W Warszawie powstaje hostel interwencyjny dla osób LGBT+

W Warszawie powstaje hostel interwencyjny dla osób LGBT+

Całodobowy hostel poprowadzi Stowarzyszenie Lambda. Placówka będzie oferować nocleg tym, którzy stracili dach nad głową, a także wsparcie psychologiczne, prawne i socjalne.

Jest to na razie program pilotażowy, który ma potrwać do 2023 r.

Koszty adaptacji lokali i prowadzenia ośrodka, poniesie stolica, która przeznaczyła na to 260 tys. zł. Ośrodek będzie rozdzielony na kilka punktów, których adresów ze względów bezpieczeństwa miasto nie podaje. W 2-3 pokojach zamieszka około 10 osób. Będą mogły spędzić w hostelu czas maksymalnie do 3 miesięcy. Hostel zacznie przyjmować za kilka tygodni.

Konkurs na prowadzenie hostelu ogłoszono w lutym, o czym informowała wiceprezydentka Warszawy Aldona Machnowska-Góra. Lambda, która wygrała konkurs, w latach 2015-16 prowadziła już, wspólnie z fundacją Trans-Fuzja pierwszy w Polsce taki hostel.

Daliśmy schronienie dziesiątkom osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Cieszymy się, że znów będziemy mogli pomagać” – czytamy na stronie organizacji.

W lutym 2019 r,. prezydent Rafał Trzaskowski podpisał „Warszawską Deklarację LGBT+”. Dokument zakłada m.in. stworzenie takiego hostelu oraz mechanizmu szybkiej pomocy i edukację antydyskryminacyjną.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/td/

Źródło: tvn24.pl, Wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszarier
Ryszarier
12 maja 2021 09:09

Problemy warszawki.

Stanisław
Stanisław
12 maja 2021 19:13
Reply to  Ryszarier

A kto bogatemu zabroni.

Marek
Marek
12 maja 2021 20:15

A pomagają bez względu na tzw. orientację? Czy jakoś ją weryfikują?