W sprawie ul. Lecha Kaczyńskiego Rafał Trzaskowski dotrzyma obietnicy?

Czy Trzaskowskiemu się uda?

Czas kampanii wyborczej to czas składania wszelkiego rodzaju obietnic. O jednych z góry wiadomo, że nigdy nie zostaną spełnione, o innych, że być może się ziszczą a jeszcze inne należą do kategorii tych, które się  zmaterializują. Prezydent Warszawy w swojej kampanii niejednokrotnie był pytany o ulicę Lecha Kaczyńskiego.

 

Konsekwentnie odpowiadał, że sprawą zajmie się po wszystkich wyborach: „Lech Kaczyński zasługuje na ulicę w Warszawie. Złożę taki wniosek pod obrady Rady Warszawy po wszystkich wyborach, po wyborach prezydenckich. Jeżeli zostanę prezydentem RP, będę namawiał tego, kto zostanie prezydentem stolicy, żeby zrobił to samo” czytamy na wp.pl

Redakcja wspomnianego portalu zapytała rzeczniczkę stołecznego urzędu Karolinę Gałecką czy Rafał Trzaskowski wywiąże się z danej obietnicy. „Pan prezydent nie wycofuje się ze swojej zapowiedzi. Dotrzyma słowa. 30 lipca jest najbliższa sesja rady miasta. Być może uda się tę kwestię załatwić już tego dnia, ale nie mogę tego zagwarantować, ponieważ jest to sesja dotycząca absolutorium

 

Dodajmy, że przez pewien czas w stolicy była już ul. Lecha Kaczyńskiego. Rada Warszawy weszła w spór z ówczesnym wojewodą  Zdzisławem Sipierą, który wydał zarządzenie zakazujące propagowania „komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy m.in. nazw ulic, zmieniając nazwę warszawskiej arterii z al. Armii Ludowej na ul. Lecha Kaczyńskiego”.

Wspomniana rada miasta mocą podjętej przez siebie uchwały zmieniła nazwę ul. Lecha Kaczyńskiego na Trasa Łazienkowska. Od 2018 roku PiS i opozycja próbują sobie udowodnić czy ul. Lecha Kaczyńskiego powinna być  w Warszawie.

/as/

Źródło:wp.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
HerodAntypisZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Tak, ulica Lecha Kaczyńskiego to przecież najważniejszy problem w Polsce Ciemnoludowej

HerodAntypis
HerodAntypis

Zaraz się okaże, że prezydent ma taką prerogatywę i mianuje taką ulicę jak sędziego do esenu.

Zwinka
Zwinka

Spaślakowi kupują te prerogatywy w sklepie z prerogatywami.

HerodAntypis
HerodAntypis

Ulica kacza już jest, wystarczy i na drugiego gnyba. W ramach spełniania obietnic wyborczych można ustanowić ulicę Elektrycznych Samochodów, Proma (dla wieśniaków z Podlasia) albo Stepki czy też JP czyli ośmiu gwiazdek.