W Pabianicach pojawiły się naklejki-pułapki z falangą. Pod naklejkami była przyklejona żyletka

W Pabianicach pojawiły się naklejki-pułapki z falangą. Pod naklejkami była przyklejona żyletka

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opisał szokującą sytuację, jaka miała miejsce w Pabianicach. Tamtejsi sympatycy faszyzującej prawicy rozkleili w mieście naklejki z symbolem Obozu Narodowo-Radykalnego. Pod każdą z wlepek umieszczono żyletkę, tym samym osoba, która usiłowałaby ją usunąć, narażałaby się na okaleczenie.

 

Jedna z narodowo-radykalnych wlepek umieszczona została na witrynie jednego z pabianickich sklepów. OMZRiK nie pozostawia złudzeń i nazywa działania nacjonalistów mianem „terroryzmu”. „Była to pułapka zastawiona na przypadkową osobę. Tego typu działania mają w prawie nazwę »terroryzm«. Zwykle wyobrażamy go sobie inaczej, ale zasada działania jest taka sama” – przyznał w rozmowie z „Polska The Times” Konrad Dulkowski, prezes Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Niebezpieczne naklejki pojawiły się wcześniej na Dolnym Śląsku, gdzie żyletkami „zabezpieczano” materiały promujące faszystowskie i homofobiczne treści. W marcu bieżącego roku niebezpieczne wlepy pojawiły się w Opolu i oznaczone były logiem Młodzieży Wszechpolskiej. Podobną pułapkę narodowcy zastawili we Wrocławiu, gdzie naklejkami z dodatkiem ostrzy do golenia promowali hasła antyaborcyjne i antyukraińskie.

 

Miejscowy Obóz Narodowo-Radykalny twierdzi, że nie ma nic wspólnego z akcją. Zdaniem narodowców, winę za całą sytuację ponoszą działacze… lewicowi. „To najprawdopodobniej prowokacja grup lewicowych. Organizujemy 15 sierpnia piknik i ktoś bardzo chce, żeby nie doszedł do skutku” – przyznał Adrian Kaczmarkiewicz z Brygady Łódzkiej ONR.

Sprawą naklejek zajęła się już policja. Funkcjonariusze zakwalifikowali czyn jako narażenie człowieka na niebezpieczeństwo, za co grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl, polskatimes.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
GooolMarekMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Hitlerowcy podpalili Reichstag, a potem krzyczeli, że to komuniści.

Goool
Goool

Też czuję, że OMZRIK sam to poprzylepiał.

Marek
Marek

Oczywiście, przecież poziom umysłowy ONRowców jest tak niski, że nie wystarczyłby do wymyślenia czegoś takiego. Chociaż może nie? W rozumieniu czegokolwiek mają małe możliwości, ale nie dotyczy to agresji, sposobów krzywdzenia innych i innych skłonności tego typu więc mogli to wymyślić.
Zobaczymy, może reakcja chroniącej ich policji coś podpowie. Jak umorzą z powodu niewykrycia sprawcy to jest duża szansa, że to ONR, jak będą potrafili udowodnić, że to prowokacja kogoś innego to będzie jasne. Szanse oceniam an 95 do 5 dla pierwszej opcji czyli umorzenia.

Marek
Marek

No tak, ulubione wyjaśnienie prawicy „to nie my to prowokacja”. Właśnie tak wygląda prawdziwa „odwaga” tych typów. Nie mają nawet odwagi wziąć odpowiedzialności za swoje czyny, i nie mówię tu o tych wlepkach bo tu poczekam czy „policja” zdoła coś ustalić, mówię o zakrywaniu twarzy na wszelkich manifestacjach tłumaczeniem swojej agresji i łamania prawa „prowokacją”. Tłumaczenia takie są identyczne jak gwałciciela, że kobieta była ubrana prowokacyjnie więc to ona jest winna, że on ją zgwałcił. Tacy to właśnie są „odważni” „patrioci”. Nawet w kraju gdzie rząd ich chroni i wspiera, więc żadna krzywda im się nie stanie, nawet wtedy nie… Czytaj więcej »