W szpitalu w Kluczborku 8 respiratorów wciąż jest niewykorzystanych do walki z koronawirusem!

W szpitalu w Kluczborku 8 respiratorów wciąż jest niewykorzystanych do walki z koronawirusem!

– „Sam jestem zażenowany, że teraz, gdy powinniśmy mobilizować się przed nadchodzącą falą zachorowań na koronawirusa, przychodzi mi zgłaszać pretensje. Tak, mamy nowy oddział intensywnej terapii, z ośmioma miejscami i nieużywanym osprzętem. Jego uruchomienie jest blokowane przez brak decyzji urzędników NFZ w Opolu” – powiedział wp.pl Piotr Duch, prezes prywatnego szpitala Vital Medic w Kluczborku w woj. opolskim.

O sprawie na Facebooku napisał Paweł Kukiz: – „W czasie, gdy cała Polska liczy posiadane respiratory i łózka intensywnej terapii na OIOM-ach, które może wystawić na front walki z koronawirusem, na mojej Opolszczyźnie, w Kluczborku, w szpitalu Vital Medic, znajduje się nieczynny od 4 lat, supernowoczesny, 8-łózkowy OIOM. Chyba aktualnie jedyny nieczynny, nowy OIOM w całej Europie, kuriozalnie, bo wybudowany za unijne pieniądze”.

Jak zaznaczył, „szpital Vital Medic w Kluczborku to szpital prywatny i od momentu swojego powstania w 2016 r. nie pasował do koncepcji „sieci szpitali” ministra Radziwiłła i przez to, przez ostatnie 4 lata, był sekowany przez NFZ w Opolu, który odmawiał mu zakontraktowania świadczeń z zakresu neurochirurgii i intensywnej terapii, mimo że na Opolszczyźnie na zabieg neurochirurgiczny czeka obecnie ponad 2 tys. pacjentów w 2,5 rocznej kolejce. – „Ale największe moje oburzenie wzbudza sytuacja obecna, gdzie w obliczu grożącej eskalacji epidemii koronawirusa, mimo czynionych od 2 tygodni apeli zarządu szpitala do władz wojewódzkich i NFZ o pilne uruchomienie OIOM-u, nie padła żadna inicjatywa jego uruchomienia, a NFZ w Opolu milczy w tej sprawie. Teraz, kiedy planowane jest wstrzymanie działalności planowej niektórych szpitali, które zamienią się w szpitale zakaźne, każde miejsce wykonywania świadczeń medycznych, a w szczególności OIOM-y, są już, nie na wagę przysłowiowego złota, lecz na wagę czyjegoś życia, – ale nie dla NFZ w Opolu, dla którego chyba nawet jedno, niepotrzebnie utracone życie mieszkańca tego regionu, nie jest aż tyle warte, by pilnie zakontraktować OIOM w Kluczborku. 2 mld zł na TVP, to jakieś 6 mln zł dziennie, czy wiecie, że za stawkę dzienną na TVP (6 mln), można byłoby przez cały rok utrzymać neurochirurgię i OIOM w Kluczborku !! Większego absurdu ostatnio nie słyszałem” – napisał Kukiz.

– „Decyzją Wojewody Opolskiego zostały wskazane podmioty udzielające świadczeń opieki zdrowotnej w związku z przeciwdziałaniem COVID-19” – poinformowała wp.pl Barbara Pawlos rzecznik prasowy NFZ w Opolu. Oddziału Vital Medic z Kluczborka nie ma jednak na liście…

bt

Źródło: wp.pl, Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kitty
Kitty
14 marca 2020 00:09

Przed robieniem zadymy należy poczytać o tym szpitalu. Wpisy w KRD , niewypłacalność, wyroki i dramat w kontaktach z pacjentami. Z tego co czytałam ludzie pisali skargi do NFz. Może dlatego nie chcà im dać zgody bo cały interes jest ewidentnie oparty na oszukiwaniu pacjentów, widać to szczególnie w kontekście wypowiedzi o badaniach rezonansem.

Antoni
Antoni
14 marca 2020 19:45

W szpitalu VITAL MEDIC w Kluczborku przeszedłem operację kręgosłupa. Operacja była udana, wspaniały zespół medyczny, fantastyczna opieka i wyposażenie. Przed operacją chodziłem o kulach, a teraz chodzę z kijami i jeżdżę po lasach na rowerze.
Niestety szpital nie miał umowy z NFZ-tem i za operację i rehabilitację musiałem zapłacić z własnej, emeryckiej kieszeni. Czekałem na operację miesiąc, w innych ośrodkach NFZ miałem czekać 4 lata.
Rządząca banda i PAD przekazują 10 mld na propagandę w TVP-S zamiast finansować porządne ośrodki medyczne. Nigdy w życiu nie zagłosuję na PiS i Dudę!!!

Krzysztof
Krzysztof
15 marca 2020 08:58

Wygląda na to że wojewoda nie dba o ościenne miasta,czas by marszałek województwa zainteresował się tą sprawą

Krzysztof
Krzysztof
15 marca 2020 09:01

Czas