W tolerancji tej szkoły nie zmieścił się „tęczowy piątek”

Aktywista oskarża Kanthaka o to, że ten proponował mu gejowski seks oralny

Nie wszędzie pozwolono uczniom włączyć się w „Tęczowy piątek”, akcję zainicjowaną przez Kampanię przeciw Homofobii, której celem miała być solidarność z młodzieżą LGBT. No cóż, szkoły uległy presji co niektórych kuratorów, naciskom ze strony władzy, niechęci rodziców i organizacji o charakterze katolickim.

 

Uczniowie poznańskiego Liceum im. Św. Marii Magdaleny jednak nie odpuścili. Kiedy ksiądz katecheta zdjął z tablicy ogłoszeń plakat informujący o „Tęczowym Piątku”, bo uraziło go, iż wisi on obok plakatu z różańcem, licealiści przyszli na lekcję religii owinięci w tęczowe flagi. Potem była wspólna tęczowa fotka przed budynkiem szkoły … i się zaczęło.

Dyrektor liceum, Jerzy Sokół, nie zareagował na zachowanie księdza, ale za to błyskawicznie zganił swoich uczniów, wydając oświadczenie, w którym napisał, że „bez zgody i aprobaty dyrekcji liceum grupa uczniów wykorzystała tradycyjny wizerunek budynku szkoły do zamanifestowania swoich postaw”. Dziwne to, bo pan dyrektor cały czas podkreśla, że „tolerancja i swoboda wyrażania swoich poglądów zawsze była, jest i będzie również tradycją Liceum św. Marii Magdaleny w Poznaniu”, dlaczego więc nie pozwolił na zorganizowanie „Tęczowego piątku”?

 

Trzeba zgodzić się z Mateuszem Sulwińskim, dla którego to oświadczenie jest po prostu żałosne, bo przecież „jak można się powoływać na takie wartości jak tolerancja, potępiając jednocześnie podopiecznych za działania z myślą o tolerancji” i dodaje, że pan dyrektor dał swoim uczniom niezłą lekcję „głupoty i tchórzliwego konformizmu”. Od słów Jerzego Sokoła odcina się też wiceprezydent Mariusz Wiśniewski. Mimo że należy do konserwatywnego skrzydła PO, staje po stronie uczniów.

Nie wiadomo, czy licealistom grozi kara za nie podporządkowanie się zaleceniom dyrektora. Nie wiadomo, dlaczego Jerzego Sokoła bardziej zbulwersowali jego uczniowie niż zachowanie księdza. Pan dyrektor milczy…

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
28 października 2019 09:07

Jest dla mnie pewne, że rewolucja obyczajowa już się zaczęła. Jak zwykle zaczyna się w dużych miastach. Młodzież, przez lata nie uczona tolerancji i świadomości obywatelskiej, bierze sprawy w swoje ręce. Ja tę rewolucję przewidywałem od dawna, ale kiedy się zaczęła, kipię niecierpliwością, dlaczego to idzie tak wolno………

Jantar
Jantar
28 października 2019 10:34

Pozostaje mi tylko się podpisać pod powyższym komentarzem. Najwyższy czas na rewolucję obyczajową i oderwanie się od nakazów Kościoła. Dopóki kościelni hierarchowie i księża, a wraz z nimi jedyna partia, którą jawnie popierają wykluczając każdego, kto śmie głosować inaczej, będą dalej rządzić i decydować, co dla Polaków jest najlepsze, nie będzie w Polsce dobrze.

Jacek
Jacek
28 października 2019 13:36

Powiem tylko …brawo Małolaty

Od Kiedy????
Od Kiedy????
28 października 2019 14:56

„…wykorzystała …. do zamanifestowania swoich postaw…” A – przepraszam? A Młodzież nie ma prawa ujawniać swoich poglądów, swoich postaw????

allebazi6
allebazi6
28 października 2019 15:15

Świetna młodzież. Dyrektor – bez charakteru…..

Witold
Witold
28 października 2019 15:42

Najwyzszy czas, by nie tolerowac nietolerancji

Ikaka
Ikaka
28 października 2019 21:32

A ja mam parasolkę tęczową, która otrzymałam jako prezent na jakimś pokazie….czy używanie tej parasolki będzie tez źle oceniane?