W obiecywaniu Morawiecki jest całkiem niezły..

W obiecywaniu Morawiecki jest całkiem niezły..

Premier Mateusz Morawiecki zajął stanowisko wobec protestów toczących się w kraju. „Każdy w sumieniu sobie na to odpowie, czy to spór o danie życia osobom z zespołem Downa, czy spór o niczym nieskrępowaną aborcję? Ten wyrok nie obejmuje przypadków, kiedy ciąża zagraża życiu lub zdrowiu matki”. Dodał, że kobiety nie powinny być zmuszane do heroizmu.

 

Tłumaczył też, że będzie zalecał rozszerzenie badań prenatalnych dla wszystkich. Dotychczas obowiązywały one kobiety powyżej 35. roku życia czy z powikłaniami ciąży. „Dzisiaj można ratować i dokonywać operacji czy wprowadzać terapię jeszcze w łonie matkiKażde dziecko przed urodzeniem i każda kobieta będzie przedmiotem naszej troski” – zapewnił.

Natomiast niedopuszczalne są  – podkreślił – „akty agresji, napady i barbarzyństwa oraz ataki na ludzi, świętości czy kościoły„. „Wykluczamy agresję z naszego życia, bo może prowadzić do eskalacji, a to doprowadzi do czegoś bardzo złego”. „Apeluję także do milczącej większości i dziękuję za wasz spokój. Chciałbym, aby ta mądrość przeważyła. …Dziś potrzebujemy przede wszystkim namysłu, szacunku i zrozumienia” – podsumował premier.

 

Szkoda, że nie zdradził żadnych szczegółów, jak będzie wspomagana kobieta po urodzeniu martwego dziecka ani jaką opieką otoczą niepełnosprawne dzieci po urodzeniu. Szkoda, że poza kilkoma frazesami, protestujące kobiety nie usłyszały nic konkretnego. Czy taką przemową pan premier osiągnie jakikolwiek skutek?

[ptronite_wpis]

/ep/

Źródło:wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
27 października 2020 14:02

…Nikt wam nie da więcej niż ja wam obiecam…