W państwie PiS nie dziwi nic

Antoni, wróć

Jeżeli Macierewicz jest szpiegiem, to kim jest Kaczyński?

Państwo PiS to coś na kształt świdra. Szybko się przyzwyczailiśmy do tego przerostu formy nad treścią, możemy tylko się zastanawiać, czy to farsa, groteska, operetka? Można też podejść do tematu z poważnej strony: czy to dramat, który przerodzi się w tragedię?

Andrzej Duda już przed 15 sierpnia poprosił Beatę Szydło – pisze „Fakt” – czyli zażądał dymisji Antoniego Macierewicza. Jeżeli to operetka, więc zapytajmy: ach, dlaczegoż to, dlaczegoż? Ano dlategoż – jak informuje pracownik Kancelarii Prezydenta: – „Nic im w tym MON nie wychodzi”. – „Sprawa zakupów dla wojska leży, reforma dowództwa jest nie do przyjęcia” – podlicza polityk PiS pokraczność Macierewicza.

Kolejne odkrycie polityka bliskiego Dudy: – „Macierewicz jest człowiekiem, z którym nie da się rozmawiać i to jest podstawowy problem”. To zaczyna być dramat. Więc Duda w stosunku do Macierewicza uprawia polityczny język migowy. Nie wezwie go i nie powie mu wprost, tylko puszcza zajączki, jak w przemówieniu w Święto Wojska Polskiego: – „To jest armia Rzeczypospolitej Polskiej, to nie jest niczyja armia prywatna”. A my durnie myśleliśmy, że chodzi o prywatne pisowskie Wojska Obrony Terytorialnej.

Nie. Chodzi o Wojsko Polskie. Więc Duda zaserwował tragedię i wojsko pozostawił bez generałów, nie podpisał listy nominacji na generałów, którą przedstawił mu Macierewicz.

A ja zachodzę w głowę, a dlaczego Duda sobie nie przedstawi własnej listy i nie podpisze jej? A co na to Szydło? I tutaj mamy groteskę, a może farsę. No, przecież pani Szydło nie dostała pozwolenia od pana prezesa Kaczyńskiego, więc jak mogłaby zdymisjonować Macierewicza. Tydzień temu jednak powiedziała: – „Swoimi działaniami naraził się wielu wpływowym grupom interesów, więc ma wrogów. Powtórzę to, co mówiłam: nie widzę powodu, żeby ministra Macierewicza dymisjonować”.

Z tej logorei premier wychodzi, że Duda jest reprezentantem „wpływowych grup interesów”. Czy prezes Kaczyński pozwoliłby zwolnić do cywila swego kapłana kitu smoleńskiego?

Jedźmy dalej. Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy została Beata Szydło. To jest niewątpliwie farsa. Dostała 13 głosów, wychodzi na feralną farsę. Rozumiem, że na tym Forum nagradza się egzekutywę ekonomiczną, czyli rządzących, ale jaką ekonomiczną myśl reprezentuje Szydło, oprócz rozdawnictwa? To raczej nie ekonomia, a dobroczynność. Gdyby została Człowiekiem Roku Forum świętej Teresy, rozumiałbym. A tak do czynienia mamy z kitem.

I trzeci news z państwa PiS. Do mieszkania Tomasza Piątka, a dokładnie „do mieszkania jego rodziny” – pisze o tym Paweł Wroński, dziennikarz „Wyborczej” – wpadła sobie policja, pokręciła się po chacie i wypadła stwierdzając, że to „pomyłka”. Wroński nie pisze, czy wpadli z paralizatorami, czy bez.
Większą wiedzę byśmy mieli, gdyby przez pomyłkę policja użyła paralizatora, przynajmniej byśmy wiedzieli, że wpadli sobie z paralizatorem. Waldemar Kuczyński nazywa to „klasycznymi esbeckimi metodami nękania”. No, tak, ale wpadli przez pomyłkę. Taka pisowska forma esbeka przez pomyłkę.

Oczywiście chodzi o publikację Tomasza Piątka „Macierewicz i jego tajemnice”. Jestem zdziwiony, że nikt w PiS nie podejmuje tropów, które prowadzą na Kreml i są solidnie udokumentowane przez pisarza. Publicyści zadają pytania: czy Antoni Macierewicz jest rosyjskim szpiegiem? Vide ostatni „Newsweek”. Ha, moje zdziwienie potęguje logiczna konstatacja: jeżeli Macierewicz jest szpiegiem, to kim jest Kaczyński?

Może wytłumaczenie owego zdziwienia wiele tłumaczyłoby z państwa PiS, które jest ni to groteską, farsą, operetką, dramatem, czy też tragedią. Ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra.

Waldemar Mystkowski

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

24
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
18 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
StanisławMaciek123454321Mietsgboorlsd Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Żyjemy w domu wariatów. Ale jak może być inaczej, skoro 5 milionów Polaków jest „inteligentnych inaczej”? Prawie wszyscy są za UE, ranking nieufności otwierają Antek Dwa Wybuchy i Karaluch. Znakomita większość uważa, że TK jest rozwalony, prawie połowa twierdzi, że Szydło ma fatalny rząd. A jednocześnie 40 procentom nie przeszkadza, że rządzi schizofreniczna banda z Antkiem i Karaluchem na czele, że PiS na rympał wyłuskuje Polskę z UE, że rząd-nierząd nie radzi sobie z niczym. (wielkie dzięki poprzednim rządom, że zdecentralizowały aparat państwowy) wojska praktycznie nie ma, a mimo to te przysłowiowe 40% chce dalej popierać tę bandę. Jak to… Czytaj więcej »

Stanisław
Stanisław

Cyt. „Żyjemy w domu wariatów”- może to jest odpowiedź na Pańskie dylematy? Może po leczeniu wypuszczą? Ja żyję na zewnątrz takiego przybytku

Maciek123454321
Maciek123454321

„Próżnoś repliki się spodziewał
Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet „Pies cię je…..ł”,
bo to mezalians byłby dla psa.”
(Julian Tuwim)

Stanisław
Stanisław

..I ty fortuny skurwysynu,
Gówniarzu uperfumowany,
Co splendor oraz spleen Londynu
Nosisz na gębie zakazanej,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.
(Julian Tuwim)

to chyba trafna diagnoza pisiorów
to chyba trafna diagnoza pisiorów

„PiS jest partią rewanżu socjalnego, ale nie polityki socjalnej. W oczach ludzi przegranych, pozostawionych przez transformację za burtą, sprawiedliwość negatywna polega na tym, żeby dobrać się do skóry tym, którym się powiodło. Wszyscy, którym się nie powiodło, noszą w sercu zamysł, żeby dać tym drugim popalić”

anna
anna

Ktory z politykow pisu chce opozycje wiezic i torturowac -czy to jaki-odpowiedzcie ludzie !!!

lsd
lsd

Dopóki ludzie nie będą głosować w wyborach to te 40%, a właściwie 20%, gdyż tylko połowa Polaków uczestniczy w wyborach to będziemy stale żyli w domu wariatów. Polakom nie zależy na własnym państwie.

gboor
gboor

Sęk w tym, że nie robią tego z premedytacją. Babina z Wólki Dolnej nie głosuje na kaczorstwo, bo chce upadku Polski, tylko dlatego, że w TV pokazuja kaczorstwo w kościele i ludziska gadają, że chcą „złodzieji” pokarać. Gardzenie kimś dlatego że ma intelekt poniżej przeciętnej i niski kapitał kulturowy przypomina gniewanie się na deszcz, bo pada. Zamiast gardzić kimś z powodów przez niego niezawinionych, lepiej się zastanowić, jak do niego trafić. Sa to w większości ludzie na swój sposób przyzwoici, więc trafienie do nich, chociaż bardzo trudne, nie jest niemożliwe.

Stanisław
Stanisław

Szanowny Panie: „Gardzenie kimś dlatego że ma intelekt poniżej przeciętnej i niski kapitał kulturowy…” -a kto Panu powiedział, że ma Pan intelekt powyżej przeciętnej? Właśnie ta buta i pycha ” my som najmądrzejsze, bo my studia gotowania na gazie kończyły, więc słuchać nas, k…a, a nie to w mordę, bo my som lepiej wykształcone, młode ( jak widać na marszach KOD), i mieszkamy w większych ośrodkach” spowodowały – oczywiście nie tylko to-, że taki był wynik wyborów. I trwanie w tej mani wyższości, powoduje- też nie tylko to- że są szanse, że PiS porządzi jeszcze długo.

Maciek123454321
Maciek123454321

Mam prośbę – NIE KARMIĆ TROLLA. Ja go już mam dość. A Wy?

Mariola
Mariola

Ja chyba bym zapytała jaką w ogóle myśl reprezentuje Szydło. Oprócz chaosu i działań na oślep nie widzę nic. No rzeczywiście coś na kształt świdra. Najgorsze, że cena biletu za ten , umówmy się spektakl, będzie dość wygórowana.

Stanisław
Stanisław

„A ja zachodzę w głowę, a dlaczego Duda sobie nie przedstawi własnej listy i nie podpisze jej?”- może dlatego szanowny autorze, że tak stanowi- Art.134 p5. Konstytucji- „Prezydent Rzeczypospolitej, na wniosek Ministra Obrony Narodowej, nadaje określone w ustawach stopnie wojskowe.” No i jaki pożytek z czytania Konstytucji, z podziałem na głosy, na role, przez celebrytów, dziennikarzy, prawników wybitnych i Bóg wie kogo jeszcze. Może przeczytać raz, ale ze zrozumieniem zamiast nią machać? Tyle warta ta cudowna Konstytucja, która mianuje Prezydenta Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych i nie daje mu narzędzi do realnej władzy. Może jakimś wytłumaczeniem, jest fakt, że była pisana za… Czytaj więcej »

gboor
gboor

Proszę zauważyć, że artykuł ma charakter prześmiewczy. pod tytułem, że „już nic nie zdziwi”. więc to pytanie nie jest rzeczywistym postulatem do prezydenta – wręcz przeciwnie, jest spekulacją co by tu można jeszcze zrobić, żeby spotęgować absurd.

Stanisław
Stanisław

Może i ma taki charakter. Jednakże ja raczej sądzę, że – a jak widzę inni komentujący też-, autor traktuje to poważnie.

Maciek123454321
Maciek123454321

Jest prośba o NIEKARMIENIE trolla. Przecież ten pan jątrzy i prowokuje i tylko po to tutaj wlazł.

Stanisław
Stanisław

” Oczywiście chodzi o publikację Tomasza Piątka „Macierewicz i jego tajemnice”. Jestem zdziwiony, że nikt w PiS nie podejmuje tropów, które prowadzą na Kreml i są solidnie udokumentowane przez pisarza. Publicyści zadają pytania: czy Antoni Macierewicz jest rosyjskim szpiegiem?”- może to ostatnia chwila, by zawiadomić kogo trzeba w NATO i Departamencie Obrony USA.? Oj przepraszam, Trump to też ruski agent. No i jak tu żyć, jak żyć?

paragraf22
paragraf22

NATO ma znacznie więcej informacji na ten temat aniżeli Pan Piątek.

Stanisław
Stanisław

Myśli Pan, że wywiady NATO, a już szczególnie CIA mają wiedzę większą niż autor „Krytyki Politycznej”- wolne żarty. To cieniasy są. Oni do red. ? Piątka na korepetycje przyjdą. Zobaczy Pan.

to chyba trafna diagnoza pisiorów
to chyba trafna diagnoza pisiorów

NATO wie od początku, Antek potwierdził to napadając na centrum NATO w Polsce już na samym początku rządów PIS

Stanisław
Stanisław

No to nas z tego NATO ani chybi wyleją. Nawet wojska trochę przysłali, coby Antoniego łapać. On jednak chytry: stworzył swoje wojska terytorialne i niech no mu teraz NATO podskoczy.

Maciek123454321
Maciek123454321

Kochani, szkoda czasu na kopanie się z tym indywiduum. Zamiast zastanawiać się i szukać pomysłu na Polskę, tracimy czas i nerwy na kogoś, kto przychodzi tu jątrzyć i opowiadać swoje „Mądrości”. Nie karmić trolla, sam zdechnie.

Stanisław
Stanisław

Niech Pan tak nie przeżywa; licytacja na cytaty czasami tak się kończy. Państwo „szukają pomysłu na Polskę”- to już ” żeby było tak , jak było” nie wystarczy? Uważam też, że Polska najlepiej wyjdzie, gdy tacy doradcy dadzą jej spokój.

mędrkowski
mędrkowski

Im większą abstrakcję myślową pis serwuje swojemu elektoratowi, a elektorat to kupuje, to tylko świadczy o tym elektoracie. W słowniku złotych myśli prezesa czekają na odkrycie stwierdzenia, że w zasadzie to sierpnia 80 nie było oraz dalej żyjemy w obozie przekształconego Związku Radzieckiego. I oni to kupią. Mamy jedyną słuszną siłę narodu, mamy podporządkowane związki zawodowe, mamy centralne planowanie, mamy centralne ręczne sterowanie. I wtedy prezes ujawni prawdę, że Antek jest jego szefem. I oni to kupią.

Miets
Miets

Państwo PIS na pierwszy rzut oka to dom wariatów. Ale gdy się zdiagnozuje cele jakie mogą przyświeć Kaczyńskiemu i Macierewiczowi w porozumieniu z kościołem katolickim sprawa staje się bardziej klarowna. Otóż celem działania PIS i KK jest to by Polska znalazła się na marginesie UE. PIS i KK odrzucają zachodni system wartości i nie zamierzają go nigdy zaakceptować. Według KK Polska może być autorytarna i biedna, ale musi pozostać katolicka. W docelowym modelu państwa PIS Polsce potrzebne są jedynie gwarancji bezpieczeństwa i czynnej obrony ze strony NATO oraz utrzymanie swobodnego przepływu towarów, usług i osób w ramach UE. Całkowicie z… Czytaj więcej »