W Wysokiem Mazowieckiem awantura na sesji rady miasta po „strajku tych kobiet”

17-tolatka odpowie przed sądem za zorganizowanie Strajku Kobiet w Limanowej

Podczas ostatniej sesji rady miasta w Wysokiem Mazowieckiem radni poruszyli temat strajk ów kobiet, które odbyły się w ich mieście. Protesty będące wyrazem niezgody społeczeństwa na zaostrzenie prawa aborcyjnego i całej polityki partii rządzącej pojawiają się w całej Polsce, również w niewielkich wsiach i miasteczkach.

Jednak wydaje się, że dla pisowskich radnych w Wysokiem Mazowieckiem, mieście i powiecie, które do tej pory było ostoją PiS w Podlaskiem, protesty stanowią niebagatelne zagrożenie. „Ja, jako osoba wierząca i praktykująca, będę bronił życia od poczęcia do naturalnej śmierci. I też będę bronił Kościoła, bo Kościół to nie jest tylko miejsce do modlenia, ale to jest nasza wieloletnia historia, wiele spraw rozstrzygało się w kościołach” – zadeklarował radny Nowicki i dodał: – „Te panie, żeby się niektóre prowadziły dobrze, to nie byłyby potrzebne aborcje.”

Słowa radnego wywołały uzasadnione oburzenie wśród opozycyjnych radnych, jednak ich protesty zostały zagłuszone oklaskami pisowskich rajców popierających wypowiedź Nowickiego. Niestosowności w słowach radnego nie zauważył również burmistrz miasta. „Nikogo tym słowem nie obraził. Powiedział prawdę, bo dzisiaj jest taka antykoncepcja, takie środki, że nikt nie musi w ciążę zachodzić…” – powiedział burmistrz Jarosław Siekierko.

 

Zaznaczył także, że nie może być w zarządzanym przez niego mieście zezwolenia na niszczenie kościołów i bezprawie. Na uwagę, że nikt w Wysokiem Mazowieckiem nie atakował podczas protestów Kościoła, odpowiedział niezrażony: „Nie może być anarchii, bo za chwilę przyjdą pod dom każdego z nas pod dom, bo się komuś coś nie spodoba.” Jedna z opozycyjnych radnych w rozmowie z rozmowie z „Wyborczą” odniosła się do awantury podczas sesji: „słowa wypowiedziane przez pana radnego Nowickiego i wsparte przez pana burmistrza godzą w moją godność, w godność kobiet. Oni uznają, że jak płód jest chory i kobieta decyduje się na aborcję, to przez to, że kobiety źle się prowadzą. To oburzające.”

Zostań patronem KODUJ24.PL

wb

Źródło: bialystok.wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
28 listopada 2020 16:41

Reelekcję czarno widzę.

Zgredzinka
Zgredzinka
28 listopada 2020 23:34
Reply to  Zbyszek

Żeby można było myśleć o reelekcji, to najpierw musiałyby odbyć się uczciwe wybory, a nawet wybory, co jest bardzo wątpliwe.
Nie po to tak mozolnie budowali wyborczy ciąg technologiczny, by teraz ta tak ciężko zdobyta władza wymknęła im się z rąk.
Już przy poprzednich wyborach pełno było przekrętów. Najwięcej za granicą.

Zbyszek
Zbyszek
28 listopada 2020 19:10

Prostata i Skleroza. Partia dziadersów.

Zgredzinka
Zgredzinka
28 listopada 2020 23:36
Reply to  Zbyszek

Na najwyższym szczeblu też powinny obowiązywać dwie kadencje oraz … obowiązkowe badania psychiatryczne.

Marek
Marek
29 listopada 2020 00:00

Słowa radnego potwierdzają to o czym piszę od jakiegoś czasu, a co tak wielu na tym forum oburza. Kościół to organizacja o autorytarnych korzeniach, dążąca do zniszczenia człowieka rozumianego jako wolna, świadoma istota, która sama za siebie odpowiada i sama się rozwija.
Słowem kościół to organizacja do gruntu przesiąknięta złem i dążąca do zła, a jej największym dokonaniem jest przekonanie miliardów ludzi, że jest odwrotnie, że kościół to ostoja dobra i moralności. Smutne jakimi imbecylami są ludzie.

Nihil
Nihil
29 listopada 2020 10:17
Reply to  Marek

W punkt. To największa mafia która ogłupia i okrada miliardy ludzi

Jantar
Jantar
29 listopada 2020 13:22
Reply to  Marek

Ależ ja to samo od dawna tu piszę! I także prof. Hartman to pisał w swoim felietonie o „ideologii katolickiej”.

Maciek123454321
Maciek123454321
29 listopada 2020 09:59

Ludzie, szkoda słów. Za 2 lata najpóźniej nie będzie już tych debili – w Wysokiem Mazowieckiem również. Protesty kobiet ich załatwiły na amen.

pis off
pis off
29 listopada 2020 17:22

Pisuarska menda i tyle! Taki typowy reprezentant chamskiej hołoty kulawego TW”Balbina” z Nowogrodzkiej