W Polsce nie ma miejsca dla nauczycieli, którzy dają zły przykład – mówi minister Czarnek

Czarnek chce, by na lekcjach PRZEDSIĘBIORCZOŚCI omawiano Jana Pawła II

Minister edukacji wyjaśnia, że „zły przykład” oznacza nauczycieli, którzy „są wulgarni lub namawiają dzieci do protestów w czasie lekcji”.

 

Minister Czarnek zaprzecza w radiu RMF FM, że tacy nauczyciele będą karani, ale dodał, że namawianie, nawet z mediach społecznościowych, zwłaszcza w okresie pandemii, jest naganne.

W Polsce nie ma miejsca dla nauczycieli, którzy dają zły przykład uczniom, którzy nie wykonują podstawy programowej i wychodzą poza podstawę programową i wulgarnie zachowują się na zewnątrz” – precyzuje. Stwierdził, że nie interesuje go światopogląd nauczycieli. Jednocześnie wiemy, że podlegli mu w niektórych kuratoriach oświaty urzędnicy egzekwują kary wobec protestujących nauczycieli, jak np. wobec jednej z nauczycielek ze Świebodzic.

 

Na pewno nie było takiego polecenia, co więcej, było zalecenie do kuratorów, ażeby bardzo racjonalnie do tego podchodzić, również do tych zgłoszeń, które są od rodziców, od uczniów, od samych nauczycieli. Tych zgłoszeń było wcale niemało i nie wszystkie się potwierdziły rzeczywiście” – dodał na zakończenie.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Pozostaje otwartym pytanie, czy polska Konstytucja pozwala na to, by minister edukacji decydował, dla kogo w Polsce jest miejsce, a dla kogo nie ma.

/ep/

Źródło: interia.pl

 

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
28 listopada 2020 13:53

Co innego z pisimi ministrami ….

Jantar
Jantar
28 listopada 2020 15:54

No tak, wg ministra Czarnka złym przykładem jest też zapewne ateizm lub wyznawanie innej religii, więc tylko patrzeć, kiedy i dla takich nauczycieli „nie będzie w Polsce miejsca”. Już widać, że nie ma w Polsce miejsca dla ludzi o innym światopoglądzie. Poparcie polityczne dla opozycji i wyznanie religijne to kolejne powody do eliminacji osób z życia publicznego, czyli wprowadzanie niekonstytucyjnego państwa wyznaniowego z jedną partią polityczną przyspiesza i idzie pełną parą. Jeszcze trochę i wszyscy nie poddający się temu zostaną zamknięci w gettach, albo w najlepszym wypadku w obozach pracy, gdzie zostaną niewolnikami obecnej władzy i kościoła. W końcu ktoś pracować na nich musi, żeby mieli za co po pańsku żyć i co rozkradać.

Maciek123454321
Maciek123454321
30 listopada 2020 10:00
Reply to  Jantar

Cały ten rząd to „chór wujów”. Kto zna zabawę w grę półsłówek, odgadnie bez trudu, co mam na myśli.

Lehoo
Lehoo
28 listopada 2020 17:44

A kim ty jesteś, tępy neandertalu, byś orzekał, dla kogo jest w Polsce miejsce, a dla kogo go nie ma ?

Skierka
Skierka
28 listopada 2020 19:23

No właśnie, nie ma w niej miejsca dla podobnych tobie ograniczonych umysłowo aparatczyków, więc jako nauczyciel akademicki mam propozycję: Wy…j!! Wiadomość z ostatniej chwili: Na uczelniach „lewactwo”, jak jesteście uprzejmi nas określać, ma się świetnie. Nasi studenci to dojrzali, samodzielnie myślący ludzie. Tymczasem, ponieważ ta ostatnia informacja jest dla pisowskich śmieci zbyt trudna do przetworzenia (ta mała czarna plamka na mózgu, która nie pozwala im samodzielnie myśleć..), wypowiem się językiem zwulgaryzowanego romantyzmu: Nasz jest rząd dusz!!! ✌⚡⚡⚡ ***** ***

Agnieszka
Agnieszka
28 listopada 2020 19:48

W Polsce nie ma miejsca na homofobie, faszyzm i dyrdymaly religije jakie opowiada ten troglodyta.

Anka
Anka
28 listopada 2020 20:43

Pan minister ma rację. „W Polsce nie ma miejsca dla nauczycieli”. Nie ma też miejsca dla lekarzy, sędziów oraz wszystkich ludzi, którzy są wykształceni. Jak zostanie tylko „ciemny lud”, to władza wreszcie będzie miała święty spokój.

Zwinka
Zwinka
29 listopada 2020 01:17

A nie da to się tego trepa na czymś przyłapać ? Bo u nich to im świętsze oburzenie, tym bardziej podejrzane indywiduum. Jak np. słynny łapacz gejów: Kanthak …

marian
marian
29 listopada 2020 08:31

W Polsce nie ma miejsca na takich ministrów p Czarnek

Maciek123454321
Maciek123454321
29 listopada 2020 10:00

W Polsce nie ma miejsca dla czarneków, czarneckich i innych robali.