Wadowicka krucjata o kremówkę

wadowicka krucjata o kremówkę

Wadowickie starcie kremówkowe jest tylko częścią konfliktu ideologicznego. Zatarg ten zaczyna w naszym kraju przypominać średniowieczne krucjaty. Szaleństwo powstrzymać może tylko praca niezależnych mediów.

Konfliktu wadowickiego nie trzeba chyba przypominać żadnemu czytelnikowi Koduj. Jakiś czas temu informowaliśmy o imprezie mającej na celu wybór największego żarłoka w mieście – ten wadowiczanin miał wykazać swoją dominację poprzez pochłonięcie największej liczby wadowickich kremówek.
Przysmak ten, jak powszechnie wiadomo, był ulubionym daniem św. Jana Pawła II, co nie mogło umknąć uwadze środowiska fanatyków narodowo-katolickich. Pobożnisie uznali twórców imprezy za heretyków i sięgnęli po podstawowy argument, czyli „obrazę uczuć religijnych”, która, niestety, usankcjonowana jest prawnie. Przestraszeni organizatorzy, zasłaniając się koronawirusem, w pośpiechu wycofali się więc z pomysłu przeprowadzenia kuriozalnych zawodów. I co z tego?

Pozornie nic, ale kampania wadowicka jest tylko częścią większego konfliktu. Poddanie się organizatorów konkursu dało w nim punkt przewagi dla strony narodowo-katolickiej, która od kilku lat toczy zażarty spór z obozem liberałów. Fundamentaliści, niczym afgańscy talibowie, dążą do zamknięcia ust wszystkim myślącym inaczej. Rzekoma „obraza uczuć” jest tylko pałką do narzucania cenzury.

Ten sam argument, jaki użyto wobec fanów kremówek, został użyty m.in. wobec Margot i jej koleżanek odpowiedzialnych za rozwieszenie na pomnikach flag LGBT. Podobne oskarżenie wysunięto też wobec Elżbiety Podleśnej, Nergala, Dody, Jerzego Urbana, Doroty Nieznalskiej oraz dziesiątek innych znanych Polaków. Wcześniej zarzut ten stawiany był wobec „profanatorów” i wojujących ateistów, teraz jednak „obrońcom religii” podpaść można np. ze względu na poparcie mniejszości.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Nagłe zaostrzenie kursu w tym ideologicznym starciu, wbrew opiniom prawicy, nie jest wcale rezultatem działalności aktywistów na rzecz mniejszości seksualnych, ale rezultatem działalności skrajnych grup Ordo Iuris i Fundacji Pro Prawo do Życia. Wymienione organizacje, niczym średniowieczni krzyżowcy, przestali już dążyć do „nawrócenia” swoich przeciwników i postawili na eliminację ich z życia publicznego.
„Obraza uczuć religijnych” ma zepchnąć ich na margines i w końcu do kryminału.

Przywołana kłótnia o kremówkę nie jest już więc tylko symbolem głupoty i bigoterii. Jest symbolem ograniczania wolności słowa w imię ideałów religijno-politycznych w wydaniu prosto z mroków najgłębszego średniowiecza…

To szaleństwo powstrzymać może praca u podstaw, którą my, dziennikarze Koduj, wykonujemy od kilku lat, stojąc na straży zasad demokracji i świeckości państwa. Jeśli nie chcą Państwo dalszego regresu cywilizacyjnego naszego państwa oraz rządów fanatyków religijnych, to czynnie wspierajcie wolne i demokratyczne media. Tylko one są gwarantem tego, że Polska w końcu powróci na ścieżkę normalności.
/nt/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
smętekdarooBarneyGDronewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dingle
Dingle

Czy świętobliwy dżejpitwo nie został uwieczniony gdzieś jak objadał się kremówkami? Jeśli nie to idąc za przykładem wadzy natychmiast taki obraz trzeba opublikować

Jantar
Jantar

Można śmiało powiedzieć, że mamy już państwo wyznaniowe, chociaż jeszcze nie jest to oficjalne. Religia katolicka jest pod wyjątkową ochroną, natomiast inne wyznania oraz ateiści są szykanowani na każdym kroku. O „uczucia religijne” ateistów (tak, wiem, wygląda na sprzeczność) nikt nie dba. Kiedy ateiści próbują manifestować swoje poglądy publicznie, są tłamszeni i wyzywani, policja ich spisuje i dostają wysokie mandaty, a jak nie chcą ich płacić, bo przecież tylko korzystają z przysługujących im praw to mają sprawy karne przed sądem i prawomocne wyroki za „obrazę uczuć religijnych katolików”. I napiszę tu o czymś, co kilka lat temu prawie wykrzyczał mi… Czytaj więcej »

BarneyG
BarneyG

Ich „urazone uczucia religijne” obrazaja moja inteligencje.

andrzej
andrzej

Nawiedzonych i zacofanych nigdzie nie brakuje. Nie słyszałem aby kremówki ogłoszono świętymi.

Andrzej
Andrzej

A co na to Maryja,zawsze dziewica?

daroo
daroo

„Królowa Polski” chwilowo niedostępna ,na wakacjach jest 🙂

Piotr
Piotr

Zakaz jest słuszny
Co by było gdyby któryś z uczestników wyrzygał na bruk Świętą Kremówkę

Ja to ja
Ja to ja

To szaleństwo bałwochwalstwa powinien ukrócić przede wszystkim Kościół i jego głowa – papież. Widać pieniądze płyną do Watykanu szerokim strumieniem, to i nikt tam nie tupnie porządnie nogą i nie wypleni bałwochwalstwa. Za chwilę nie będzie można przejść szlakiem papieskim inaczej niż na kolanach.

Jantar
Jantar

Z tego samego powodu wkrótce burmistrz Wadowic wyrzuci z miasta wszystkich innowierców, ateistów i homoseksualistów, bo „samą swoją obecnością i zamieszkiwaniem w świętym mieście obrażają uczucia religijne prawdziwych Polaków i katolików”, bo „w rodzinnym mieście świętego JP2 nie ma miejsca dla żadnych dewiacji i pogaństwa”.

smętek
smętek

Polak-katolik to właśnie bałwochwalca. On nie ma pojęcia o nauczaniach Jezusa a polscy księża nie potrafią/nie chcą tych owieczek uczyć. Gdyby włożono tej bandzie do głów podstawę o miłości bliźniego, którego kochać należy jak siebie samego, nie byłoby tego niszczenia innych ludzi.

ewa
ewa

Natomiast ślub kościelny Kurskiego w Łagiewnikach był jak najbardziej OBRAZĄ UCZUĆ RELIGIJNYCCH zwykłych katoklików ale tych to nawet ościól ma w nosie

Dron
Dron

Panie Boże, czy w tym kraju będzie jeszcze kiedyś normalnie???