W nowym roku w normalnym kraju  

W nowym roku w normalnym kraju  

Moje Życzenia Noworoczne:

Życzę nam, żebyśmy żyli w normalnym kraju, zostali w Europie, żebyśmy zdrowi byli i mieli czym oddychać. To nie będzie proste, bo rządzący uważają larum nad klimatem za przesadę, mimo że za ich rządów średnia długość życia się obniżyła! 

Biskup Jędraszewski po gender i LGBT przypuścił szturm na „ekologizm”. Facet w wysokiej czapce nie respektuje słów papieża, który podziękował Grecie Thunberg za zwrócenie uwagi na niszczenie klimatu. Rządząca prawica nienawidzi wegetarian i wegan, a ceni sobie zabijanie. Zakazali nam wchodzić do lasu gdy „się poluje”. Miłośnik kotów Kaczyński się zagapił i to przegłosowano, podobno dlatego, że pani Basi nie było i nie powiedziała mu jak należy głosować. Tere fere kuku strzela baba z łuku, akurat w to uwierzymy. Lobby myśliwskie jest silne i na ich głosach zależy partii miłującej niszczenie. A więc prezes z jednej strony się wdzięczy do kochających zwierzęta, z drugiej mruga do myśliwych.

 

W sukurs Jędraszewskiemu przyszli egzorcyści. Jeden z nich nie wiem, amator czy profesjonalista egzorcyzmował dwie weganki salcesonem. Nie wymyśliłam tego, w sieci jest opis, poszukajcie. Dziewczyny powiedziały „dziękuję” i wyszły. Salceson jako sposób na wypędzenie diabła! Ludzie, ratunku!

Część księży krytykuje papieża Franciszka z ambony. Są zwolennikami Rydzyka, jasne, ma władzę, tańczy z ministrami na urodzinach swojego radia. Kołyszą się rozanieleni w rytm Disko polo, a potem rozwalają prawo, i wyzywają współziomków od komunistów i złodziei, czy od mord zdradzieckich. To nie podpada pod komisję etyki, to sa tylko „opinie”. Rydzykowa schizma ma się dobrze, obejmuje coraz większe obszary wiary. Ponieważ u nas wszystko jest podzielone, to tylko patrzeć jak PiS obwoła Rydzyka papieżem. Naszym, polskim, narodowym a Elżbieta Witek pobłogosławi tę decyzję z trybuny, oczywiście po przegłosowaniu. Aż do skutku, gdyby się nie udało za pierwszym razem, to się anuluje. Niedawno „zadekretowała”, że u nas, na naszej ziemi obowiązuje prawo polskie, narodowe, sprawiedliwe jak PiS oraz telewizja narodowa. A nie jakieś tam europejskie. Co się wykłada jako akces wyjścia z Unii. Niszczenie prawa to pierwszy szczebel drabinki do wypierpolu  z Unii, na którą wspina się prezes Kaczyński. O kulach, jednak skutecznie.

Otóż właśnie, prezes chory, z bólem na twarzy pojawił się na głosowaniu. Przyszła także prawicowa posłanka z dziecięciem na ręku. Niezły pijar. I co z tego? Opozycja olała to głosowanie równym moczem! 30 osób nie przyszło. Ich tłumaczenia są kuriozalne. „Jestem na wakacjach”, „Straciłem czujność”, „I tak by to przegłosowali”, „I tak by to nic nie zmieniło”,  Witek by zapostulowała anulowanie i powtórzenie. Może tak, a może nie, do ku… nędzy,  przecież pisiorków też nie było. To dopiero jest fajny pijar, jak u Mrożka: „A może byśmy coś zasiali?”, odpowiedź: „- I tam…”. Pewnie, nie warto dupy ruszyć, skoro ma się kasę, niech kto inny rządzi. Nie dziwią mnie ich nędzne sondaże. Nie nauczyli się niczego. Nie pamiętają, że byłoby inaczej gdyby stawili się w komplecie na postawienie magistra Ziobry przed Trybunałem Stanu. Piszczał, skamlał, błagał prezesa o litość a teraz ma na wszystkich haki. Boi się może tylko Banasia. Nadzieja w Banasiu, że wykosi swoich.

Tylko nie mówcie nam, że „było minęło”, bo przez takich olewaczy mamy to co mamy. Naszym błędem jest a) Wiara w siłę opozycji, b) Wynoszenie się ponad zorganizowany, być może cyniczny elektorat PiS-u. To wynoszenie się, wynika z pychy: jesteśmy lepsi, nie zniżymy się, nie będziemy używali chamskiego języka… A ch… z wami! Mordą zdradziecką za mordę zdradziecką należy odpłacić. Komuniści i złodzieje? To nie my, to wy! Rozdajecie kasę jak bolszewicy, a złodziejstwa u was więcej niż kiedykolwiek było. Wydawało się, że Pawłowicz w Trybunale zasiadłszy garsonkę z białym kołnierzykiem kupi, w kok włosy uczesze i język zmieni na łagodny; prawem się zajmie, ale tam, naiwni liberałowie, spójrzcie na jej Twittera! Po sądach włóczy Owsiaka, i innych porządnych obywateli a gębę ma – jak surowa kiełbasa nieparzona – niewyparzoną (to określenie z czasów polowań na czarownice, wyparzano im wtedy gęby!).

Naszą prawdziwą opozycją są prawnicy, oporni sędziowie, prokuratorzy, którzy dostają za wszystko po głowie od magisterka Ziobry i jego ferajny. Są chłostani przez trzech hunwejbinów prawniczych stojących naprzeciwko Strzembosza, Zolla, Stępnia, Gersdorf, jak pluton egzekucyjny.

Opozycją są ludzie marznący przed sejmem, którym chciało się wyjść z domu. Są nią Obywatele RP, Lotna brygada, która robi show, przychodzi na spotkanie z Krystyną Pawłowicz z sałatkami w plastikowych pudełkach i zaczyna jeść podczas jej wywodów tak jak ona w sejmie.

 

Oby w przyszłym, Nowym Roku 2020 „ciemny lud” nie dał się kupić. Żeby wybory zmiotły to badziewie. Spróbujcie obsadzić ważne stanowiska swoimi typami. Prezydentką może zostać Olga Tokarczuk. Ministrem ochrony środowiska, znawca zwierząt, Adam Wajrak, jedyny korespondent z puszczy białowieskiej. Bodnar niech zostanie na swoim stanowisku, tak jak profesor Gersdorf na swoim. Ministrem sprawiedliwości może być pani sędzia Morawiec, wice ministrami sędziowie Juszczyszyn oraz Tuleja. Kasprzak dzielny Obywatel RP może być ministrem spraw wewnętrznych.

A ministerstwo Obrony Narodowej powinien objąć ten facet, który w tekturowym czołgu wjechał na okupowany przez wroga teren, czyli na pl. Piłsudskiego. Mieliśmy niezłą uciechę patrząc jak człowiek na wózku inwalidzkim, obudowanym malowaną w panterkę tekturą ucieka przed goniącymi go policjantami, a nadęty do granic pęknięcia Błaszczak wzywa do boju, walki z dowcipnym niepełnosprawnym!

Takich momentów życzę Wam Kochani i sobie, bo humor pomaga przetrzymać głupotę i niegodziwość, dopóki nie zaczną niepokornych egzorcyzmować salcesonem!

Krystyna Kofta
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
marek
marek
1 stycznia 2020 18:12

…..i abyśmy zdrowi byli p. Krystyno! Bo zdrowie nam potrzebne jest przedewszystkim aby przetrwać te PiS-owskie rzady

Anna
Anna
2 stycznia 2020 09:14

Super. Moje myśli i moje odczucia !!
Wielka i Wspaniała Pani Kofta !!
Jota w jotę – całe to pisowskie ZŁO +
w syntetycznym ujęciu. Mistrzostwo !!

Rafał P
Rafał P
2 stycznia 2020 17:14

Nie wiem jak tam jest z diabłem, ale mnie salceson by wypędził. Od dziecka nie cierpiałem tych skrawków mięsa, z których kiełbasy zrobić się już nie dało, zapakowanych w świński pęcherz, albo to grube jelito, które wcześniej było napełnione gó…m
A co do życzeń noworocznych, to już wolał bym kaczkę na stole niż przy korycie.

TOMASZ
TOMASZ
22 stycznia 2020 12:42

PIEPRZYĆ ZDROWIE – JESTEM SCHOROWANYM CZŁOWIEKIEM PO 60 ALE PRZYSIĘGAM NA SWOJE WNUCZĘTA: POJADĘ DO WARSZAWY JAK TYLKO POLACY ZACZNĄ SIĘ BUDZIĆ Z LETARGU W JAKI WPROWADZIŁ ICH KASZPIROWSKI W POLSKIM WYDANIU. Z KOTEM NA KOLANACH………
JAK DŁUGO JESZCZE BĘDZIEMY POZWALALI MIERNOTOM, WĄTPLIWEJ JAKOŚCI PSEUDO CHRZEŚCIJANOM O MORALNOŚCI KRYMINALISTÓW POZWALALI USTAWIAĆ A) USTRÓJ NASZEGO KRAJU; B) ORGANIZOWAĆ MODEL WG KTÓREGO MAMY ŻYĆ ????????????
CZY POLACY NIE WIDZĄ JAK KACZYŃSKI ZE SWOJĄ SFORĄ ROBIĄ ZAMACH NA USTRÓJ PAŃSTWA, TYLKO DLATEGO, ŻE TEN CZŁOWIEK NIE UMIE ŻYĆ INACZEJ JAK W NAJCIEMNIEJSZEJ KOMUNIE……?
PANI KRYSTYNO – BARDZO CELNY OSĄD SYTUACJI. SZKODA, ŻE DZIENNIKARZE TZW WOLNYCH MEDIÓW TAK SZCZODRZE WSPIERAJĄ TĘ HOŁOTĘ. ZAPRASZANIE PISIORÓW DO TV NP TVN24 TO NIC INNEGO JAK POMOC W SZERZENIU ICH PROPAGANDY. OD 2015 PREZENTUJĄ CIĄGLE TEN SAM PRZEKAZ. PONADTO NIE DA SIĘ Z NIMI MERYTORYCZNIE DYSKUTOWAĆ NA JAKIKOLWIEK TEMAT. A OLAŁ ICH. GADAJĄ PLECAMI NO TO NIECH USŁYSZĄ OD DZIENNIKARZA, ŻE Z NIM NIE GADAMY BO Z POGARDĄ SIĘ NIE GADA……NIE ZAPRASZAĆ DO STUDIA – JAK OSTATNIO ZESTAW : MITERA I PROF CHMAJ. NA MIEJSCU CHMAJA NIE USIADŁBYM OBOK KOGOŚ TAKIEGO NIE MÓWIĄC O ROZMOWIE O KONSTYTUCJI ITP. PRZECIEŻ TO OBELGA DLA PROF CHMAJA……DZIENNIKARZE ZASTANÓWCIE SIĘ CO I JAK ROBICIE. TAKIEJ JAK TERAZ SYTUACJI W TYM KRAJU NIE BYŁO. JESTEŚCIE CZWARTĄ WŁADZĄ. BĄDŹCIE NIĄ ALE DOJRZAŁĄ.