W pisowskiej „Deklaracji Europejskiej” zabrakło najważniejszego punktu dotyczącego Polexitu

Kto głosował przeciwko interesom Polski? Kolejne łgarstwa

Najbliższe wybory w kraju dotyczą Parlamentu Europejskiego, wydawałoby się, że partia rządząca powinna skupiać się na porządku europejskim i tym, co by do niego ewentualnie wnieść. Ale nie PiS, które broni swego „porządku” w kraju, czyli władzy, bo gdy ta wypadnie im z rąk, będą odpowiadać za bezprawie, które jest owym pisowskim „porządkiem” oraz – o czym jeszcze mało wiemy – za afery, które ujawniają się przez przypadek, jak afery KNF, NBP czy K-Towers.

Aby Polska była normalna i miała przed sobą przyszłość w porządku cywilizacji zachodniej, demokratycznej, musi wyczyścić się z afer PiS. Najlepiej – wcześniej, bo później możemy doczekać, iż będziemy walczyć o niepodległość, utrata suwerenności państwowej nie jest wcale taka trudna.

PiS zrobił spęd swoich kadr partyjnych w Rzeszowie, które nazwał konwencją. Przemówienie Kaczyńskiego jak zwykle było politycznie i intelektualnie anemiczne, „siła” retoryki prezesa zasadza się na tym, że wynajduje wrogów i dzięki nim zyskuje to, iż jakiś czas kursują w narodzie jego złote myśli.

Prezes postraszył, iż opozycja – czytaj: Platforma Obywatelska – odbierze socjał, słynne 500 plus. Otóż Platforma ani Bruksela nie odbiorą. 500 plus weszło już na stałe do wydatków sztywnych. 500 plus może zostać zlikwidowane tylko przez inflację, a ta grozi, gdy PiS utrzyma się u władzy. Polsce grozi los gorszy od Grecji, a to z jednego zasadniczego powodu, nie mamy zabezpieczenia w euro, bo nie należymy do strefy euro.

Jeżeli opozycja coś „odbierze”, to przywróci trójpodział władzy i Konstytucję. Na początku będzie problem z Andrzejem Dudą, gdyż ten nie jest strażnikiem Konstytucji, stale ją łamie.

Z rzeszowskiej konwencji na dłużej zostanie zapamiętane, iż prezes postraszył dziećmi, otóż według niego u dzieci w wieku 0-4 lat (cytat) „ma być podważana kwestia tożsamości chłopców i dziewczynek”. W jaki sposób? – prezes nie powiedział. Czyżby zamieniano dzieciom narządy płciowe? Świadomość seksualna jest absorbująca od najmłodszych lat i należy jej uczyć dzieci wraz z nauką czytania, bo wiedza ma służyć, a PiS chciałby tę wiedzę odebrać, bo analfabetyzm służy takim jak oni ciemnogrodzianom.

Na konwencji PiS, która miała dotyczyć eurowyborów, najmniej poświęcono czasu Unii Europejskiej, choć została przyjęta 12 punktowa „Deklaracja Europejska”, która jest słuszna aż do bólu, ale przyjęta przez PiS jest groteskowa.

Pierwszy zadeklarowany punkt to „Europa Wartości”. Może prezes Kaczyński nie wie, iż fundamentem Unii Europejskiej są wartości demokratyczne, a pisowska Polska jako pierwsza i na razie jedyna jest sądzona w Trybunale Sprawiedliwości UE za niszczenie niezależności sądownictwa. Groteska? Tylko PiS potrafi deklarować coś, co jest im ideowo obce.

PiS także deklaruje, iż „wynegocjujemy korzystny dla Polski nowy budżet UE”. Bez żadnych przyjaciół w UE (nawet Węgry Orbana się odwróciły), zmarginalizowani, wrodzy do największych, jak Francja i Niemcy, chcą coś uzyskać.

Ta cała deklaracja jest tylko propagandą, bo gdyby miało stać się nieszczęście dla Polski i PiS wygrał eurowybory oraz parlamentarne, żaden punkt nie zostałby zrealizowany, a deklaracja sprowadziłaby się do tylko jednego punktu nie ujętego w niej, mianowicie do Polexitu. Kaczyńskiemu UE przeszkadzałaby w autorytaryzmie.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
JanMiłowJabisJantarandrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

To po prostu groteskowe, tak samo jak gardłowanie Nadprezesa o krucjacie w obronie dzieci i rodziny. I to mówił facet, który nie ma ani dzieci, ani rodziny.

Jantar
Jantar

Ważne, że mówił to, co Kościół, czyli zarobił poparcie Kościoła, który będzie wprost narzucał wiernym głosowanie na PiS. Swoją drogą Kaczyński doskonale wie, że im więcej analfabetów, tym łatwiej będzie Kościołowi narzucić im głosowanie na PiS, a partia dostanie więcej głosów.

Jabis
Jabis

A kot!? Przecież ma kota.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Z kotami to jest całkiem inna bajka. Wiem, bo sama mieszkam z przedstawicielem tego gatunku. To nie Nadprezes ma kota, tylko kot ma jego. Póki micha pełna, kuweta wysprzątana i jest gdzie spać, kot ma w głębokim poważaniu całą resztę, a szkoda, bo jakby tak nasikał Nadprezesowi w buty albo strzelił z pazurów… Koty to kosmici, którzy już dawno nas sobie podporządkowali. 😉

andrzej
andrzej

Chorąży PIS-owskiej stawki w wyborach poniesie „szmatę” na wielkim drzewcu.

Jabis
Jabis

Do jakiego luda była ta mowa? … „Strach, strach rany boskie! Dokąd prowadzisz ten kraj! Stop, stop, rany boskie!” …
Strach, jak kij, ma dwa końce.

Miłow
Miłow

‪Walczy z układami a je tworzy. Ściga komuchów i UB a ich zatrudnia. Mówi o równości a buduje kastę bezkarnych. Mówi o języku nienawiści a sam go stosuje. Dąży do prawdy posługując się kłamstwami. Teraz szczuje na LGBT zatem ? Ściga Polaków za własne słabości?‬

Jan
Jan

Zadziwiające….O ile wiem to Pan Prezes nie był nigdy Rodzicem…Skąd więc u niego taka wiedza o wychowaniu dzieci? O ile wiem to raczej umie opiekować się zwierzętami – co się mu chwali – ale to inne sposoby ich edukowania. Jak podobnie jak Pan. K. nie byłem ojcem więc na temat którego nie znam z własnego doświadczenia się nie wypowiadam.