W ostatnich wyborach dostał 3501 głosów, „bez struktur zebrał 140 tysięcy podpisów w tydzień, podczas trwania epidemii koronawirusa”

PKW przekazuje sprawę podpisów pod kandydaturą Jakubiaka do prokuratury „w związku z wątpliwościami co do ich prawidłowości”

Były poseł Marek Jakubiak, który w ostatnich wyborach parlamentarnych „padł”, a lista Bezpartyjnych Samorządowców, z której kandydował nie przekroczyła progu wyborczego, teraz przymierza się do Pałacu Prezydenckiego.

 

Polityk związany ze środowiskami narodowymi, zebrał blisko 150 tys. podpisów. Swój komitet założył 16 marca, a to oznacza, że zabiegał o poparcie w momencie, kiedy na ulicach jest bardzo niewiele osób.

W rozmowie z serwisem wpolityce.pl oznajmił, że udało mu się tego dokonać w pół miesiąca. Pojutrze przekaże listy poparcia Państwowej Komisji Wyborczej. Jeśli zostaną pozytywnie zweryfikowane, może startować w najbliższych wyborach prezydenckich.

 

Jak podaje RMF FM, Jakubiak będzie zabiegał przede wszystkim o elektorat Krzysztofa Bosaka i Andrzeja Dudy. Jeżeli rzeczywiście stanie do walki o fotel prezydencki może udaremnić   realizację planu kandydatów opozycji i użycia „opcji atomowej”.

Gdyby ów plan wypalił w wyścigu prezydenckim pozostałby tylko jeden kandydat – Andrzej Duda, a marszałkini Sejmu musiałaby zarządzić nowe głosowanie.

Marek Jakubiak ma ponoć jednak pewne wątpliwości i podkreśla, że nie podjął jeszcze w tej sprawie ostatecznej decyzji. „Będę podejmował decyzję, będę zabierał głos w tym przypadku wtedy, kiedy będę kandydatem formalnie zarejestrowanym” – oświadczył Jakubiak na antenie RMF FM.

W rozmowie z portalem wPolityce.pl ocenił, że kandydaci, którzy apelują o ich przełożenie „rejterują”. „To jest przede wszystkim niepoważne potraktowanie wyborców. Demokracja ma swoje prawa. Warto byłoby ich przestrzegać. Wszyscy ci, którzy się tak darli „konstytucja, konstytucja”, dzisiaj też powinni tak krzyczeć” – powiedział.

Marek Jakubiak to biznesmen działający w branży piwowarskiej. Do polityki wszedł w 2015 roku, kiedy to z list ruchu Kukiz’15 dostał się do Sejmu.

Był wiceprzewodniczącym klubu tego ruchu w parlamencie. Jako reprezentant Kukiz’15 startował także w wyborach na prezydenta Warszawy, otrzymując 2,99 proc. głosów.

/p/

Źródło: RMF FM/gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

21
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
BartmarekdarooEwaZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
batonzbakaliami
batonzbakaliami

mega przekręt. Ciekawe ilu nieboszczyków podpisało te listy poparcia, bo raczej jest watpliwe, że Jakubiak ma tak dużą rodzinę i przyjaciół. Jest jeszcze opcja, że podpisy były zbierane na co innego, ale jakoś tak się znalazły finalnie jako popracie dla tej gwiazdy zarannej.

Marek
Marek

Dokładnie to samo pomyślałem. Te środowiska mają głęboką tradycje zbierania podpisów na cmentarzach wśród zmarłych. Niemniej nie byłoby źle jakby jednak zebrał te podpisy. Zawsze to coś dudzie uszczknie i może duda nie wejdzie do drugiej tury. W takiej sytuacji od razu znalazłyby się powody do odroczenia wyborów i wprowadzenia stanu klęski, po to by duda mógł porządzić jeszcze przez kilka(naście) miesięcy i przepchnąć najważniejsze ustawy zabezpieczające władzę pisu.

ewa
ewa

podpisy dostał do PiS ot cała tajemnica, jeżeli wszyscy w opozycji wycofaja swoje kandydatury, został by tylko Duda a tego konstytucja nie przewiduje więc na ratunek przyszedł Jakubiak, który sprzedał sie dla PiS bo fizyczna niemożliwościową jest zebrać 140 tys, podpisów w jeden dzień chociaż by zaangażował cały pułk wojska

Bart
Bart

Przypuszczam, że za każdy podpis ten pan płacił tym, na czym się dorobił – czyli butelką piwa. A komu? Sami się domyślcie

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Afera szyta grubymi nićmi. Pan Jakubiak zapewne dostał 100 tys. podpisów zebranych jeszcze przed epidemią dla Dudy – można się domyślać, że na wielu arkuszach podsuwanych „ciemnemu ludowi” (©2005, Jacek Kurski) nie było nazwiska kandydata. Aby zneutralizować Szalonego Kaczora potrzebny będzie bunt władz samorządowych, które odmówią współpracy z PiSią mafią w rekrutacji i szkoleniu członków komisji obwodowych. A może wystarczy, że zadziała instynkt samozachowawczy i nie będzie chętnych do pracy przy wyborach w maju?

Marek
Marek

Na instynkt samozachowawczy to specjalnie bym nie liczył. W razie konieczności podniesiona zostanie płaca za pracę i rzesze ludzi, których epidemia pozbawi do tego czasu środków do życia rzucą się na taką propozycję tak mocno, że chętnych będzie nadmiar.
Aby odsunąć pis potrzebny jest bunt ale nie samorządów, który zresztą nie ma możliwości buntu, bo wojewoda po prostu wyda im rozkaz na mocy pisowskiej ustawy, tylko bunt narodu. Bunt mógłby wyglądać na przykład na pójściu na wybory i zagłosowaniu przeciwko dudzie mimo zagrożeń zdrowotnych.

marek
marek

Taki bunt nic nie da. sfałszują wybory i sprawa bedzie przyklepana. Tu po koronawirusie potrzeby jest bunt uliczny. Bez robienia zadymy ale wyjście na ulice suwerena z konkretnym żadaniem pogonienia tej pisdzielskiej zbrodniczej bandy. Niedoceniani rumuni potrafia wyjść na ulice w ilościach dla nas niewyobrazalnych 700.000 do miliona i stawiać konkretne rządania. I co możnw ????? MOŻNA I TRZEBA !!!!!!!!

Jantar
Jantar

Chętnych do pracy w komisjach wyborczych może nie być. Ale rząd wyda rozkaz Obronie Terytorialnej i oni zastąpią członków komisji. A jako podlegli rządowi, będą brać udział w fałszowaniu wyborów. Kaczyńskiego na to stać. I na koniec posypią się oskarżenia prokuratorskie i sprawy w sądach przeciwko władzom samorządowym. Zarzut: bunt wobec demokratycznego rządu RP. Z tego samego powodu delegalizacja opozycji.

Zwinka
Zwinka

Za kasę przyjdą. Do każdej komisji dołączy się jeszcze księdza, żeby na bieżąco odczyniał uroki i tyle. A za dwa tygodnie niech sobie zdychają, nikogo to nie będzie obchodzić. Wyrobnicy staną się tylko numerami w statystyce. Niestety, dotyczyć to będzie również wyborców, którzy zdecydują się na udział w wyborach.

Marek
Marek

Człowiek o poglądach nacjonalistycznych a może i faszystowskich mówi o prawach demokracji. Kpi czy o drogę pyta?

Bogdan
Bogdan

Wszystkiemu winnien Kukiz. To on powyciągał z rynsztoków wszelkie badziewie.bogdan

Obserwator
Obserwator

Tacy kandydaci z rozdętym ego zaśmiecają polską politykę- należy ich na starcie ignorować!

Jantar
Jantar

Ktoś mówił, że opozycja powinna mówić jednogłośnie? No to właśnie mamy ten jeden głos całej opozycji PiS. Pisałam, że kontrkandydat dla Dudy będzie? No i jest! Listy poparcia to gigantyczne oszustwo, ale grunt, żeby było co najmniej 2-ch kandydatów. I tak wiadomo, że z tej parki wygra Duda. A reszty PKW nawet nie zarejestruje. I tym sposobem wybory się odbędą w terminie między Dudą a Jakubiakiem. PiS zapewnia sobie zwycięstwo po prostu fałszując wybory. A skoro posuwają się już do tego to w następnej kolejności będzie stan wyjątkowy i uchwalenie nowej konstytucji, którą Duda natychmiast podpisze bladym świtem. A co… Czytaj więcej »

Ryszard
Ryszard

Sprzedajne trepisko, komuch, dzielny żołnierz stanu wojennego kupiony za pisiorne srebrniki. Co mu skapnie z pańskiego stołu? A chociażby nienapastowanie przesadnymi kontrolami biznesów piwowarnych.

Loki
Loki

Boże, chroń Polskę przez SB-mi z PZPR. Jasiński, łopiński, jakubiak, Kadry są najważniejsze.

jacek
jacek

Znaleźli sobie słupa. Wszyscy wiedzą, że to matactwo / oszustwo, ale pisory mają to w nosie. Wnioskuję to po ostatniej wypowiedzi zbafffcy, w której podkreślał – jak on bardzo kocha Konstytucję. Ciekawi mnie kiedy tego gnoma wywieziemy na taczce, za to ciągłe pogardzanie Polakami i Polską.

Ali
Ali

To wychodzi,że na wybory pójdę (jeśli nie dorwie mnie koronawirus), ale mój głos uczynię celowo nieważnym.

Zwinka
Zwinka

Było do przewidzenia, że jakaś brudna szmata do roli „konkurencji” dla D***y się znajdzie…

marek
marek

ale to tzw opozycja dała doopy głośno kłapiąc dzibem o załatwieniu dudy przez wycofanie kandydatów a pis tylko zrobił wariant awaryjny i ich dokładnie wydmuchał . Tak jest jak nie ma jednolitej strategii !!!!

Ewa
Ewa

Cudotwórca! Takich nam potrzeba, szczególnie teraz: „140 tys. głosów w 7 dni, 20 tys. dziennie, 14 głosów na minutę. Lepszy od Supermena!

daroo
daroo

Raaany nie pokazujcie tego buca publicznie bo mi pies wyje na jego widok