W ten sposób Czarnek zadbał o siebie

Czarnek ma się dobrze mimo, iż wygaduje coraz większe głupstwa

Ministerstwo Edukacji i Nauki skorygowało wykaz punktowanych czasopism naukowych. Zyskały tytuły, w których publikował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek – donosi „Gazeta Wyborcza”. Widać, że te zmiany polegają na dowartościowaniu nurtu katolicko-narodowego w polskiej nauce i samego ministra edukacji.

 

Dla naukowców te czasopisma to podstawa. Za publikację w określonych tytułach otrzymują punkty, a te przekładają się na ocenę ich samych oraz uczelni, z którą współpracują. A punkty wiążą się z wysokością finansowania dla danej jednostki. – Bezpośrednio przekłada się to na pieniądze, a pośrednio – na kariery naukowców – mówił na antenie TOK FM prof. Adam Leszczyński z Uniwersytetu SWPS.

Resort edukacji zmienił listę czasopism w sposób arbitralny, nie konsultując tego z nikim. Zaskoczona publikacją była na przykład Komisja Ewaluacji Nauki, która powinna rekomendować tytuły do wykazu. – Wywrócono wszystko do góry nogami.

Najwięcej punktów dostały tytułu związane z Kościołem i Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Widać te dwa najważniejsze klucze. Ktoś obliczył, że minister Przemysław Czarnek sam sobie dorzucił 200 punktów dopisując czasopisma w których publikuje . Wg starej listy miałby 170 punktów, a według nowej zyska 370 .

 

Pominięte zostały renomowane naukowe czasopisma zagraniczne z rodziny „Nature”, o które nasi naukowcy nie mogą się doprosić. Zamiast nich wpisano zupełnie „niechodliwe” czasopisma wydawane na KULu, dotyczące prawa katolickiego albo studiów nad rodziną, w których publikował minister Czarnek.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Zrównano je z pierwszą ligą międzynarodową, do której naprawdę trudno się dopchnąć, bo o publikację w nich stara się cały świat

W rozmowie w TOK FM prof. Leszczyński stwierdził, że listę zmieniono z pogwałceniem procedur, które ustanowił sam resort.

Mam dwie ręce to nimi kręcę, mam dwie ręce to nimi kręcę!  -wykrzykiwał na bazarze pewien Rom, sprzedający patelnie. Kręcenie patelniami było konieczne. Kręcenie i manipulowanie przy liście czasopism naukowych   dla własnej korzyści jest karygodne!

OE

Żródło : tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
12 lutego 2021 20:11

A polacy nadal pasywnie wszystko akceptyja, jak nic. Nie rozumiem glupoty polakow, prostactwa tego durnego narodu. Lepiej, by ten debilny narod zginal wraz z trzecim swiatem jakim jest polska. Ja zyje we Wloszech, kraju kultury, piekna i nauki…

Maciek123454321
Maciek123454321
13 lutego 2021 08:42

Łowi gnój, ile może. Debil jednak nie rozumie, że za takie coś też będzie się rozliczać w swoim czasie. Prawdopodobnie Czarna Gnida zostanie pozbawiona tytułów naukowych, a tzw. KUL może ulec rozwiązaniu. Niewątpliwie byłby to szok, bo swego czasu wykładał tam niejaki Karol Wojtyła, znany bardziej jako Jan Paweł II. „Ale to już było i więcej nie wróci.”

Waldemar
Waldemar
13 lutego 2021 09:53

Czytam tekst na ten temat w oko.press i łapię się za głowę: „Biuletyn Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego” wzrost z 20 do 70 punktów;
„TEKA Komisji Prawniczej PAN Oddział w Lublinie” wzrost z 40 do 100 punktów (dwa artykuły ministra);
„Przegląd Sejmowy” wzrost z 70 do 100 punktów. ” Sadząc z punktacji sa to pisma o miedzynarodowym zasięgu. Panie ministrze, jeszcze kilka pańskich rewelacyjnych pomysłów, i przeskoczymy Berkeley, Oxford i MIT razem wzięte!

HerodAntypis
HerodAntypis
13 lutego 2021 11:35
Reply to  Waldemar

To sztuczny wzrost. To tak jakby pisowska baba żarła bez opamiętania bigos, pierogi i schabowe, obżarstwo brzuch by jej wywaliło do przodu a ona mówiła że jest w ciąży. Nic z tego nie zostanie. Zgniją te pisemka jak zeszłoroczne liście lipy.

Chermes
Chermes
13 lutego 2021 15:51
Reply to  HerodAntypis

Brzozy, kolego, brzozy… 🙂

daroo
daroo
14 lutego 2021 08:36

Zmieni się władza to i lista ulegnie zmianie a wtedy żegnajcie punkty

Bart
Bart
14 lutego 2021 09:13

Panie Garnek, pan idzie na całość – proponuję, żeby punkty przyznawać za występ w tefałpowskim programie Jakimowicza i Ogórkowej.

Marek
Marek
14 lutego 2021 17:54

Wow!!! A to wiadomość! Polska nauka jest mocna jak nigdy dotąd, teologią stoi i prawem kościelnym! Na zachodnioeuropejskich i amerykańskich uczelniach rektorom portki się trzęsą przed taką konkurencją. Nie wiem tylko jakie korzyści ta „mocna” pozycja przyniesie naszej gospodarce? Pewnie żadnej chociaż jak o sprawy dołącza propagandyści z TVPiS to ogłoszą sukces jakby nagrodę Nobla z teologii dawali.
Ale podobno matura z religii ma być obowiązkowa to sukcesy polskiej teologii są pewne.
Na poważnie to nie wiem czy się śmiać czy płakać? I niestety bliżej mi do płaczu.