W Warszawie autobus spadł z mostu Stefana Grota – Roweckiego. Nie żyje jedna osoba

Szok: kierowca warszawskiego autobusu pod wpływem narkotyków?

Dziś, w godzinach popołudniowych, doszło do poważnego wypadku w stolicy kraju. Autobus wyleciał  z wiaduktu mostu generała Stefana Grota-Roweckiego. Pojazdem podróżowało ok. 40 osób – 1 z nich zginęła, 23 poniosły obrażenia.

 

Wstępna przyczyna wypadku, jak podają media, to najprawdopodobniej zasłabnięcie kierowcy, który całkowicie stracił w ten sposób panowanie nad pojazdem.

Informację o bilansie ofiar incydentu potwierdził już minister Łukasz Szumowski.      „W tej chwili mamy informację, że jedna osoba zginęła, a 17 jest rannych, w tym pięć w stanie ciężkim” – powiedział szef resortu zdrowia.

Autobusem, według danych przekazanych przez ministra, mogły jechać 2 osoby nieletnie. Jedna z nich została przetransportowana na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Głos w sprawie zabrał też wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł (PiS). Przedstawiciel rządu w terenie zapowiedział, że służby muszą teraz działać, by odebrać gaz z pojazdu. W przeciwnym razie może dojść do następnej katastrofy.

 

Działania straży pożarnej to teraz działania techniczne, które mają odessać gaz. (…). To trudny i czasowy proces, nie wiem, ile to potrwa” – potwierdził jeden ze strażaków.

Na miejsce wypadku przybył Rafał Trzaskowski, który odwołał swoje wizyty w Raciążu i Płocku. „Jadę do szpitala Bielańskiego, to tam właśnie jest największa liczba poszkodowanych, chcę dowiedzieć się, jakiej pomocy potrzebują od miasta. Mamy więcej informacji, ale nie będę ich podawał, dopóki nie zostaną potwierdzone ponad wszelką wątpliwość. Wiemy, że autobus miał rok” – ogłosił na miejscu.

Również przebywający w Stanach Zjednoczonych Andrzej Duda wypowiedział się. „Poprosiłem min. M. Kamińskiego i min. Ł. Szumowskiego o szczególną pieczę nad niesieniem pomocy poszkodowanym” – napisał na Twitterze prezydent.

/nt/

Źródło: onet.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Maciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Tragiczna sprawa. Mogę się założyć, że za chwilę pisowe zaczną jazgotać, że to znów wina nieudolności Trzaskowskiego. Dziś może nie, ale mamy jeszcze cały piątek…….. w sobotę portale pewnie wyłączą komentarze. Dziś dla pisich wszystko jest polityczne, nawet autobusy CNG, nota bene kupione przez Trzaskowskiego.
O rany, już jest piątek… jeszcze 23 godziny hejtu i jazgotu.