W Polsce obowiązywał już stan zagrożenia epidemicznego, a prezes NBP Glapiński ogłosił przetarg na wynajem luksusowych aut

W Polsce obowiązywał już stan zagrożenia epidemicznego, a prezes NBP Glapiński ogłosił przetarg na wynajem luksusowych aut

„12 marca: ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego. Społeczeństwo szyje i zrzuca się na maseczki dla medyków. 17 marca: Prezes NBP ogłasza przetarg na wynajem 38 aut. Dla siebie SUV, min. moc silnika diesla 330KM? Pasują: Mercedes Benz GLS, Audi Q7 i BMWX7. Cena min. 350-450 tys.” – napisał na Twitterze poseł KO Michał Szczerba. Dołączył do tweeta tabelę, z której wynika, że NBP w ramach ogłosił przetarg nieograniczony na „wynajem długoterminowy samochodów osobowych”.

 

W kolejnym wpisie poseł KO dodał: – „NBP ogłosił przetarg na wynajem 38 luksusowych aut. Wysłałem dziś pismo do prezesa NBP, w którym zwróciłem się o pilne podjęcie czynności mających na celu relokację środków z przetargu na zakup środków ochrony dla medyków i sprzętu dla szpitali”.

Internauci nie kryli oburzenia decyzją Glapińskiego: – „No nie wierzę… Mają tylko gęby pełne frazesów”; – „No przecież mówił, że ma nieskończone zasoby gotówki”; – „Na bogato, czytałem o przetargu na samochody… TKM w całej krasie, a Polska krwawi…”; – „Umiar, skromność i pokora…”.

 

A propos „umiaru, skromności i pokory”… Z opublikowanego dziś zestawienia zarobków pracowników NBP wynika, że Adam Glapiński w ubiegłym roku otrzymał 794 771 zł, czyli średnio ponad 66,2 tys. zł miesięcznie. Wynagrodzenie prezesa Glapińskiego wzrosło w porównaniu z 2018 r. o 85 160 zł, czyli ok. 12 proc.

Dla porównania, przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej w 2019 r. wyniosło 4918,17 zł, a jego realny wzrost wyniósł 4,8 proc.

bt

Źródło: fakt.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Stefa oa bososelaRomanKSiegowyMariawiśnia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wiśnia
wiśnia

Jeżeli nie jest to dowcip primaaprilisowy, skądinąd głupi, to jest to bydle. Nie obrażając bydła.

Roman
Roman

PiSowska hołota #dojnazmiana

Maria
Maria

Piękne panie byle czym jeździć nie będą

Stefa oa bososela
Stefa oa bososela

a gdzie on są piękne? takie przechodzone mocno…. zwłaszcza na ryjach.

KSiegowy
KSiegowy

A co Wy sobie myślicie? Że wybrańcy narodu, niezłomna elita będzie podróżować komunikacją publiczną razem z plebsem?