„W związku z Marszem Tysiąca Tóg prezes Sądu Rejonowego w Elblągu nakazała zebranie tóg sędziów i złożenie ich do depozytu”

Wychwalał zabójcę Adamowicza i groził Tuskowi. Zapadł wyrok w sprawie

„Sędziowie z Elbląga stracili togi! Specjalne środki bezpieczeństwa w związku z Marszem Tysiąca Tóg! Prezes Sądu Rejonowego w Elblągu Agnieszka Walkowiak nakazała pracownikom sekretariatów zebranie tóg sędziów i złożenie ich do depozytu prezesa. Odda w poniedziałek” – poinformowano na Twitterze Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.

 

A dzieje się to w przeddzień organizowanego w sobotę protestu sędziów, prawników i obywateli przeciw pisowskiej ustawie kagańcowej. Pisaliśmy o tym w artykule „Ulicami Warszawy 11 stycznia przejdzie Marsz Tysiąca Tóg”.

Agnieszka Walkowiak zaczęła kierować Sądem Rejonowym w Elblągu w lutym 2018 r. Na stanowisko została powołana przez Zbigniewa Ziobrę.

 

Internauci tak komentowali postępowanie pani prezes: – „Skoro sędziów nie możemy (jeszcze) zamknąć to przynajmniej togi zamkniemy. Śmieszne, straszne, żałosne”; – „A następnym razem co, buty zabierze? To żałosne”; – „Wytłumaczcie jej, że togi to tylko symbol. W marszu wezmą udział ludzie bez tóg. Marsz się odbędzie, choćby Walkowiak się po*rała. Ach! I powiedzcie jej, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu”; – „Znaczy – władza boi się. No i dobrze, niech się boją i modlą, żeby kiedyś byli sądzeni przez tych sędziów, a nie – trybunały ludowe”.

„To nie jest dla nas rzeczą zwyczajną, że wychodzimy w togach po to, aby protestować przeciwko odbieraniu ludziom prawa do sądu, przeciwko odbieraniu ludziom ich podstawowych praw, niszczenia trójpodziału władzy. Rolą sędziów jest zawsze stać na straży praw obywateli – nasze miejsce jest tam, gdzie te prawa są łamane. Dziś łamane są podwójnie, bo zagrożona jest także przynależność Polski do europejskiej wspólnoty wartości, zagrożone jest bezpieczeństwo. Będziemy bronić praw Polaków do niezawisłego sądownictwa, bez względu na konsekwencje. Tak przysięgaliśmy, tego uczono nas przez całą naszą drogę, po to zostaje się sędzią” – tak dzisiaj podczas konferencji prasowej przed Marszem Tysiąca Tóg mówił prezes „Iustitii” sędzia Krystian Markiewicz.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MajasmętekZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

A jakby Panie Sędzie chciały zorganizować marsz 1000 bikini. To co zrobi ta nieszczęsna Prezesówna? Też zabierze?

smętek
smętek

Co za szczęście, że garderoba i obuwie są prywatną własnością sędziów. Ciekawe, co ten dzban chce osiągnąć zamykając togi w schowku.

Zbyszek
Zbyszek

W końcu kobiecina ma robotę godną swoich kwalifikacji. Pilnowanie schowka to nie w kij dmuchał.

Maja
Maja

Pisowcy galopująco traca wyczucie, kiedy zaczynają zachowywać się jak małpy. A właściwie gorzej.