W Sejmie powstał zespół śledczy do spraw SKOK-ów

Bierecki chce doprowadzić do oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty
PiS nie zgodził się na powołanie w Sejmie komisji śledczej w sprawie SKOK- ów. Platforma Obywatelska więc utworzyła zespół śledczy w tej sprawie.

Posłanka PO Izabela Leszczyna mówiła, że odrzucenie przez PiS wniosku o powołaniu komisji śledczej jest jednoznacznym dowodem, że PiS się boi. – „Że za to niebezpieczne połączenie biznesu, polityki, mediów i pieniędzy w sektorze SKOK-ów, odpowiada właśnie partia Jarosława Kaczyńskiego. Nie możemy czekać aż PiS zdecyduje się na komisję śledczą, bo wiemy, że nie zdecyduje się” – stwierdziła Leszczyna.

Dodała, że zespół śledczy PO odpowie na pytania, „dlaczego SKOK-i padają jak muchy, czy to jest po prostu źle zarządzany biznes, czy może to jest świetny interes dla kilku, kilkunastu osób. Zadamy pytania o to, dlaczego politycy PiS chronią SKOK-i od kilkunastu lat, dlaczego chcą uniknąć najpierw nadzoru nad SKOK-ami, a dzisiaj uporządkowania tego sektora” – zaznaczyła posłanka PO. Dodała, że skoro pracuje komisja ds. Amber Gold, w której badane jest, „kto ukradł 800 mln zł, tym bardziej powinna być komisja śledcza, która zbada kto za pomocą SKOK-ów ukradł 5 mld zł”.

Poseł PO Krzysztof Brejza powiedział, że „afera SKOK jest nie tylko największą aferą finansową w historii Polski, ale najbardziej tajemniczą. To jest afera, która nosi cechy charakterystyczne dla układu mafijnego – biznes, oszustwa, wyłudzenia, układy rodzinne, ale również ofiary”. Podkreślił, że twórca SKOK-ów, senator PiS Grzegorz Bierecki, przez ostatnie lata zarobił 50 mln zł.

„Zbieramy informacje, będziemy przesłuchiwać świadków i obiecujemy politykom PiS, że prędzej czy później, komisja śledcza ds. SKOK, również SKOK-u Wołomin, powiązanego z politykami PiS, powstanie, rozliczymy was za to” – zapowiedział Brejza.
(Źrodło: polsatnews.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Polka gorszego sortuMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Za 50 mln można się wygodnie urządzić do końca życia w dowolnym miejscu na świecie. Bierecki po upadku rządów PiS będzie jednym w pierwszych pasażerów samolotu lecącego na Madagaskar albo do innego kraju, z którym Polska nie ma umowy o ekstradycję.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

San Escobar już czeka. A tak poważnie, te pieniądze są już na pewno bezpiecznie ulokowane na koncie w jakimś raju podatkowym i czekają, aż Bierecki po nie sięgnie, kiedy da nogę z ojczyzny dojnej.