W piątek możliwa zmiana premiera

W piątek możliwa zmiana premiera

Jeszcze w czwartek „naczelnik państwa” podejmie kluczową decyzję. Na godzinę 18.00 w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości zwołano komitet polityczny partii. Dwie godziny później o politycznych zmianach na szczycie władzy, dowiedzą się posłowie i senatorowie. Na 20.00 zaplanowane jest wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PiS. Wymiana premiera ma nastąpić szybko… Jak podaje „Gazeta Wyborcza” w piątek Beata Szydło złoży dymisję u prezydenta Andrzeja Dudy.
Najprawdopodobniej równocześnie partia desygnuje na jej miejsce Mateusza Morawieckiego.
W przyszły wtorek z kolei Morawiecki poprosi Sejm o wotum zaufania. – „Ministrowie zostaną na razie ci sami” – informuje „GW”, powołując się na informatora z Nowogrodzkiej. – „13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, nie wyglądałoby to dobrze, a chcemy, żeby to Morawiecki reprezentował nas na ważnym szczycie w Brukseli dotyczącym kolejnego etapu wychodzenia Wielkiej Brytanii z Europy” – dodał informator „Wyborczej”.

Morawiecki, według spekulacji PiS, miałby powołać swój gabinet za dwa tygodnie. Jak podaje „GW” nie jest pewne, czy w tym czasie równocześnie będzie ministrem gospodarki, rozwoju i finansów. Ma teraz od Kaczyńskiego specjalne zadanie: ma dotrzeć do przedsiębiorców. Podczas ostatniego spotkania z szefami okręgów Jarosław Kaczyński miał ich przekonywać, że mimo sukcesu programu 500 plus jest duża grupa społeczna, do której nie udało się partii dotrzeć. Są to przedsiębiorcy i stąd wskazanie na Morawieckiego jako szefa rządu.

Co dalej z Szydło? – „Dostała kilka propozycji, na razie wszystkie odrzuca, ale myślę, że to emocje. Że może po świętach podejmie jakąś decyzję” – powiedział dziennikowi poseł PiS.

/j/

Źródło: Gazeta Wyborcza

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
antyuzurpatorDodoTed Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ted
Ted

„Co dalej z Szydło? – Dostała kilka propozycji ”
1. robić herbatę Prezesowi
2. robić herbatę Premierowi
3. spieprz…… w podskokach
Ciekawe, którą wybierze . . .

Dodo
Dodo

Kaczynski woli pozostac I Sekretarzem i nadal chowac sie za plecami.

antyuzurpator
antyuzurpator

„Ministrowie zostaną na razie ci sami”
No jasne, konieczny jest kolejny temat zastępczy. Media mają spekulować który minister wyleci, a nie interesować się przerabianiem ordynacji, wprowadzaniem zakazu aborcji i de facto zakazu antykoncepcji, „polonizacją” mediów, kolejnymi podatkami, represjami wobec demonstrantów itd.