W Poznaniu zawisł baner piętnujący posłów PiS którzy głosowali za ustawą o SN

W Poznaniu zawisł baner piętnujący posłów PiS którzy głosowali za ustawą o SN

W najruchliwszym punkcie centrum Poznania, na wielkim słupie, tuż obok ronda Kaponiera, naprzeciwko hotelu Sheraton, zawisł w sobotnie popołudnie baner, piętnujący poznańskich posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy poparli ustawę o Sądzie Najwyższym. Ustawę, którą potem zawetował prezydent Andrzej Duda – przegłosowano m.in. dzięki posłom PiS. „Za” głosowali wszyscy posłowie PiS z Poznania – Bartłomiej Wróblewski, Szymon Szynkowski vel Sęk i Tadeusz Dziuba. Nazwiska dwóch pierwszych znalazły się też pod projektem ustawy, choć Wróblewski przekonywał, że to „w wyniku nieporozumienia”. Baner eksponuje imponujące wizerunki trzech polityków, a niżej wielki napis „Posłowie PiS z Poznania – będziemy pamiętać”.

Zainstalowany z inicjatywy poznańskich działaczy Nowoczesnej jest bardzo dobrze widoczny również od strony ulic: Roosevelta, Bukowskiej i samej Kaponiery i ma już swoją historię.  Wcześniej, we wtorek, wieczorem ulokowano go na ścianie kamienicy przy ul. Strzeleckiej 13 obok parkingu Politechniki Poznańskiej, ale po ledwie dwóch godzinach został zdjęty.

Mimo umowy z agencją właściciel budynku ze strachu, zdjął go – informowała „Gazetę Wyborczą” Maria Olszak z biura poselskiego Joanny Schmidt. „Właściciel powierzchni się wystraszył i nakazał zdjęcie banera” – nie miał wątpliwości Łukasz Matwiej, p.o. sekretarza zarządu Nowoczesnej w Poznaniu.

Działacze Nowoczesnej nie przestraszyli się i znaleźli jeszcze lepsze miejsce do ekspozycji swojego pomysłu. „Udało się za trzecim razem – informuje posłanka Schmidt. Za trzecim, bo w drugim miejscu po Strzeleckiej, gdzie Nowoczesna chciała wykupić przestrzeń na baner, również im odmówiono”.
(Źródło: Wyborcza.pl)

/j/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
Polka gorszego sortuMałgorzatapantgMaciek123454321ewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Monika
Monika

Brawo! Rewelacyjny pomysł. Nowoczesna podoba mi się coraz bardziej.

Zgredzinka
Zgredzinka

Jak nie powstrzymamy tej oszalałej bandy, to wkrótce zastraszą wszystkich i wszyscy bedą się bali !!!
Przyjdzie partiom opozycyjnym zorganizować sobie własne miejsca ogłoszeń, albo zacząć drukować „bibułę”.

Aleksander
Aleksander

Takie banry winny wisieć we wszystkich miatach.

Maciek123454321
Maciek123454321

ZDECYDOWANIE TAK!!!

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Zdecydowanie tak! Te gęby i nazwiska powinny być powszechnie znane w ich okręgach. Brawo Nowoczesna!

Ted
Ted

Klauzula sumienia dla właścicieli tablic ogłoszeniowych ?
Czekam, kiedy w sklepie przy zakupie chleba będę pytany o poglądy polityczne.

Tomasz
Tomasz

Bali się baneru na swojej kamienicy. Ja to nawet rozumiem. 28 lat temu upadła komuna, a razem z tym zniknął na długi czas strach przed wszechmocą władzy, która każdy przejaw sprzeciwu umiała różnymi szykanami ukarać. Pamiętam tamto powszechne uczucie strachu i myślałem, że nigdy już nie powróci. A jednak. Chyba jest nawet gorzej. Za komuny wszyscy byliśmy „golcami”, do stracenia była szarość kiepskiej egzystencji. Pomimo to, odważnych było niewielu, zwłaszcza w czasach przed rokiem ’80. Teraz każdy coś tam posiada, o wiele wygodniej żyjemy. zasmakowaliśmy odrobiny normalności. A władza ma znowu wszystkie narzędzia, aby dowolną jednostkę zmiażdżyć. Policja, prokuratura, urzędy… Czytaj więcej »

Grzegorz
Grzegorz

Widzę , że w/w posłom PiS nic tak w życiu nie wyszło jak włosy…

ewa
ewa

Ta lokalizacja jest lepsza jest bardziej widoczny, poprzednia kiepska bo nie a takie przestrzeni. Super inicjatywa brawo Nowoczesna, jestem ciekawa jak długo będzie wisiał, jutro ide popatrzeć na zywo

pantg
pantg

W każdym większym mieście powinien zawisnąć taki baner. Jest on drogi, więc niech przynajmniej choc zawiśnie w każdym mieście. Warto też, aby ludzie na swoich posesjach wystawiali mniejsze hasła, jak np. Wolne Sądy, albo TVPis Łże! -itp

pantg
pantg

Taki baner jest bardzo drogi, więc w każdym mieście niech zawiśnie choć JEDEN taki baner…

Małgorzata
Małgorzata

Państwo policyjne! Dobrze, ze się nie poddali. BRAWO!