W Warszawie pojawiły się plakaty i bannery „Szumowski szkodzi zdrowiu”

Według Szumowskiego: "pójście do wyborów jest bezpieczniejsze w tej chwili niż na zakupy”

W kilkunastu miejscach w Warszawie rozwieszono plakaty, krytykujące ministra zdrowia. – „Ewangelia wg Łukasza Sz. Zakłamywanie statystyk dot. epidemii COVID-19 +. Rekomendacja ws. wyborów +. Maseczki do d**y za 5 mln. Po trupach do celu” – napisano na plakatach, które pojawiły się na przystankach komunikacji miejskiej.

 

„Dobrze piszą, ten minister to żaden bohater. Raz mówi, że nosić maseczki trzeba, raz, że nie trzeba. Powinni go odwołać” – powiedział „GW” mężczyzna, czekający na przystanku na tramwaj.

Na kładkach dla pieszych pojawiły się natomiast bannery z napisami: „Szumowski szkodzi zdrowiu”, „Zapłacić pielęgniarkom”, „Sprzedani za 5 milionów. Szumowski gangster”.

 

„To dopiero początek. W lecie takich akcji będzie więcej” – powiedział „GW” jeden z organizatorów akcji. Uważają oni, że Szumowski powinien odpowiedzieć za przestępstwo opisane w art. 165 Kodeksu karnego.

Przepis ten stanowi: „Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach (…) podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”. Organizatorzy akcji uważają, że Szumowski dopuścił się tego przez sprowadzenie do Polski masek ochronnych, które nie spełniały norm bezpieczeństwa.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ikojọpọ idotiJanDanutaShaqMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

PiS – Partia Śmierci. PiS – Partia Śmieci.

Maciek123454321
Maciek123454321

Popieram ten pomysł z banerami. Ośmiesza pisiora, jak mało co. I rozszerzyć na Sasinę, Pinokia, Karalucha, no i przede wszystkim na Głównego Pajaca RP.

Shaq
Shaq

Bardzo ładna akcja.

Danuta
Danuta

Popieram
Brawo

Jan
Jan

komuchy na sybir,tam gdzie zeslali polakow na smierc

ikojọpọ idoti
ikojọpọ idoti

to jedź pierwszy i przecieraj szlaki bolszewiku.