W przygotowaniu „mocna rezulacja” PE w sprawie wczorajszej decyzji TK

Nie będzie UE mówić pani Przyłębskiej, jak ma wyglądać polska praworządność

Szefowa Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia Parlamentu Europejskiego Evelyn Regner w rozmowie z dziennikarką RMF FM stwierdziła:  „Właśnie zdecydowaliśmy o przygotowaniu tak szybko, jak się da, mocnej rezolucji przeciwko zakazowi aborcji, który łamie podstawowe prawa kobiet”. Rezolucja będzie reakcją na decyzję polskiego TK ws. „zakazu aborcji ze względu na wady płodu”.

 

Do głosowania ma dojść w połowie listopada w trakcie najbliższej sesji plenarnej. Regner powiedziała: „Pracuję nad tym, żebyśmy mieli rezolucję całego PE na najbliższej sesji plenarnej w listopadzie. Chcę, by rezolucja była tak szybko, jak się da, ale wyrok zapadł dopiero wczoraj”

Powołując się na swoich rozmówców Katarzyna Szymańska-Borginon twierdzi, „że rezolucję poprze zdecydowana większość eurodeputowanych: nawet z frakcji chrześcijańskich demokratów, czyli Europejskiej Partii Ludowej” –czytamy na rmf24.pl.

 

Bardzo mocne oświadczenie po wczorajszym werdykcie TK wydała szefowa frakcji socjaldemokratów Iratxe García Pérez: „Oniemiałam. W dzisiejszej Polsce, państwie członkowskim UE, w XXI wieku, życie i zdrowie Polek podporządkowane jest czysto politycznej kalkulacji i motywacji ideologicznej. Jestem zbulwersowana zarówno barbarzyńskim charakterem nowych ograniczeń, jak i sposobem ich wprowadzenia przez Trybunał, który nie zasługuje na swoją nazwę, gdyż jest on całkowicie kontrolowany przez PiS, partię Prawo i Sprawiedliwość Kaczyńskiego”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Rządzący naszym krajem po raz kolejny przysporzyli Polsce rozgłosu w Europie i nie tylko. Naprawdę o taki rodzaj rozgłosu nam chodzi?

/as/

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Predator
Predator
23 października 2020 15:28

Tych oszołomów trzeba jak najprędzej wyeliminować z życia publicznego, surowo karać każdą najmniejszą glupotę którą propagują. ordo luris, pis, prawicowe ugrupowania, kler, antyszczepionkowcy, faszyści, to zakała tego kraju. Powinni odpowiadać jak najgorsi bandyci, ponieważ swoimi poglądami i czynami prowadzą Polskę do moralnego i ekonomicznego upadku.

Agnieszka
Agnieszka
23 października 2020 16:50
Reply to  Predator

Racja, Polacy, jak mawoal, swego czadu Kapuscinski nie dorosci do demokracji i cywilizacji zachodu. Minie 60 lat zanim sie cos zmieni ale w miedzy czadie Kaczynskiego trzeba sila odsunac od wladzy. Mowie SILA, bo inaczej sie nie da. Jak mogli Polscy zgotowac sobie taki los…

feldkurat
feldkurat
23 października 2020 17:04
Reply to  Agnieszka

ale to własnie nie kto inny tylko wsiowi polacy wybrali ponownie PiS-lam i wyPAD-a na dalsze lata nie rządzenia Polska.

Predator
Predator
23 października 2020 18:10
Reply to  Agnieszka

Myślę że wczoraj pod domem kurdupla ( oczywiście milicja obywatelska nie dopuściła demonstrantów pod dom ) zaczęło się to na co tak długo czekaliśmy, powinni wywlec dziada i jego towarzyszy i przepędzić, bo innej alternatywy niema. Tylko trzeba o wiele więcej ludzi, mam nadzieję że ta kula śniegu zaczęła się toczyć.,

Ina
Ina
23 października 2020 21:38
Reply to  Predator

Tylko jak to zrobić, bo każde kolejne wybory wygrywają?…

Marek
Marek
24 października 2020 19:07
Reply to  Ina

Wiadomo jak. Art. 4 p 2 Konstytucji.
A „wybory” wygrywają bo te wybory są fałszowane od lat. Proszę zobaczyć jak wygląda ordynacja, jak wygląda owo „wygrywanie wyborów. Z ostatnich parlamentarnych pis 44%, niepis 55%, kto ma większość mandatów? Pis. Mniejszość głosów ma większość mandatów. to jest to „wygranie” „wyborów” w Polsce. Trzeba to wiedzieć, o tym mówić i rozumieć.

Zenek
Zenek
25 października 2020 00:17
Reply to  Ina

To znaczy, że niewiele rozumiecie, wy – członkowie intelektualnej (pseudo)elity.