W PiS prawdziwy popłoch. Sasin woła: zorganizowana prowokacja i oskarża SN o wydanie kompromitujących taśm mediom opozycji

„Brat pana Sasina, pan Mariusz, skupował roszczenia odszkodowawcze"

„SN wchodzi do gry w kampanii wyborczej” – ocenił szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. „Bardzo wyraźnie to widać” – oświadczył w Jedynce Polskiego Radia. Tym samym podpisał się pod wcześniejszymi doniesieniami i sugestiami prawicowego tygodnika „Sieci”, z którego dowiadujemy się, iż SN „toczy otwartą wojnę z rządem” i że wystarczyły mu trzy tygodnie, na zapoznanie z ponad 40 tomami akt afery taśmowej oraz udzielenie zgody na wgląd do materiału dziennikarzom Onetu. Na dodatek, SN wydał też taką samą zgodę m.in. tygodnikowi „Polityka” – można przeczytać w tygodniku.

Z pełnym przekonaniem powiedział Sasin w Jedynce: „Nie mam wątpliwości, ponieważ bardzo wiele wypowiedzi – chociażby rzecznika SN – ma bardzo mocno polityczny charakter. Bardzo wielu również sędziów SN zabiera głos i bardzo politycznie się wypowiada” – podkreślił.

„To nie jest przypadek, to pokazuje, że mamy do czynienia z zorganizowaną prowokacją, która ma uderzyć w pana premiera Morawieckiego, uderzyć samym faktem, że został nagrany, bo jeśli ktoś chciałby się zagłębić w to, co jest na tych taśmach rzeczywiście mówione, to nie ma niczego, co by premiera kompromitowało” – oświadczył Sasin.

Jak już pisaliśmy w ubiegły poniedziałek portal Onet opublikował artykuł „Afera taśmowa. Kelnerzy obciążają Morawieckiego”, w którym dziennikarze powołują się na akta afery taśmowej, do których mieli dotrzeć. Dowiadujemy się z nich, że kelnerzy skazani w wyniku afery taśmowej obciążyli w swoich zeznaniach obecnego premiera, w latach 2007-2015 prezesa banku BZ WBK. Na jednej z taśm – według portalu – „Morawiecki miał dyskutować o zakupie nieruchomości na tzw. słupy”.

Dzień później Onet opublikował kolejną taśmę, z nagraniem rozmowy Morawieckiego z 2013 r. m.in. z prezesem PKO BP Zbigniewem Jagiełłą, prezesem PGE Krzysztofem Kilianem i jego zastępczynią Bogusławą Matuszewską. To w tej rozmowie pada kwestia kandydatury Morawieckiego na szefa resortu Skarbu Państwa w rządzie Donalda Tuska. Fragmenty stenogramu z tej rozmowy ujawniły w 2016 r. „Newsweek” i Radio Zet. Następnie w czwartek portal opublikował dalsze fragmenty rozmowy obecnego szefa rządu z Jagiełłą, Kilianem i Matuszewską, w której pojawia się kwestia zatrudnienia byłego ministra skarbu w rządzie PO-PSL Aleksandra Grada.

/p/
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
K.I.G.ZbyszekZwinkaMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Znowu Kali … jak taśmy dotyczyły PO to były „taśmy prawdy” jak dotyczą Morawieckiego „…..mamy do czynienia z zorganizowaną prowokacją, która ma uderzyć w pana premiera Morawieckiego. Polska za PO to był wolny kraj, do Sowy chodzili ci których było na to stać, A że trafiło i na Morawieckiego ….jego wybór poszedł sam a że bluźnił i załatwiał robotę synowi polityka , to dziś powinien za to ponieść konsekwencje i podać się do dymisji, co było by honorowym rozwiązaniem. Ale PiS i honor to sprzeczność, Tam ludzi honorowych jest totalnie brak. Przykład Morawieckiego nie jest jedyny, ale warto wspomnieć o… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Prawdziwa cnota odgrzewanych kotletów się nie boi.

Zbyszek
Zbyszek

Dumą mnie rozpiera z posiadania takiego Sasina.

K.I.G.
K.I.G.

Naprażę popcornu. To lepsze niż kino. Poczekam, popatrzę. A potem się pośmieję.