Złamas i Buuuurak

Adam
Adam

Zaraz zaraz czytacie komentujecie…. beda zamkniete wszystkie stacje tylko nie orleny one beda mialy nalozona klauzule nietykalnosc … rozrosna sie to rozmiarow centr handlowych jak janki w wawie…. poprostu bedzie kryte przejscie na sklep orlen…

JuniorS
JuniorS

Co jest z Wami? Ktos na PiS głosował prawda? Więc teraz się cieszcie a nie ciagle narzekacie. Rząd sam się nie wybrał. Na koniec kadencji PiSu zobaczycie całą destrukcje Państwa. O ile oczywiście nas nie rozbiora za długi np… Wolne niedziele to jest pikuś z tym co nas czeka. Podwyżki podatków tez będą najmniejszym problemem. Za rok nie będzie służby zdrowia, policji wojska. Będzie Rydzyk, kościoły i TVP w której będą mówić jak to nie jest dobrze a nawet bardzo dobrze. Gospodarka hamuje, rzad wydaje miliardy na choooj wie co nie ma w PL nowych inwestorów, przemyslu a w tym… Czytaj więcej »

Zibi
Zibi

Pozaslaniają stoiska z alkoholem i papierosami jak w Norwegii i będzie po bólu…

Lulu
Lulu

Alkohol nie musi być sprzedawany w niedzielę i paliwo niech też mają wolne na stacjach a nie orkenowski niedzielny hipermarket jak na taśmie jestem za