W Świdniku wrze

W Świdniku wrze

Jeden z mateczników PiS-u – miasto śmigłowców Świdnik – zaczyna się buntować. Mieszkańcy miasta mimo fatalnej pogody wyszli na ulice, by wyrazić swój sprzeciw wobec upolitycznienia telewizji publicznej. W marszu o godz. 19.30, czyli w momencie rozpoczęcia emisji „Wiadomości” TVP, uczestniczyło ok. 300 osób. – „Pokazaliśmy, że tzw. ściana wschodnia, która uchodzi za matecznik PiS-u, chce walczyć o wolność mediów publicznych” – oznajmił organizator marszu Jakub Osina, mieszkaniec Świdnika, członek zarządu powiatu świdnickiego. – „Wszyscy wyraźnie to odczuwamy: mamy do czynienia z kroczącym autorytaryzmem. Poziom propagandy w TVP jest tak ogromny, że musimy przeciwko temu protestować”– powiedział.

Osina podkreślił, że to pierwszy od 35 lat marsz, kiedy mieszkańcy Świdnika w podobny sposób sprzeciwili się komunistycznym kłamstwom w „Dzienniku Telewizyjnym”. Akcję nazwał „marsz reaktywacja”. – „Ta nazwa to trochę prawo cytatu i skojarzeń” – oświadczył. Obecny marsz to bowiem największa prodemokratyczna demonstracja w Świdniku od czasów komunizmu. Zorganizowana dokładnie w 35 rocznicę pierwszych „Świdnickich Spacerów” w tym samym celu – przeciw manipulacjom i propagandzie jednej partii w mediach publicznych. Inicjatywę tę poparli czynnie organizatorzy protestów sprzed lat.

Organizatorzy marszu pytani, czy nie mają poczucia, że gryzą rękę, która ich karmi, bo Świdnik wygląda na rozpieszczany przez obecną władzę, odpowiadają: – „PiS wycofał się z kontraktu na śmigłowce Caracale, a miały nadlecieć Black Hawki”. Minister Macierewicz o tym zapewniał!”. Jakub Osina dodaje: – „Póki co PiS rozpieszcza Świdnik tylko werbalnie. Nie idą za tym żadne konkrety. Na razie są tylko deklaracje, a PZL-Świdnik musiały zwolnić kolejne osoby”.
(Źródło: naTemat)

/j/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
8 lutego 2017 14:28

Matecznikowi PiS opada szczęka ? To niech pretensje kieruje do Królowej Pszczół. Nam nic do tego, my są komuniści i złodzieje.

Zgredzinka
Zgredzinka
8 lutego 2017 15:40
Reply to  Zwinka

Nie oglądam TV reżimowej, ale musi być tragicznie skoro same pisdki nie mogą tego znieść. Należałoby ogłosić jakąś narodową zbiórkę na wolne media, bo okazuje się, że mają one w kraju bardzo ograniczony zasięg. Skąd więc duża część naszego społeczeństwa ma wiedzieć, co tak naprawdę się w kraju wyprawia, jeżeli nie ma gdzie zasięgnąć informacji. Będzie tak jak z Brexitem, gdzie politycy kłamali na potęgę, a media nie prostowały tych kłamstw, chociaż mogły. U nas jest podobnie, tylko że ograniczenia wynikają z przesłanek technicznych, a nie mentalnych. Brak dostępu do rzetelnej informacji powoduje, że duża część społeczeństwa poddawana jest indoktrynacji rządowo-kościelnej.
Sama bardzo chętnie przeznaczyłabym 1000 PLN na tak zbożny cel !!!

Nihil
Nihil
8 lutego 2017 22:13

Kolejni nabrani.Ale zaraz im maciora obieca ze beda remontować F16 i będą się cieszyć.Dziś zauważyli że kurwizja kłamie?Klaskali pisiorom jak obiecywali.Teraz nie spełniają obietnic to PiS beee.To jedźcie owieczki do Antosia i proście o pracę.Może będziecie strugac bejsbole dla ONRu.I znowu będzie cacy

Maks
Maks
9 lutego 2017 04:08

Kiedyś zapalało się świeczki w oknach na znak protestuu DT TVP=TVPiS info Tam komuna tu bolszewia

bart
bart
9 lutego 2017 06:17

No cóż, cieszy, że wszędzie są normalny ludzie. Co więcej, ci normalni to większość. Tyle że pisowska mniejszość jest bardziej wrzaskliwa. I – co ważniejsze – wytresowana i bezmyślnie głosująca na bezzębnego wodza, który paznokci nie obcina.

Stach
Stach
10 lutego 2017 00:01

Uznanie dla świdniczan